Resultat frćn PRK 2 i Skellefteć den 10 juni


             
 
           
      PRK 2 20110609      
             
      Arrangör Skellefteć AIK Friidrott
      Tävlingsledare Per Andersson
      Tävlingsplats NorrvallaIP, Skellefteć
      Väder Soligt, svaga nordliga vindar
        25 grader    
             
             
Kula            
F14   vikt: 3,00 kg        
1 Alexandra Nilsson 97 Skellefteć AIK Friidrott 6,30    
2 Amanda Nordin 97 Skellefteć AIK Friidrott 6,15    
             
F15   vikt: 3,00 kg        
1 Josefine Loman 96 Skellefteć AIK Friidrott 6,91    
             
F16   vikt: 3,00 kg        
1 Frida Norlund 95 Skellefteć AIK Friidrott 9,10    
             
K   vikt: 4,00 kg        
1 Emma Granlund 89 Skellefteć AIK Friidrott 6,47    
             
P15   vikt: 4,00kg        
1 Hannes Burman 96 Skellefteć AIK Friidrott 13,75    
2 Oskar Nilsson 96 Skellefteć AIK Friidrott 10,72    
3 Gutsav Burman 96 Skellefteć AIK Friidrott 10,44    
             
             
Spjut            
F14   vikt: 400g        
1 Alexandra Nilson 97 Skellefteć AIK Friidrott 19,56    
             
F15   vikt: 400g        
1 Josefine Loman 96 Skellefteć AIK Friidrott 19,20    
             
F16   vikt: 600g        
1 Frida Norlund 95 Skellefteć AIK Friidrott 17,60    
             
K   vikt: 600g        
1 Emma Granlund 89 Skellefteć AIK Friidrott 18,62    
             
P15   vikt: 600g        
1 Hannes Burman 96 Skellefteć AIK Friidrott 46,15    
2 Gutsav Burman 96 Skellefteć AIK Friidrott 41,29    
3 Oskar Nilsson 96 Skellefteć AIK Friidrott 27,81    
             
P16   vikt:700g        
1 Ludwig Sjödin 95 Skellefteć AIK Friidrott 36,25    
             
M   vikt: 800g        
1 Robert Lindberg 88 Skellefteć AIK Friidrott 45,93    
             
M45   vikt: 800g        
1 Christer Sjödin 64 Skellefteć AIK Friidrott 42,95    
2 Mikael Norberg 64 Skellefteć AIK Friidrott 36,97    
             
M60   vikt: 600g        
1 Lars Bergsten 48 Skellefteć AIK Friidrott 36,54    
             
             
Höjd            
F13            
1 Amanda Nilsson 98 Skellefteć AIK Friidrott 141    
             
F19            
1 Matilda Sjödin 93 Skellefteć AIK Friidrott 161    
             
P15            
1 Oskar Nilsson 96 Skellefteć AIK Friidrott 183    
2 Hannes Burman 96 Skellefteć AIK Friidrott 165    
             
P16            
1 Ludwig Sjödin 95 Skellefteć AIK Friidrott 165    
             
M60            
1 Lars Bergsten 48 Skellefteć AIK Friidrott 133