Ċrsbästa utomhus 2014 seniorer


Ċrsbästa Västerbotten utomhus sommaren 2014    
           
Herrar            
100 m            
Odain Rose-92 IFK Umeċ 10,30 +1.8 Göteborg 13.6  
David Andersson-94 Skellefteċ AIK 11,13 +1.5 Skellefteċ 17.6  
Andreas Rosén-92 IFK Umeċ 11,33 +1.8 Tornio,FIN 16.8  
Sebastian Eriksson-94 Skellefteċ AIK 11,58 +0.3 Göteborg 28.6  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 11,72 +1.2 Tornio,FIN 16.8  
Jonathan Marklund-97 Skellefteċ AIK 11,78 +1.1 Tornio,FIN 16.8  
Magnus Rosenqvist-88 IFK Umeċ 11,81 +0.7 Gävle 18.7  
Emil Hansson-87 IFK Umeċ 11,97 +0.9 Umeċ 19.8  
Jesper Rönnlund-96 IFK Umeċ 12,11 +1.5 Gävle 19.7  
Simon Hällman-96 IFK Umeċ 12,14 +1.8 Umeċ 28.6  
             
200 m            
Andreas Rosén-92 IFK Umeċ 23,52 +1.2 Gävle 19.7  
Jonathan Marklund-97 Skellefteċ AIK 23,95 -0.6 Tornio,FIN 17.8  
Ludwig Sjödin-95 Skellefteċ AIK 24,18 +0.5 Skellefteċ 27.7  
Magnus Rosenqvist-88 IFK Umeċ 24,46 +1.4 Tornio,FIN 17.8  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 24,51 -0.6 Tornio,FIN 17.8  
Simon Hällman-96 IFK Umeċ 24,93 +0.5 Skellefteċ 27.7  
Filip Ottoson-97 IFK Umeċ 25,02 +1.4 Tornio,FIN 17.8  
Jesper Rönnlund-96 IFK Umeċ 25,05 +0.5 Gävle 19.7  
Simon Lindberg-94 Skellefteċ AIK 25,52 +1.2 Gävle 19.7  
Jonas Halvarsson-93 Skellefteċ AIK 25,57 +1.2 Gävle 19.7  
Medvind/manuell etc.            
Emil Hansson-87 IFK Umeċ 24,4m +1.5 Umeċ 4.6  
Tobias Hällman-98 IFK Umeċ 25.19w +2.3 Umeċ 29.6  
             
400 m            
Robin Rohlén-90 IFK Umeċ 49,54   Västerċs 29.5  
Jesper Rönnlund-96 IFK Umeċ 53,99   Umeċ 1.8  
Jonathan Marklund-97 Skellefteċ AIK 54,41   Skellefteċ 26.7  
Sebastian Eriksson-94 Skellefteċ AIK 54,57   Skellefteċ 21.5  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 54,72   Tornio,FIN 16.8  
Magnus Rosenqvist-88 IFK Umeċ 54,92   Umeċ 24.7  
Filip Ottoson-97 IFK Umeċ 55,11   Umeċ 24.7  
Björn Fessé-89 IFK Umeċ 57,57   Umeċ 29.6  
Jonas Halvarsson-93 Skellefteċ AIK 57,60   Gävle 20.7  
Jacob Ohlsson-98 Umedalens IF 58,99   Tornio,FIN 16.8  
             
800 m            
Robin Rohlén-90 IFK Umeċ 1:48.90   Leppävaara,FIN 17.8  
Stefan Gavril-89 IFK Umeċ 2:01.2m   Umeċ 9.6  
Tajudin Hassan-90 IFK Umeċ 2:04.3m   Umeċ 9.6  
Marcus Arvidsson-97 IFK Umeċ 2:10.79   Huddinge 21.9  
Hassan Jirabey-93 Skellefteċ AIK 2:12.97   Skellefteċ 27.7  
Thomas Edström-77 Jalles TC 2:14.4m   Umeċ 9.6  
Isak Hermansson-70 IFK Umeċ 2:15.1m   Umeċ 9.6  
Jonathan Dahlberg-99 Skellefteċ AIK 2:18.35   Gävle 20.7  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 2:19.66   Tornio,FIN 17.8  
Oskar Bäckström-97 IFK Umeċ 2:19.66   Umeċ 28.6  
             
1500 m            
Robin Rohlén-90 IFK Umeċ 3:52.28   Umeċ 1.8  
Jan Westerberg-80 IFK Umeċ 4:11.46   Skellefteċ 26.7  
Elias Bjuhr-93 IFK Umeċ 4:31.06   Västerċs 29.5  
Lukas Borgebo-87 IFK Umeċ 4:31.21   Umeċ 29.6  
Kristoffer Österlund-72 IFK Umeċ 4:39.58   Umeċ 24.7  
Göran Kero-78 IFK Umeċ 4:41.92   Umeċ 24.7  
Anders Hofer-69 IFK Umeċ 4:45.35   Umeċ 24.7  
Oskar Bäckström-97 IFK Umeċ 4:53.67   Umeċ 29.6  
Jonathan Edman-01 Umedalens IF 5:01.82   Tornio,FIN 17.8  
Wilhelm Olofsson-00 IFK Umeċ 5:02.85   Umeċ 29.6  
             
3000 m            
Andreas Fahlén-81 IFK Umeċ 8:44.44   Sollentuna 6.6  
Jan Westerberg-80 IFK Umeċ 9:02.51   Sollentuna 6.6  
Kristoffer Österlund-72 IFK Umeċ 9:03.71   Umeċ 21.8  
Tony Berglund-75 IFK Umeċ 9:04.80   Umeċ 21.8  
Thomas Edström-77 Jalles TC 9:13.9m   Umeċ 23.6  
Anton Lundin-84 IFK Umeċ 9:18.48   Umeċ 24.7  
Lukas Borgebo-87 IFK Umeċ 9:36.47   Umeċ 21.8  
Johan Sandberg-68 IFK Umeċ 9:48.6m   Umeċ 23.6  
Gabriel Granċsen-80 IKSU 9:53.8m   Umeċ 23.6  
Göran Kero-78 IFK Umeċ 9:56.6m   Umeċ 23.6  
             
5000 m            
Andreas Fahlén-81 IFK Umeċ 15:37.00   Västerċs 29.5  
Kristoffer Österlund-72 IFK Umeċ 15:43.8m   Skellefteċ 17.6  
Thomas Edström-77 Jalles TC 15:50.2m   Umeċ 11.8  
Lukas Borgemo-87 IFK Umeċ 16:41.1m   Skellefteċ 17.6  
Johan Sandberg-68 IFK Umeċ 16:52.92   Umeċ 29.6  
Andreas Oskarsson-81 IFK Umeċ 17:06.2m   Umeċ 11.8  
Robert Gachonjo-95 Umedalens IF 17:06.30   Umeċ 29.6  
Anton Stenlund-85 Skellefteċ AIK 17:07.0m   Skellefteċ 17.6  
Isak Hermansson-70 IFK Umeċ 17:28.0m   Skellefteċ 17.6  
Göran Kero-78 IFK Umeċ 17:30.0m   Skellefteċ 17.6  
             
10000 m            
Andreas Fahlén-81 IFK Umeċ 30:01.71   Umeċ 1.8  
Kristoffer Österlund-72 IFK Umeċ 32:03.68   Umeċ 1.8  
Thomas Edström-77 Jalles TC 32:06.92   Skellefteċ 28.8  
Emil Öhman-85 IFK Umeċ 36:32.0m   Umeċ 17.9  
Lars Johansson-81 Lycksele LK 36:39.15   Skellefteċ 28.8  
Göran Kero-78 IFK Umeċ 36:55.74   Skellefteċ 28.8  
Gabriel Granċsen-80 IKSU 37:18.94   Skellefteċ 28.8  
Johan Söderberg-84 Skellefteċ AIK 37:33.01   Skellefteċ 28.8  
David Källströmer-77 IFK Umeċ 37:40.0m   Umeċ 17.9  
Ulrik Forsgren-70 Skellefteċ AIK 37:51.61   Skellefteċ 28.8  
Specialförbund - ej SFIF            
Henrik Johansson-89 Umeċ OK 35:57.6m   Umeċ 17.9  
             
3000 m hinder/91.4 cm            
Jan Westerberg-80 IFK Umeċ 9:49.30   Västerċs 29.5  
             
110m häck/106.7 cm            
Ludwig Sjödin-95 Skellefteċ AIK 16,69 0.0 Gävle 18.7  
             
400 m häck/91.4 cm                  
Marcus Johansson-90 IFK Umeċ 56,06   Umeċ 2.8  
Filip Ottoson-97 IFK Umeċ 61,44   Umeċ 28.6  
Jonatan A Ceder-92 Ume FI 61,71   Umeċ 2.8  
             
Höjd            
Fredrik Konradsson-94 IFK Umeċ 2,08   Umeċ 3.8  
Anton Sjöström-97 IFK Umeċ 1,78   Huddinge 19.9  
Sebastian Häggström-98 Skellefteċ AIK 1,70   Skellefteċ 26.7  
Oskar Nordlander-99 Skellefteċ AIK 1,68   Skellefteċ 26.7  
Linus Kapstad-00 Umedalens IF 1,67   Linköping 31.8  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 1,63   Tornio,FIN 16.8  
Tobias Hällman-98 IFK Umeċ 1,49   Umeċ 29.6  
William Lindberg-99 Skellefteċ AIK 1,48   Luleċ 1.6  
Linus Nilsson-00 Umedalens IF 1,47   Linköping 31.8  
Simon Hällman-96 IFK Umeċ 1,46   Umeċ 29.6  
             
Stav            
Hannes Burman-96 Skellefteċ AIK 4,55   Umeċ 24.6  
Anton Sjöström-97 IFK Umeċ 4,12   Huddinge 21.9  
Gustav Burman-96 Skellefteċ AIK 3,75   Skellefteċ 27.7  
Filip Ottoson-97 IFK Umeċ 3,03   Tornio,FIN 17.8  
Lars Bergsten-48 Skellefteċ AIK 2,60   Huddinge 26.7  
Sune Persson-45 Sandvik IK 2,40   Huddinge 26.7  
Simon Hällman-96 IFK Umeċ 2,00   Umeċ 28.6  
             
Längd            
Ludwig Sjödin-95 Skellefteċ AIK 6,24 -0.1 Skellefteċ 26.7  
Jonathan Marklund-97 Skellefteċ AIK 5,94 -0.4 Tornio,FIN 17.8  
Linus Kapstad-00 Umedalens IF 5,87 +1.9 Stockholm/S 24.8  
Magnus Rosenkvist-88 IFK Umeċ 5,47 +1.9 Västerċs 29.5  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 5,33 0.0 Tornio,FIN 17.8  
Tor Lindberg-95 IFK Umeċ 5,25 0.0 Huddinge 20.9  
Linus Tegenborg Sjöström-00 Umedalens IF 5,10 +0.8 Tornio,FIN 17.8  
Jonas Halvarsson-93 Skellefteċ AIK 4,99 -0.4 Skellefteċ 20.8  
Ronny Eriksson-78 IFK Umeċ 4,99 +0.7 Umeċ 28.6  
William Lindberg-99 Skellefteċ AIK 4,90 +0.3 Tornio,FIN 16.8  
Okänd vind            
Simon Hällman-96 IFK Umeċ 5,19 ow Tornio,FIN 17.8  
             
Tresteg            
Johannes Wiberg-87 IFK Umeċ 12,94 +0.7 Umeċ 29.6  
Linus Tegenborg-Sjöström-00 Umedalens IF 11,41 +0.1 Tornio,FIN 16.8  
Linus Kapstad-00 Umedalens IF 11,28 +1.1 Tornio,FIN 16.8  
William Lindberg-99 Skellefteċ AIK 10,73 +0.1 Tornio,FIN 17.8  
Sebastian Häggström-98 Skellefteċ AIK 10,71 +0.6 Gävle 20.7  
Oskar Lindgren-00 Skellefteċ AIK 10,35 +0.6 Tornio,FIN 16.8  
Jonathan Dahlberg 99 Skellefteċ AIK 10,07 +0.9 Gävle 20.7  
Wilhelm Olofsson-00 IFK Umeċ 7,87 +1.1 Tornio,FIN 16.8  
Medvind etc.            
Fredrik Konradsson-94 IFK Umeċ 13,57w +3.7 Västerċs 29.5  
Linus Tegenborg-Sjöström-00 Umedalens IF 11,42w +3.2 Skellefteċ 27.7  
Sebastian Häggström-98 Skellefteċ AIK 10,87w +2.2 Skellefteċ 27.7  
Jonathan Dahlberg 99 Skellefteċ AIK 10,45w +3.0 Gävle 20.7  
             
Kula/7.26 kg            
Thomas Hammarsten-66 IFK Umeċ 14,10   Västerċs 29.5  
Niklas Viklund-85 Skellefteċ AIK 13,08   Skellefteċ 6.9  
Tor Lindberg-95 IFK Umeċ 12,67   Umeċ 13.9  
Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK 12,12   Skellefteċ 6.9  
Erik Olofsson-93 IFK Umeċ 9,97   Umeċ 13.9  
Anton Andersson-96 Umedalens IF 9,92   Umeċ 13.9  
Marcus Johansson-90 IFK Umeċ 9,84   Umeċ 13.9  
Robert Lindberg-88 Skellefteċ AIK 9,68   Skellefteċ 6.9  
Joakim Nordin-69 Skellefteċ AIK 9,04   Skellefteċ 24.5  
Lars Bergsten-48 Skellefteċ AIK 8,96   Skellefteċ 6.9  
             
Spjut/800g            
Daniel Ragnvaldsson-76 IFK Umeċ 69,12   Umeċ 29.6  
Erik Olofsson-93 IFK Umeċ 64,27   Umeċ 24.5  
Niklas Viklund-85 Skellefteċ AIK 61,15   Skellefteċ 24.5  
Robert Lindberg-88 Skellefteċ AIK 46,45   Skellefteċ 30.8  
Ludwig Sjödin-95 Skellefteċ AIK 41,82   Skellefteċ 20.8  
Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK 39,29   Umeċ 27.9  
Tor Lindberg-95 IFK Umeċ 39,00   Umeċ 13.9  
Lars Bergsten-48 Skellefteċ AIK 33,41   Skellefteċ 30.8  
Kurt Jonsson-54 Skellefteċ AIK 33,27   Skellefteċ 6.9  
Simon Lindberg-94 Skellefteċ AIK 32,80   Skellefteċ 17.6  
             
Diskus/2.0kg            
Tor Lindberg-95 IFK Umeċ 45,00   Umeċ 2.8  
Niklas Viklund-85 Skellefteċ AIK 40,94   Skellefteċ 21.5  
Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK 40,08   Skellefteċ 30.8  
Anton Andersson-96 Umedalens IF 32,59   Umeċ 13.9  
Erik Olofsson-93 IFK Umeċ 31,69   Umeċ 13.9  
Robert Lindberg-88 Skellefteċ AIK 30,22   Skellefteċ 13.9  
Sten-Erik Wihlborg-58 Skellefteċ AIK 27,50   Skellefteċ 6.9  
Lars Bergsten-48 Skellefteċ AIK 27,40   Skellefteċ 30.8  
Marcus Johansson-90 IFK Umeċ 25,93   Umeċ 13.9  
Urban Lindberg-55 Skellefteċ AIK 21,28   Skellefteċ 13.9  
             
Slägga/7.26kg            
Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK 63,25   Sollentuna 6.6  
Anton Andersson-96 Umedalens IF 51,88   Umeċ 1.8  
Daniel Ragnvaldsson-76 IFK Umeċ 48,99   Västerċs 29.5  
Niklas Viklund-85 Skellefteċ AIK 46,90   Skellefteċ 6.9  
Robert Lindberg-88 Skellefteċ AIK 31,69   Skellefteċ 30.8  
Tor Lindberg-95 IFK Umeċ 30,63   Umeċ 27.9  
Erik Olofsson-93 IFK Umeċ 25,90   Umeċ 13.9  
Sten-Erik Wihlborg-58 Skellefteċ AIK 25,16   Skellefteċ 13.9  
Lars Bergsten-48 Skellefteċ AIK 24,33   Skellefteċ 6.9  
Urban Lindberg-55 Skellefteċ AIK 22,25   Skellefteċ 6.9  
             
Tiokamp            
Inga resultat            
             
Damer            
100 m            
Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK 12,43 +0.8 Umeċ 1.8  
Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK 12,74 +0.8 Umeċ 1.8  
Paula Israelsson-96 Umedalens IF 12,94 +0.4 Huddinge 19.9  
Frida Wallström-95 IFK Umeċ 13,30 +0.4 Huddinge 19.9  
Minna Södermark-97 IFK Umeċ 13,82 +0.8 Umeċ 19.8  
Emmy Backeström-97 Umedalens IF 13,97 -0.1 Tornio,FIN 16.8  
Malin Nilsson-00 Skellefteċ AIK 14,28 +0.5 Skellefteċ 17.6  
Josephine Nilsson-01 Skellefteċ AIK 15,06 +0.5 Skellefteċ 17.6  
Sanna Häggström-01 Skellefteċ AIK 16,88 +0.5 Skellefteċ 17.6  
Medvind/manuell etc.            
Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK 12,68w +2.4 Sundsvall 20.7  
Paula Israelsson-96 Umedalens IF 12,89w +3.5 Umeċ 1.8  
             
200 m            
Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK 25,98 +1.7 Skellefteċ 27.7  
Frida Wallström-95 IFK Umeċ 26,86 +0.8 Uppsala 6.7  
Paula Israelsson-96 Umedalens IF 27,78 +1.2 Stockholm/S 23.8  
Jelena Bodén-01 Skellefteċ AIK 28,39 +1.6 Tornio,FIN 17.8  
Jenny Viklund-01 Umedalens IF 28,56 +1.7 Tornio,FIN 17.8  
Minna Södermark-97 IFK Umeċ 28,63 +0.1 Huddinge 21.9  
Lova Stenberg-02 IFK Umeċ 28,99 +1.7 Skellefteċ 27.7  
Elsa Olsson-98 Umedalens IF 29,11 +1.0 Tornio,FIN 17.8  
Emmy Backeström-97 Umedalens IF 29,39 +1.0 Tornio,FIN 17.8  
Agnes Larsson-00 Skellefteċ AIK 30,14 -0.7 Skellefteċ 20.8  
Medvind/manuell etc.            
Paula Israelsson-96 Umedalens IF 27,36w +2.3 Umeċ 29.6  
             
400 m            
Jessica Edlund-95 Umedalens IF 59,67   Göteborg 28.6  
Frida Wallström-95 IFK Umeċ 61,43   Gävle 8.8  
Matilda Brännström-98 Umedalens IF 61,64   Huddinge 20.9  
Elsa Olsson-98 Umedalens IF 64,26   Huddinge 20.9  
Minna Södermark-97 IFK Umeċ 67,78   Tornio,FIN 16.8  
Anja Holmgren-93 IFK Umeċ 72,56   Gävle 20.7  
             
800 m            
Viktoria Tegenfeldt-87 IFK Umeċ 2:06.18   Oslo,NOR 22.5  
Jessica Edlund-95 Umedalens IF 2:12.03   Umeċ 3.8  
Matilda Brännström-98 Umedalens IF 2:29.05   Tornio,FIN 17.8  
Elsa Olsson-98 Umedalens IF 2:30.57   Huddinge 21.9  
Thea Norlund-00 Skellefteċ AIK 2:31.92   Gävle 20.7  
Ebba Olsson-99 Umedalens IF 2:36.86   Tornio,FIN 16.8  
Anja Holmgren-93 IFK Umeċ 2:42.30   Umeċ 28.6  
Evelina Backeström-99 Umedalens IF 2:44.38   Linköping 30.8  
Tyra Johansson-00 Skellefteċ AIK 2:44.45   Tornio,FIN 16.8  
Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 2:47.46   Tornio,FIN 16.8  
             
1500 m            
Viktoria Tegenfeldt-87 IFK Umeċ 4:17.03   Sollentuna 26.6  
Jessica Edlund-95 Umedalens IF 4:35.38   Gävle 9.8  
Matilda Brännström-98 Umedalens IF 5:17.97   Tornio,FIN 16.8  
             
3000 m            
Malin Skoog-88 IFK Umeċ 10:13.5m   Umeċ 23.6  
Jenny Jansson-76 IFK Umeċ 10:30.55   Umeċ 21.8  
Mimmi Björn -95 Fredrika IK 11:17.54   Umeċ 24.7  
Anna-Karin Bäcklund-69 IFK Umeċ 11:36.8m   Umeċ 23.6  
Pia Westlund-71 IFK Umeċ 11:37.0m   Umeċ 23.6  
Katarina Hermansson-75 IFK Umeċ 11:37.5m   Umeċ 23.6  
Margareta Andersson -77 IKSU Löpning 11:41.34   Umeċ 24.7  
Anna Bylund-83 Stöcke TS Järnet 12:01.0m   Umeċ 23.6  
Kristina Landman-74 IFK Umeċ 12:14.9m   Umeċ 23.6  
Liselott Jezek-85 IFK Umeċ 12:56.0m   Umeċ 23.6  
Specialförbund - ej SFIF            
Chatrin Fjällström-84 Lycksele IF 10:57.8m   Umeċ 23.6  
             
5000 m            
Malin Skoog-88 IFK Umeċ 17:35.7m   Skellefteċ 17.6  
Moa Lundgren-98 Täfteċ IK 18:06.3m   Umeċ 23.9  
Jenny Jansson-76 IFK Umeċ 18:06.96   Umeċ 3.8  
Anna Bylund-83 Stöcke TS Järnet 20:47.0m   Umeċ 23.9  
Margareta Andersson-77 IKSU 21:04.1m   Umeċ 11.8  
Klara Hofer-Mattsson-00 IFK Umeċ 21:21.8m   Umeċ 23.9  
Myrto Pitsava-77 Skellefteċ AIK 21:37.04   Skellefteċ 17.6  
Edith Hult-56 Skellefteċ AIK 22:29.01   Skellefteċ 17.6  
Agneta Gustafsson-64 IFK Umeċ 22:57.3m   Umeċ 11.8  
Carola Huber Guldhag-69 Skellefteċ AIK 23:22.21   Skellefteċ 17.6  
Specialförbund - ej SFIF            
Chatrin Fjällström-84 Lycksele IF 18:43.29   Umeċ 29.6  
             
10000 m            
Malin Skoog-88 IFK Umeċ 37:25.63   Skellefteċ 28.8  
Myrto Pitsava-77 Skellefteċ AIK 44:57.90   Skellefteċ 28.8  
Klara Hofer-Mattsson-00 IFK Umeċ 45:34.0m   Umeċ 17.9  
Kristina Landman-74 IFK Umeċ 46:08.2m   Umeċ 17.9  
Inger Brännström-59 Skellefteċ AIK 47:28.91   Skellefteċ 28.8  
Gunilla Büstedt-49 Skellefteċ AIK 47:57.88   Skellefteċ 28.8  
Linda Allgardsson-73 IFK Umeċ 49:32.9m   Umeċ 17.9  
             
3000 m hinder/76.2            
Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK 14:05.98   Tornio,FIN 17.8  
Alexandra Nilsson-97 Skellefteċ AIK 14:19.80   Tornio,FIN 17.8  
             
100m häck/84.0 cm            
Inga resultat            
             
400m häck/76.2            
Inga resultat            
             
Höjd            
Saga Backeström-99 Umedalens IF 1,51   Upplands Väsby 7.9  
Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 1,45   Skellefteċ 26.7  
Agnes Larsson-00 Skellefteċ AIK 1,44   Luleċ 1.6  
Hanna Viklund-99 Umedalens IF 1,44   Luleċ 1.6  
Malin Nilsson-00 Skellefteċ AIK 1,44   Luleċ 1.6  
Anna Nogolova-99 Umedalens IF 1,37   Linköping 30.8  
Pernilla Norgren-02 Umedalens IF 1,37   Umeċ 4.6  
Evelina Backeström-99 Umedalens IF 1,33   Linköping 30.8  
Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 1,33   Tornio,FIN 16.8  
Jenny Viklund-01 Umedalens IF 1,33   Linköping 30.8  
             
Stav            
Hanna Viklund-99 Umedalens IF 3,07   Tornio,FIN 16.8  
Josefine Lohman-96 Skellefteċ AIK 2,98   Gävle 20.7  
Agnes Larsson-00 Skellefteċ AIK 2,13   Tornio,FIN 17.8  
Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 2,13   Tornio,FIN 17.8  
Sanna Häggström-01 Skellefteċ AIK 1,50   Skellefteċ 27.7  
Sanna Stenberg-00 Skellefteċ AIK 1,23   Tornio,FIN 17.8  
             
Längd            
Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK 5,06 +1.6 Gävle 18.7  
Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 4,89 +1.1 Tornio,FIN 17.8  
Jelena Bodén-01 Skellefteċ AIK 4,81 +1.4 Luleċ 1.6  
Saga Backeström-99 Umedalens IF 4,67 +1.1 Tornio,FIN 16.8  
Thea Norlund-00 Skellefteċ AIK 4,66 +1.9 Skellefteċ 26.7  
Agnes Larsson-00 Skellefteċ AIK 4,64 +1.8 Skellefteċ 26.7  
Hanna Viklund-99 Umedalens IF 4,49 +0.5 Luleċ 1.6  
Amanda Nilsson-98 Skellefteċ AIK 4,44 +0.2 Skellefteċ 26.7  
Anna Nogolova-99 Umedalens IF 4,42 +0.9 Luleċ 1.6  
Evelina Backeström-99  Umedalens IF 4,09 -1.0 Linköping 31.8  
Amanda Nordin-97 Skellefteċ AIK 4,09 +0.2 Skellefteċ 26.7  
Medvind/manuell etc.            
Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 5,02w +2.1 Skellefteċ 26.7  
Amanda Nilsson-98 Skellefteċ AIK 4,81w +2.1 Skellefteċ 26.7  
Amanda Nordin-97 Skellefteċ AIK 4,26w +2,3 Skellefteċ 26.7  
Hoppzon            
Jelena Bodén-01 Skellefteċ AIK 5,18z +1.6 Nässjö 2.8  
Lova Stenberg-02 IFK Umeċ 4,90z -1.5 Stockholm/S 24.8  
Thea Wennberg-02 Skellefteċ AIK 4,44z ow Skellefteċ 31.5  
             
Tresteg            
Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK 10,99 +1.2 Gävle 18.7  
Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 10,30 +0.9 Skellefteċ 17.6  
Saga Backeström-99 Umedalens IF 9,78 +0.7 Tornio,FIN 16.8  
Amanda Nilsson-98 Skellefteċ AIK 9,58 +1.9 Skellefteċ 27.7  
Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 9,30 +0.9 Tornio,FIN 16.8  
Agnes Larsson-00 Skellefteċ AIK 9,11 +0.8 Skellefteċ 17.6  
Linnea Widmark-96 Skellefteċ AIK 9,10 +0.7 Skellefteċ 27.7  
Alexandra Nilsson-97 Skellefteċ AIK 8,98 +1.1 Gävle 20.7  
Tyra Johansson-00 Skellefteċ AIK 8,17 +0.6 Tornio,FIN 16.8  
Sanna Stenberg-00 Skellefteċ AIK 7,31 +1.2 Tornio,FIN 16.8  
Medvind/manuell etc.            
Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 10,54w +3.1 Umeċ 29.6  
Amanda Nilsson-98 Skellefteċ AIK 9,72w +2.7 Skellefteċ 27.7  
Linnea Widmark-96 Skellefteċ AIK 9,25w +0.7 Skellefteċ 27.7  
Hoppzon            
Alva Vidmark-02 Skellefteċ AIK 8,15z -1.2 Skellefteċ 27.7  
Josephine Nilsson-01 Skellefteċ AIK 7,85z +0.8 Tornio,FIN 17.8  
             
Kula/4.0 kg            
Ronja Fredriksson-95 IFK Umeċ 11,17   Umeċ 10.5  
Erica Mattsson-73 Skellefteċ AIK 9,60   Skellefteċ 14.6  
Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK 9,05   Skellefteċ 27.7  
Frida Norlund-95 Skellefteċ AIK 8,65   Skellefteċ 13.7  
Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 8,04   Skellefteċ 30.8  
Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK 7,44   Skellefteċ 14.6  
Amanda Nordin-97 Skellefteċ AIK 7,38   Skellefteċ 24.5  
Galina Kuznetsova-62 Skellefteċ AIK 6,83   Skellefteċ 6.9  
Veronica Burman-77 Skellefteċ AIK 5,82   Skellefteċ 31.5  
             
Spjut/600g            
Ronja Fredriksson-95 IFK Umeċ 27,56   Umeċ 24.5  
Alexandra Nilsson-97 Skellefteċ AIK 24,28   Skellefteċ 26.7  
Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 23,22   Skellefteċ 26.7  
Amanda Nordin-97 Skellefteċ AIK 23,18   Skellefteċ 26.7  
Frida Norlund-95 Skellefteċ AIK 21,40   Skellefteċ 13.9  
Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK 20,59   Skellefteċ 6.9  
Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK 20,39   Skellefteċ 6.9  
Galina Kuznetsova-62 Skellefteċ AIK 12,05   Skellefteċ 6.9  
             
Diskus/1.0 kg            
Ronja Fredriksson-95 IFK Umeċ 36,77   Umeċ/C 17.5  
Amanda Nordin-97 Skellefteċ AIK 31,12   Gävle 19.7  
Galina Kuznetsova-62 Skellefteċ AIK 25,88   Skellefteċ 6.9  
Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK 24,02   Skellefteċ 6.9  
Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK 22,11   Skellefteċ 14.6  
Frida Norlund-95 Skellefteċ AIK 21,54   Skellefteċ 13.9  
Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 21,41   Skellefteċ 30.8  
             
Slägga/4.0 kg            
Frida Norlund-95 Skellefteċ AIK 50,05   Bottnaryd 29.6  
Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK 25,42   Skellefteċ 30.8  
Ronja Fredriksson-95 IFK Umeċ 25,08   Tornio,FIN 16.8  
Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK 24,71   Skellefteċ 6.9  
Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK 24,16   Skellefteċ 14.6  
Galina Kuznetsova-62 Skellefteċ AIK 19,00   Skellefteċ 13.9  
Amanda Nordin-97 Skellefteċ AIK 18,58   Skellefteċ 30.8  
             
Sjukamp            
Inga resultat            
             
Statistiken är sammanställd av Urban Lindberg, Skellefteċ 070-52 77 911