Ċrsbästa Västerbotten inomhus 2014/2015 flickor


 

  Ċrsbästa Västerbotten inomhus vintern 2014/15    
           
  Flickor 19 ċr födda 1996-97        
  60m          
  Paula Israelsson-96 Umedalens IF 8,23 Umeċ 4.2  
  Minna Södermark-97 IFK Umeċ 8,35 Skellefteċ 7.2  
  Emmy Backeström-97 Umedalens IF 8,65 Piteċ 17.1  
             
  400 m          
  Minna Södermark-97 IFK Umeċ 64,50 Umeċ 4.2  
  Emmy Backeström-97 Umedalens IF 67,56 Piteċ 15.2  
             
  1500 m          
  Inga resultat          
             
  60m häck/84.0 cm          
  Inga resultat          
             
  Höjd          
  Inga resultat          
             
  Stav          
  Inga resultat          
             
  Längd          
  Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 4,75 Umeċ 11.1  
  Emmy Backeström-97 Umedalens IF 4,08 Piteċ 14.2  
             
  Tresteg          
  Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 10,12 Skellefteċ 8.2  
             
  Kula/4.0 kg          
  Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 8,51 Skellefteċ 8.2  
  Amanda Nordin-97 Skellefteċ AIK 8,50 Haparanda 25.1  
             
  Vikt/9.08kg          
  Inga resultat          
             
  Femkamp          
  Inga resultat          
             
  Flickor 17 ċr födda 1998-99        
  60m          
  Evelina Backeström-99 Umedalens IF 8,50 Piteċ 22.11  
  Hanna Viklund-99 Umedalens IF 8,54 Piteċ 22.11  
  Cecilia Nordström-99 Umedalens IF 8,77 Piteċ 14.2  
  Elsa Olsson-98 Umedalens IF 8,84 Skellefteċ 7.2  
  Alva Lind-99 IFK Umeċ 8,92 Umeċ 30.11  
  Sara Kristinsson-98 Umedalens IF 9,22 Piteċ 14.2  
  Linn Forsmark-99 IFK Umeċ 9,41 Umeċ 30.11  
  My Servin-99 IFK Umeċ 9,54 Umeċ 30.11  
  Manuella tider          
  Evelina Backeström-99 Umedalens IF 8,3m Haparanda 24.1  
             
  400 m          
  Matilda Brännström-98 Umedalens IF 61,15 Piteċ 15.2  
  Elsa Olsson-98 Umedalens IF 62,22 Göteborg 28.2  
  Evelina Backeström-99 Umedalens IF 66,39 Piteċ 15.2  
  Ebba Olsson-99 Umedalens IF 66,76 Piteċ 15.2  
  Saga Backeström-99 Umedalens IF 66,91 Piteċ 15.2  
  Sara Kristinsson-98 Umedalens IF 72,28 Piteċ 15.2  
             
  1500 m          
  Elsa Olsson-98 Umedalens IF 5:00.27 Göteborg 1.3  
  Ebba Olsson-99 Umedalens IF 5:39.84 Skellefteċ 7.2  
             
  60m häck/76.2 cm          
  Saga Backeström-99 Umedalens IF 9,78 Umeċ 30.11  
  Evelina Backeström-99  Umedalens IF 9,92 Norrköping 7.2  
             
  Höjd          
  Saga Backeström-99 Umedalens IF 1,48 Piteċ 14.2  
  Evelina Backeström-99  Umedalens IF 1,42 Norrköping 7.2  
  Anna Nogolova-99 Umedalens IF 1,36 Piteċ 23.11  
             
  Stav          
  Hanna Viklund-99 Umedalens IF 3,20 Umeċ 15.3  
             
  Längd          
  Saga Backeström-99 Umedalens IF 4,82 Haparanda 24.1  
  Alva Lind-99 IFK Umeċ 4,54 Umeċ 30.11  
  Elsa Olsson-98 Umedalens IF 4,51 Umeċ 15.3  
  Evelina Backeström-99  Umedalens IF 4,51 Piteċ 14.2  
  Sara Kristinsson-98 Umedalens IF 3,90 Piteċ 14.2  
  Cecilia Nordström-99 Umedalens IF 3,88 Piteċ 14.2  
             
  Tresteg          
  Saga Backeström-99 Umedalens IF 9,79 Piteċ 15.2  
  Evelina Backeström-99  Umedalens IF 9,37 Piteċ 15.2  
             
  Kula/3.0 kg          
  Anna Nogolova-99 Umedalens IF 9,25 Piteċ 22.11  
  Evelina Backeström-99  Umedalens IF 8,68 Norrköping 7.2  
  Lovisa Sandgren-99 IFK Umeċ 8,39 Umeċ 30.11  
  Saga Backeström-99 Umedalens IF 8,07 Haparanda 24.1  
  Johanna Lycksell-99 Skellefteċ AIK 5,17 Haparanda 24.1  
             
  Vikt/9.08kg          
  Evelina Backeström-99  Umedalens IF 9,51 Haparanda 25.1  
  Johanna Lycksell-99 Skellefteċ AIK 6,48 Haparanda 25.1  
             
  Femkamp          
  Evelina Backeström-99  Umedalens IF 2 687 Norrköping 7.2  
             
  Flickor 15 ċr födda 2000 el. senare      
  60m          
  Jelena Bodén-01 Skellefteċ AIK 8,12 Haparanda 24.1  
  Thea Norlund-00 Skellefteċ AIK 8,30 Haparanda 24.1  
  Lova Stenberg-02 IFK Umeċ 8,45 Umeċ 11.1  
  Sofia Lindskog-01 Skellefteċ AIK 8,58 Haparanda 24.1  
  Irma Jacobsson-00 Umedalens IF 8,65 Piteċ 14.2  
  Malin Nilsson-00 Skellefteċ AIK 8,65 Haparanda 24.1  
  Jenny Viklund-01 Umedalens IF 8,66 Piteċ 22.11  
  Mirjam Skog-00 Umedalens IF 8,77 Umeċ 21.1  
  Pernilla Norgren-02 Umedalens IF 8,88 Umeċ 30.11  
  Ellen Karlsson-01 IFK Umeċ 8,89 Piteċ 14.2  
             
  200 m          
  Lova Stenberg-02 IFK Umeċ 28,19 Piteċ 23.11  
  Jenny Viklund-01 Umedalens IF 28,58 Piteċ 15.2  
  Thea Norlund-00 Skellefteċ AIK 28,81 Piteċ 15.2  
  Pernilla Norgren-02 Umedalens IF 29,22 Skellefteċ 7.2  
  Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 29,50 Piteċ 15.2  
  Maja Lind-01 IFK Umeċ 29,67 Umeċ 30.11  
  Malin Nilsson-00 Skellefteċ AIK 29,69 Piteċ 15.2  
  Irma Jacobsson-00 Umedalens IF 30,25 Umeċ 11.2  
  Josefine Nilsson-01 Skellefteċ AIK 30,63 Umeċ 15.3  
  Elsa Bäcklund-02 Umedalens IF 31,27 Umeċ 15.3  
             
  1000 m          
  Thea Norlund-00 Skellefteċ AIK 3:21.23 Haparanda 24.1  
  Klara Hofer-Mattsson-00 IFK Umeċ 3:44.53 Umeċ 11.2  
             
  60m häck/76.2 cm          
  Jelena Bodén-01 Skellefteċ AIK 9,21 Skellefteċ 7.2  
  Thea Norlund-00 Skellefteċ AIK 9,71 Haparanda 25.1  
  Alva Kjellgren-01 IFK Umeċ 12,86 Umeċ 30.11  
             
  Höjd          
  Maja Lind-01 IFK Umeċ 1,41 Umeċ 30.11  
  Pernilla Norgren-02 Umedalens IF 1,40 Umeċ 19.4  
  Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 1,38 Piteċ 14.2  
  Jenny Viklund-01 Umedalens IF 1,35 Umeċ 30.11  
  Sofia Viklund-01 Skellefteċ AIK 1,34 Haparanda 25.1  
  Elsa Bäcklund-02 Umedalens IF 1,34 Umeċ 30.11  
  Matilda Sandgren-02 IFK Umeċ 1,34 Umeċ 30.11  
  Stella Sällström-04 IFK Umeċ 1,30 Umeċ 15.3  
  Amira Muktar-02 IFK Umeċ 1,28 Umeċ 19.4  
  Alva Kjellgren-01 IFK Umeċ 1,25 Umeċ 15.3  
             
  Stav          
  Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 2,30 Umeċ 4.2  
  Sanna Häggström-01 Skellefteċ AIK 1,70 Skellefteċ 7.2  
             
  Längd          
  Jelena Bodén-01 Skellefteċ AIK 5,13 Piteċ 14.2  
  Mirjam Skog-00 Umedalens IF 4,59 Skellefteċ 8.2  
  Thea Norlund-00 Skellefteċ AIK 4,48 Haparanda 24.1  
  Jenny Viklund-01 Umedalens IF 4,17 Skellefteċ 8.2  
  Sofia Rudolfsson-01 IFK Umeċ 4,09 Umeċ 15.3  
  Sofie Viklund-01 Skellefteċ AIK 4,06 Haparanda 24.1  
  Josefine Nilsson-01 Skellefteċ AIK 3,86 Umeċ 15.3  
  Tuva Ellingstam-01 Skellefteċ AIK 3,82 Skellefteċ 28.1  
  Maja Lind-01 IFK Umeċ 3,75 Umeċ 30.11  
  Hoppzon          
  Lova Stenberg-02 IFK Umeċ 4,67 Piteċ 22.11  
  Pernilla Norgren-02 Umedalens IF 4,53 Umeċ 19.4  
  Elsa Bäcklund-02 Umedalens IF 4,41 Umeċ 19.4  
  Matilda Sandgren-02 IFK Umeċ 4,26 Umeċ 30.11  
  Lillemor Lindholm-03 Umedalens IF 4,19 Umeċ 30.11  
             
  Tresteg          
  Alva Vidmark-02 Skellefteċ AIK 8,24 Haparanda 25.1  
  Hoppzon          
  Pernilla Norgren-02 Umedalens IF 9,36 Skellefteċ 7.2  
  Alva Vidmark-02 Skellefteċ AIK 8,52 Skellefteċ 7.2  
  Fia Viklund-03 Skellefteċ AIK 7,98 Skellefteċ 28.1  
             
  Kula/3.0 kg          
  Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 8,70 Piteċ 22.11  
  Jenny Viklund-01 Umedalens IF 8,02 Umeċ 30.11  
  Irma Jakobsson-00 Umedalens IF 7,78 Piteċ 14.2  
  Emilia Nyström-00 Skellefteċ AIK 7,25 Skellefteċ 7.1  
  Alva Kjellgren-01 IFK Umeċ 6,92 Umeċ 15.3  
  Sanna Stenberg-00 Skellefteċ AIK 5,99 Skellefteċ 7.1  
  Tuva Ellingstam-01 Skellefteċ AIK 5,86 Piteċ 14.2  
  Sofia Rudolfsson-01 IFK Umeċ 4,72 Umeċ 15.3  
             
  Vikt/7.26kg          
  Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 10,50 Piteċ 15.2  
  Emilia Nyström-00 Skellefteċ AIK 9,01 Piteċ 15.2  
  Sanna Stenberg-00 Skellefteċ AIK 8,31 Piteċ 15.2  
             
  Femkamp          
  Inga resultat          
             
  Statistiken är sammanställd av Urban Lindberg, Skellefteċ 070-527 79 11