Resultat frňn ”L÷parnas kvńll” i Dragonhallen, Umeň den 19/12


  RESULTAT - "LÍPARNAS KV─LL" 2011-12-19  
Plats: Dragonhallen, Umeň      
Tńvlingsledare: Hans Nilsson      
Tidtagningsledare: Erland Jonsson (manuella tider)    
Sekretariat: G÷ran Kero      
           
Heat Plac. Namn Klubb Tid  
A 1 Abdi (inget efternamn) Etiopien 8.46,4  
2 Kristoffer Ísterlund-72 IFK Umeň 8.50,9  
3 Jan Westerberg-80 IFK Umeň 9.01,8  
4 Mussie Tomzegie IFK Umeň 9.39,7  
5 Per Liv-79 IFK Umeň 9.47,6  
6 Lukas Borgemo-87 IFK Umeň 10.01,1  
7 Lars Mattsson-68 IFK Umeň 10.36,2  
         
B 1 Per Niklasson IFK Umeň 11.01,4  
2 Robert Olofsson-72 IFK Umeň 11.03,9  
3 Erik Janze-78 IFK Umeň 11.13,0  
4 Hans Nilsson-65 IFK Umeň 11.21,7  
5 Tommy Enryd IFK Umeň 11.40,8  
6 Marcus Ness-77 IFK Umeň 11.46,9  
7 Frithjof Theens St÷cke TS Jńrnet 11.50,9  
8 Astrid Gregorsson-96 IFK Umeň 11.52,2  
9 Camilla Sj÷berg-77 IFK Umeň 11.53,5  
10 J÷rgen H÷gkvist-69 IFK Umeň 11.53,9  
11 Erika Bergmark IFK Umeň 11.57,3  
12 Pelle Edlund St÷cke TS Jńrnet 12.22,3  
         
         
C 1 Peter Bńcklund-63 IFK Umeň 11.57,5  
2 Anders Karlsson-79 IFK Umeň 12.07,9  
3 Johan Andren-75 IFK Umeň 12.18,9  
4 Mńrta Gregorsson-97 IFK Umeň 12.22,8  
5 Olov ┼sander-67 IFK Umeň 13.25,4  
6 Anna Grangert-82 IFK Umeň 14.06,2  
7 Stina  Zetterlund IFK Umeň 14.07,7  
8 Cecilia Koskinen-79 IFK Umeň 14.41,0  
9 Ingmarie Bergquist-59 IFK Umeň 14.43,4  
         
         
         
D 1 Mats Waldemarsson-77 IFK Umeň 13.36,5  
2 Sara Lundstr÷m-73 IFK Umeň 13.39,7  
3 Stefan Jonsson-66 IFK Umeň 14.08,1  
4 Therese Halvardsson-84 IFK Umeň 14.10,3  
5 Petra Gunneriusson IFK Umeň 14.14,7  
6 Karin S÷derlund-66 IFK Umeň 14.16,4  
7 Agneta Gustafsson IFK Umeň 14.16,8  
8 Lena Poopuu-67 IFK Umeň 15.03,6  
9 Ingrid UndÚn Lindehńll-64 IFK Umeň 16.14,3  
10 Isabella Enryd IFK Umeň 16.51,2  
         
         
  TOTAL RESULTATLISTA      
         
Plac. Namn Klubb Tid  
1 Abdi Ethiopia Klubbl÷s 8.46,4 M1
2 Kristoffer Ísterlund-72 IFK Umeň 8.50,9 M2
3 Jan Westerberg-80 IFK Umeň 9.01,8 M3
4 Mussie Tomzegie IFK Umeň 9.39,7 M4
5 Per Liv-79 IFK Umeň 9.47,6 M5
6 Lukas Borgemo-87 IFK Umeň 10.01,1 M6
7 Lars Mattsson-68 IFK Umeň 10.36,2 M7
8 Per Niklasson IFK Umeň 11.01,4 M8
9 Robert Olofsson-72 IFK Umeň 11.03,9 M0
10 Erik Janze-78 IFK Umeň 11.13,0 M10
11 Hans Nilsson-65 IFK Umeň 11.21,7 M11
12 Tommy Enryd IFK Umeň 11.40,8 M12
13 Marcus Ness-77 IFK Umeň 11.46,9 M13
14 Frithjof Theens St÷cke TS Jńrnet 11.50,9 M14
15 Astrid Gregorsson-96 IFK Umeň 11.52,2 K1
16 Camilla Sj÷berg-77 IFK Umeň 11.53,5 K2
17 J÷rgen H÷gkvist-69 IFK Umeň 11.53,9 M15
18 Erika Bergmark IFK Umeň 11.57,3 K3
19 Peter Bńcklund-63 IFK Umeň 11.57,5 M16
20 Anders Karlsson-79 IFK Umeň 12.07,9 M17
21 Johan Andren-75 IFK Umeň 12.18,9 M18
22 Pelle Edlund St÷cke TS Jńrnet 12.22,3 M19
23 Mńrta Gregorsson-97 IFK Umeň 12.22,8 K4
24 Olov ┼sander-67 IFK Umeň 13.25,4 M20
25 Mats Waldemarsson-77 IFK Umeň 13.36,5 M21
26 Sara Lundstr÷m-73 IFK Umeň 13.39,7 K5
27 Anna Grangert-82 IFK Umeň 14.06,2 K6
28 Stina  Zetterlund IFK Umeň 14.07,7 K7
29 Stefan Jonsson-66 IFK Umeň 14.08,1 M22
30 Therese Halvardsson-84 IFK Umeň 14.10,3 K8
31 Petra Gunneriusson IFK Umeň 14.14,7 K9
32 Karin S÷derlund-66 IFK Umeň 14.16,4 K10
33 Agneta Gustafsson IFK Umeň 14.16,8 K11
34 Cecilia Koskinen-79 IFK Umeň 14.41,0 K12
35 Ingmarie Bergquist-59 IFK Umeň 14.43,4 K13
36 Lena Poopuu-67 IFK Umeň 15.03,6 K14
37 Ingrid UndÚn Lindehńll-64 IFK Umeň 16.14,3 K15
38 Isabella Enryd IFK Umeň 16.51,2 K16