Resultat frćn Happy Hour i Skellefteć den 31 maj


 
           
      Happy Hour 31/5 -14      
             
      Arrangör: Skellefteć AIK Friidrott
      Tävlingsledare: Emma Granlund  
      Tävlingsplats: Norrvalla IP  
             
             
             
             
60m            
           
F7            
1 Felicia Blom -07   Skellefteć AIK Friidrott 14,87    
             
F9            
1 Julia Blom -05   Skellefteć AIK Friidrott 11,01    
2 Nelly Larsson -05   Skellefteć AIK Friidrott 11,21    
             
F10            
1 Tilda Marklund -04   Skellefteć AIK Friidrott 11,11    
2 Stina Häggström -04   Skellefteć AIK Friidrott 11,79    
3 Linn Wennberg -04   Skellefteć AIK Friidrott 12,07    
             
F11            
1 Alice Simu -03   Skellefteć AIK Friidrott 11,34    
             
F12            
1 Thea Wennberg -02   Skellefteć AIK Friidrott 10,63    
2 Alva Vidmark -02   Skellefteć AIK Friidrott 10,83    
             
F13            
1 Tuva Elingstam -01   Skellefteć AIK Friidrott 9,60    
2 Sofie Wiklund -01   Skellefteć AIK Friidrott 10,03    
             
K            
1 Veronica Burman -77   Skellefteć AIK Friidrott 9,87    
             
P5            
1 Ture Trammer -09   Skellefteć AIK Friidrott 16,02    
             
P7            
1 Noa Sterner -07    Skellefteć AIK Friidrott 13,30    
             
P9            
1 Albert Trammer -05   Skellefteć AIK Friidrott 12,41    
2 William Lundmark -05   Skellefteć AIK Friidrott 13,03    
             
P10            
1 Matteus Sterner -04   Skellefteć AIK Friidrott 11,16    
2 Fabian Fransson -04   Skellefteć AIK Friidrott 12,27    
             
P12            
1 Axel Fransson -02   Skellefteć AIK Friidrott 10,49    
2 Sebastian Vilpunen -02   Skellefteć AIK Friidrott 12,03    
3 Jonathan Lundström -02   Skellefteć AIK Friidrott 12,24    
             
M            
1 Tony Elingstam -70   Skellefteć AIK Friidrott 8,92    
2 Fredrik Larsson -74   Skellefteć AIK Friidrott 8,95    
3 Tobias Trammer -72   Skellefteć AIK Friidrott 11,78    
4 Urban Bäcklund -68   Skellefteć AIK Friidrott 12,09    
             
             
Längd - Zon          
             
F8            
1 Evelina Eriksson -06   Skellefteć AIK Friidrott 2,77    
             
F9            
1 Nelly Larsson -05   Skellefteć AIK Friidrott 2,89    
2 Julia Blom -05   Skellefteć AIK Friidrott 2,64    
3 Ebba Isberg  -05   Skellefteć AIK Friidrott 2,44    
             
F10            
1 Selma Lindberg -04   Skellefteć AIK Friidrott 2,80    
2 Tilda Marklund -04   Skellefteć AIK Friidrott 2,74    
3 Linn Wennberg -04   Skellefteć AIK Friidrott 2,62    
4 Stina Häggström -04   Skellefteć AIK Friidrott 2,40    
             
F11            
1 Alice Simu -03   Skellefteć AIK Friidrott 2,76    
             
F12            
1 Thea Wennberg -02   Skellefteć AIK Friidrott 4,44    
2 Alva Vidmark -02   Skellefteć AIK Friidrott 3,38    
             
F13            
1 Tuva Elingstam -01   Skellefteć AIK Friidrott 3,74   3,73
2 Sofie Wiklund -01   Skellefteć AIK Friidrott 3,74   3,70
             
K ( utom tävlan -zon)          
1 Veronica burman -77   Skellefteć AIK Friidrott 3,42    
             
P5            
1 Ture Trammer -09   Skellefteć AIK Friidrott 1,62    
             
P7            
1 Noa Sterner -07   Skellefteć AIK Friidrott 2,20    
             
P8            
1 Pelle Vanhainen -06   Skellefteć AIK Friidrott 2,50    
             
P9            
1 William Lundmark -05   Skellefteć AIK Friidrott 2,74    
2 Albert Trammer -05   Skellefteć AIK Friidrott 2,42    
             
P10            
1 Fabian Fransson -04   Skellefteć AIK Friidrott 2,57    
2 Matteus Sterner -04   Skellefteć AIK Friidrott 2,06    
             
P12            
1 Axel Fransson -02   Skellefteć AIK Friidrott 2,76    
2 Sebastian Vilppunen -02   Skellefteć AIK Friidrott 2,65    
3 Jonathan Lundström -02   Skellefteć AIK Friidrott 2,22    
             
M ( utom tävlan -zon)          
1 Fredrik Larsson -74   Skellefteć AIK Friidrott 4,52    
2 Tobias Trammer -72   Skellefteć AIK Friidrott 4,13    
3 Urban Bäcklund -68   Skellefteć AIK Friidrott 3,54    
             
             
             
Kula            
             
F7   2kg        
1 Felicia Blom -07   Skellefteć AIK Friidrott 2,07    
             
F8   2kg        
1 Evelina Eriksson -06   Skellefteć AIK Friidrott 3,88    
             
F9   2kg        
1 Nelly Larsson -05   Skellefteć AIK Friidrott 4,17    
2 Julia Blom -05   Skellefteć AIK Friidrott 4,01    
3 Ebba Isberg -05   Skellefteć AIK Friidrott 3,41    
             
F10   2kg        
1 Emmy Gustafsson -04   Skellefteć AIK Friidrott 5,80    
2 Selma Lindberg -04   Skellefteć AIK Friidrott 4,55    
3 Tilda Marklund -04   Skellefteć AIK Friidrott 3,86    
4 Linn Wennberg-04   Skellefteć AIK Friidrott 3,10    
             
F11   2kg        
1 Alice Simu -03   Skellefteć AIK Friidrott 4,00    
             
F12   2kg        
1 Alva Vidmark -02   Skellefteć AIK Friidrott 6,57    
             
F13   2kg        
1 Sofie Wiklund -01   Skellefteć AIK Friidrott 6,50    
2 Tuva Elingstam-01   Skellefteć AIK Friidrott 6,43    
             
K   4kg        
1 Veronica Burman -77   Skellefteć AIK Friidrott 5,82    
             
             
P7   2kg        
1 Noa Sterner-07   Skellefteć AIK Friidrott 3,60    
             
P8   2kg        
1 Pelle Vanhainen-06   Skellefteć AIK Friidrott 4,71    
             
P9   2kg        
1 William Lundmark -05   Skellefteć AIK Friidrott 5,00    
2 Albert Trammer -05   Skellefteć AIK Friidrott 4,55    
             
P10   2kg        
1 Matteus Sterner -04   Skellefteć AIK Friidrott 5,00    
2 Fabian Fransson -04   Skellefteć AIK Friidrott 4,92    
             
P11   2kg        
1 Lukas Ferm -03   Skellefteć AIK Friidrott 6,09    
             
P12   3kg        
1 Axel Fransson-02   Skellefteć AIK Friidrott 4,85    
             
    obs! 2kg        
1 Jonathan Lundström -02   Skellefteć AIK Friidrott 5,98    
2 Sebastian Vilppunen -02   Skellefteć AIK Friidrott 5,27    
             
M   7,26kg        
1 Urban Bäcklund -68   Skellefteć AIK Friidrott 7,07    
2 Tobias Trammer -72   Skellefteć AIK Friidrott 7,03