Ćrsbästa utomhus 2013 seniorer


Ćrsbästa Västerbotten utomhus sommaren 2013    
           
Herrar            
100 m            
Odain Rose-92 IFK Umeć 10,54 +1.3 Sollentuna 7.6  
Andreas Pettersson-96 Umedalens IF 11,65 +1.7 Umeć 13.6  
Simon Hällman-96 IFK Umeć 11,74 +0.3 Sundsvall 28.7  
Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK 11,76 +1.4 Skellefteć 3.6  
Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK 11,87 -0.7 Skellefteć 3.8  
Jonatan Andersson-92 Ume FI 12,02 +0.9 Umeć 25.5  
Jesper Rönnlund-96 IFK Umeć 12,20 +1.7 Umeć 13.6  
Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć 12,21 -0.9 Huddinge 20.9  
Simon Lindberg-94 Skellefteć AIK 12,22 +1.6 Skellefteć 3.6  
Hannes Burman-96 Skellefteć AIK 12,31 -1.6 Gävle 20.7  
Medvind/okänd vind            
Andreas Pettersson-96 Umedalens IF 11,59w +3.5 Sundsvall 15.6  
Emil Hansson-87 IFK Umeć 11,67w +2.1 Umeć 13.6  
Anders Rosén-92 IFK Umeć 11,69 ow Umeć 13.8  
Magnus Rosenqvist-88 IFK Umeć 12,26w +2.1 Umeć 13.6  
             
200 m            
Dennis Wikström-Roos-93 Skellefteć AIK 23,35 +0.4 Sundsvall 28.7  
Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF 24,43 -0.1 Skellefteć 13.7  
Simon Hällman-96 IFK Umeć 24,76 +0.4 Sundsvall 28.7  
Jonathan Marklund-97 Skellefteć AIK 24,96 -0.2 Skellefteć 3.8  
Emil Hansson-87 IFK Umeć 25,00 +0.8 Umeć 9.6  
Jesper Rönnlund-96 IFK Umeć 25,10 +0.8 Umeć 9.6  
Anders Rosén-92 IFK Umeć 25,17 +1.0 Sollentuna 18.5  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 25,36 +0.2 Umeć 20.8  
Magnus Rosenqvist-88 IFK Umeć 25,70 -3.3 Gävle 21.7  
Filip Ottoson-97 IFK Umeć 25,97 +0.2 Umeć 20.8  
Medvind/okänd vind            
Simon Hällman-96 IFK Umeć 24,50w +2.2 Umeć 13.8  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 25,19 ow Härnösand 1.9  
Magnus Rosenqvist-88 IFK Umeć 25,30w +2.6 Umeć 20.8  
Filip Ottoson-97 IFK Umeć 25,37 ow Härnösand 1.9  
             
400 m            
Marcus Johansson-90 IFK Umeć 50,30   Sollentuna 7.6  
Dennis Wikström Roos-93 Skellefteć AIK 50,56   Västerćs 9.8  
Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF 51,73   Umeć 25.5  
Emil Hansson-87 IFK Umeć 54,83   Skellefteć 3.6  
Simon Hällman-96 IFK Umeć 55,27   Sollentuna 18.5  
Filip Ottoson-97 IFK Umeć 55,96   Huddinge 21.9  
Jesper Rönnlund-96 IFK Umeć 56,28   Härnösand 31.8  
Simon Lindberg-94 Skellefteć AIK 57,12   Skellefteć 3.6  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 58,02   Härnösand 31.8  
Alex Olofsson-96 Skellefteć AIK 58,40   Skellefteć 3.6  
             
800 m            
Robin Rohlén-90 IFK Umeć 1:49.26   Borćs 1.9  
Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF 1:55.55   Skellefteć 13.7  
Dennis Wikström Roos-93 Skellefteć AIK 1:57.89   Skellefteć 13.7  
Alex Olofsson-96 Skellefteć AIK 2:09.51   Gävle 21.7  
Filip Bergkvist-95 Skellefteć AIK 2:18.29   Skellefteć 3.8  
Hassan Jirabey-95 Skellefteć AIK 2:18.75   Skellefteć 3.8  
Jonathan Dahlberg-99 Skellefteć AIK 2:19.95   Härnösand 31.8  
Simon Lindberg-94 Skellefteć AIK 2:21.06   Skellefteć 3.8  
Johnny Hjertström-67 Skellefteć AIK 2:21.66   Skellefteć 3.8  
Sebastian Häggström-98 Skellefteć AIK 2:24.55   Luleć 25.5  
             
1500 m            
Robin Rohlén-90 IFK Umeć 3:54.97   Jönköping 4.6  
Jan Westerberg-80 IFK Umeć 4:05.38   Sollentuna 18.5  
Stefan Iulius Gavril-89 IFK Umeć 4:14.0m   Umeć 24.9  
Kristoffer Österlund-72 IFK Umeć 4:23.35   Skellefteć 14.7  
Lukas Borgebo-87 IFK Umeć 4:30.63   Skellefteć 3.6  
Tomas Widman-96 IFK Umeć 4:33.90   Skellefteć 3.6  
Ulf Lindmark-73 Skellefteć AIK 4:48.44   Skellefteć 3.6  
Erik Björkman-97 Umedalens IF 4:50.1m   Umeć 20.8  
Lars Eriksson-58 Skellefteć AIK 4:54.81   Skellefteć 3.6  
Robert Maina-95 Umedalens IF 5:05.9m   Umeć 20.8  
             
3000 m            
Kristoffer Österlund-72 IFK Umeć 9:01.61   Sollentuna 18.5  
Anders Pettersson-89 IFK Umeć 9:14.39   Hässleholm 27.7  
Thomas Edström-77 Jalles TC 9:20.5m   Umeć 5.8  
Per Liv-79 IFK Umeć 9:22.13   Gävle 21.7  
Göran Kero-78 IFK Umeć 10:05.1m   Umeć 5.8  
Johan Brändström-63 IKSU Löpning 10:07.1m   Umeć 5.8  
Emil Öhman-85 IFK Umeć 10:12.2m   Umeć 24.6  
Isak Hermansson-70 IFK Umeć 10:19.9m   Umeć 24.6  
Robert Maina-95 Umedalens IF 10:23.3m   Umeć 5.8  
Erik Björkman-97 Umedalens IF 10:29.58   Härnösand 1.9  
             
5000 m            
Andreas Fahlén-81 IFK Umeć 14:52.97   Krokom 25.8  
Kristoffer Österlund-72 IFK Umeć 15:32.7m   Umeć 24.9  
Jan Westerberg-80 IFK Umeć 15:42.46   Skellefteć 13.7  
Thomas Edström-77 Jalles TC 15:56.82   Umeć 13.8  
Anton Lundin-84 IFK Umeć 16:13.88   Umeć 13.8  
Tomas Mikaelsson -?? Dalasjö IK Framćt 16:21.85   Umeć 20.6  
Andreas Brodin-72 IKSU Löpning 16:31.75   Umeć 20.6  
Lukas Borgemo-87 IFK Umeć 16:45.20   Umeć 20.6  
Johan Sandberg-68 IFK Umeć 16:58.42   Umeć 20.6  
Isak Hermansson-70 IFK Umeć 17:49.10   Umeć 20.6  
Göran Kero-78 IFK Umeć 17:49.1m   Umeć 24.9  
             
10000 m            
Andreas Fahlén-81 IFK Umeć 30:35.1m   Södertälje 14.8  
Thomas Edström-77 Jalles TC 32:51.55   Skellefteć 22.8  
Kristoffer Österlund-72 IFK Umeć 32:57.21   Skellefteć 14.7  
Stefan Iulius Gavril-89 IFK Umeć 34:16.8m   Umeć 18.9  
Johnny Hjerström-67 Skellefteć AIK 35:08.62   Skellefteć 14.7  
Simon Waller-90 IFK Umeć 35:45.2m   Umeć 18.9  
Göran Kero-78 IFK Umeć 36:50.35   Skellefteć 22.8  
Isak Hermansson-70 IFK Umeć 37:13.0m   Umeć 18.9  
Jonas Forsgren-75 Skellefteć AIK 37:39.24   Skellefteć 22.8  
Hampus Björklund-88 IFK Umeć 38:26.0m   Umeć 18.9  
             
3000 m hinder/91.4 cm            
Jan Westerberg-80 IFK Umeć 9:35.58   Borćs 31.8  
Jonatan Andersson Ceder-92 Ume FI 12:42.68   Skellefteć 14.7  
             
110m häck/106.7 cm            
Marcus Johansson-90 IFK Umeć 40,63 -0.4 Sollentuna 18.5  
Medvind            
Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK 16,24w +2.1 Skellefteć 14.7  
Jonatan A Ceder-92 Ume FI 17,99w +2.1 Skellefteć 14.7  
             
400 m häck/91.4 cm                  
Marcus Johansson-90 IFK Umeć 55,66   Uppsala 16.6  
             
Höjd            
Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć 2,13   Sollentuna 27.6  
Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK 1,82   Skellefteć 3.8  
Anton Sjöström-97 IFK Umeć 1,71   Umeć 13.6  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 1,61   Härnösand 31.8  
Sebastian Häggström-98 Skellefteć AIK 1,60   Luleć 25.5  
Jonathan Dahlberg 99 Skellefteć AIK 1,44   Luleć 25.5  
Oskar Nordlander-99 Skellefteć AIK 1,40   Luleć 25.5  
Lars Bergsten-48 Skellefteć AIK 1,38   Gävle 17.8  
Linus Nilsson-00 Umedalens IF 1,36   Härnösand 31.8  
Alexander Säfsten-00 IFK Umeć 1,35   Umeć 24.9  
             
Stav            
Hannes Burman-96 Skellefteć AIK 4,55   Gävle 19.7  
Anton Sjöström-97 IFK Umeć 3,90   Gävle 19.7  
Gustav Burman-96 Skellefteć AIK 3,90   Boden 15.6  
Marcus Arvidsson-97 IFK Umeć 3,45   Umeć 6.7  
Nils Karlander-79 Skellefteć AIK 3,00   Skellefteć 3.8  
Lars Bergsten -48 Skellefteć AIK 2,60   Skellefteć 3.6  
Sune Persson-45 Sandvik IK 2,40   Gävle 17.8  
             
Längd            
Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK 6,40 +1.2 Skellefteć 3.8  
Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK 6,33 -0.7 Gävle 20.7  
Hannes Burman-96 Skellefteć AIK 5,87 +0.3 Skellefteć 19.6  
Jonathan Marklund-97 Skellefteć AIK 5,83 +1.2 Skellefteć 3.8  
Jonatan A Ceder-92 Ume FI 5,54 0.0 Skellefteć 13.7  
Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 5,26 +0.4 Umeć 20.8  
Gustav Burman-96 Skellefteć AIK 5,19 +1.4 Skellefteć 19.6  
Anton Sjöström-97 IFK Umeć 4,92 0.0 Härnösand 1.9  
Magnus Rosenkvist-92 IFK Umeć 4,83 +1.5 Sollentuna 18.5  
Linus Tegenborg Sjöström-00 Umedalens IF 4,50 +0.2 Umeć 13.6  
Hoppzon            
Linus Kapstad-00 Umedalens IF 5,34 +0.7 Stockholm 25.8  
Linus Tegenborg Sjöström-00 Umedalens IF 4,79 +1.7 Umeć 20.8  
             
Tresteg            
Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć 13,85 +1.5 Sollentuna 18.5  
Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK 12,70 +0.6 Skellefteć 14.7  
Jonatan A Ceder-92 Ume FI 12,42 +0.6 Skellefteć 14.7  
Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK 12,13 +1.7 Skellefteć 3.8  
Jonathan Marklund-97 Skellefteć AIK 11,74 0.0 Härnösand 31.8  
Jonathan Dahlberg 99 Skellefteć AIK 10,74 -0.6 Härnösand 31.8  
William Lindberg-99 Skellefteć AIK 10,34 -1.0 Härnösand 31.8  
Henning Perneholm-50 Sandviks IK 7,94 +1.8 Gävle 18.8  
Medvind            
Jonathan Marklund-97 Skellefteć AIK 12,00w +2.6 Härnösand 31.8  
Hoppzon            
Linus Tegenborg-Sjöström-00 Umedalens IF 10,52 +0.1 Härnösand 31.8  
             
Kula/7.26 kg            
Gustav Sondell-95 IFK Umeć 13,44   Skellefteć 14.9  
Niklas Viklund-85 Skellefteć AIK 12,70   Skellefteć 3.8  
Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK 11,77   Skellefteć 26.5  
Tor Lindberg-95 IFK Umeć 11,77   Skellefteć 14.9  
Erik Olofsson-93 IFK Umeć 11,11   Sollentuna 18.5  
Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK 9,92   Skellefteć 7.9  
Sten-Erik Wihlborg-58 Skellefteć AIK 9,19   Skellefteć 14.9  
Urban Lindberg-55 Skellefteć AIK 8,93   Skellefteć 14.9  
Lars Bergsten-48 Skellefteć AIK 8,91   Skellefteć 7.9  
Kurt Jonsson-54 Skellefteć AIK 8,15   Skellefteć 7.9  
             
Spjut/800g            
Daniel Ragnvaldsson-76 IFK Umeć 70,86   Umeć 18.8  
Erik Olofsson-93 IFK Umeć 62,30   Umeć 28.7  
Niklas Viklund-85 Skellefteć AIK 61,79   Skellefteć 14.7  
Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK 49,00   Skellefteć 14.9  
Benjamin Hyvönen-90 IFK Umeć 48,42   Umeć 28.7  
Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK 40,58   Skellefteć 3.6  
Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK 40,53   Skellefteć 14.9  
Tor Lindberg-95 IFK Umeć 37,27   Skellefteć 14.9  
Sune Marklund-48 Skellefteć AIK 32,97   Skellefteć 8.6  
Nils Karlander-79 Skellefteć AIK 32,90   Skellefteć 27.7  
             
Diskus/2.0kg            
Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK 43,81   Skellefteć 13.7  
Niklas Viklund-85 Skellefteć AIK 36,46   Skellefteć 3.8  
Tor Lindberg-95 IFK Umeć 33,22   Sollentuna 18.5  
Gustav Sondell-95 IFK Umeć 31,01   Skellefteć 14.9  
Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK 30,20   Skellefteć 7.9  
Sten-Erik Wihlborg-58 Skellefteć AIK 29,47   Skellefteć 14.9  
Lars Bergsten-48 Skellefteć AIK 24,51   Skellefteć 7.9  
Sune Marklund-48 Skellefteć AIK 22,26   Skellefteć 14.9  
Nils Karlander-79 Skellefteć AIK 21,78   Skellefteć 27.7  
Urban Lindberg-55 Skellefteć AIK 21,41   Skellefteć 14.9  
             
Slägga/7.26kg            
Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK 67,09   Bottnaryd 30.6  
Daniel Ragnvaldsson-76 IFK Umeć 50,25   Sollentuna 18.5  
Anton Andersson-96 Umedalens IF 48,75   Skellefteć 13.7  
Niklas Viklund-85 Skellefteć AIK 46,57   Skellefteć 26.5  
Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK 34,68   Skellefteć 7.9  
Lars Bergsten-48 Skellefteć AIK 26,31   Skellefteć 7.9  
Sten-Erik Wihlborg-58 Skellefteć AIK 26,05   Skellefteć 14.9  
Nils Karlander-79 Skellefteć AIK 25,41   Skellefteć 27.7  
Tor Lindberg-95 IFK Umeć 24,85   Skellefteć 14.9  
Urban Lindberg-55 Skellefteć AIK 22,51   Skellefteć 7.9  
             
Tiokamp            
Inga resultat            
             
Damer            
100 m            
Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK 12,32 +0.7 Sundsvall 28.7  
Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK 12,73 -1.5 Skellefteć 19.6  
Paula Israelsson-96 Umedalens IF 13,25 +1.0 Umeć 20.6  
Evelina Backeström-99 Umedalens IF 13,32 -1.2 Härnösand 31.8  
Hanna Viklund-99 Umedalens IF 13,51 +0.5 Gävle 20.7  
Alva Lind-99 IFK Umeć 13,58 +1.5 Umeć 18.8  
Anna Nogolova-99 Umedalens IF 13,67 -0.4 Skellefteć 3.8  
Frida Wallström-95 IFK Umeć 13,68 +1.1 Umeć 13.6  
Minna Södermark-97 IFK Umeć 13,85 -0.7 Umeć 25.5  
Amanda Nilsson-98 Skellefteć AIK 14,04 -0.5 Gävle 20.7  
Medvind            
Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK 12,19w +2.7 Sundsvall 28.7  
Evelina Backeström-99 Umedalens IF 13,28w +4.7 Umeć 18.8  
Alva Lind-99 IFK Umeć 13,45w +4.7 Umeć 18.8  
Saga Backeström-99 Umedalens IF 13,52w +4.7 Umeć 18.8  
Elsa Olsson-98 Umedalens IF 13,99w +4.7 Umeć 18.8  
             
200 m            
Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK 25,66 -0.8 Skellefteć 14.7  
Frida Wallström-95 IFK Umeć 27,52 -1.5 Boden 15.6  
Paula Israelsson-96 Umedalens IF 28,27 +0.4 Stockholm 24.8  
Hanna Viklund-99 Umedalens IF 28,57 +1.0 Umeć 20.8  
Elsa Olsson-98 Umedalens IF 29,11 -0.1 Gävle 21.7  
Thea Norlund-00 Skellefteć AIK 29,13 -0.2 Härnösand 1.9  
Amanda Nilsson-98 Skellefteć AIK 29,27 -2.2 Skellefteć 19.6  
Minna Södermark-97 IFK Umeć 29,62 +1.2 Härnösand 1.9  
Julia Markström-96 Skellefteć AIK 29,73 -3.1 Skellefteć 3.8  
Agnes Larsson-00 Skellefteć AIK 29,81 -2.6 Skellefteć 3.8  
Medvind            
Evelina Backeström-99 Umedalens IF 28,29w +2.1 Umeć 13.8  
Elsa Olsson-98 Umedalens IF 28,99w +2.1 Umeć 13.8  
Saga Backeström-99 Umedalens IF 29,16w +2.1 Umeć 13.8  
             
400 m            
Jessica Edlund-95 Umedalens IF 59,13   Umeć 25.5  
Frida Wallström-95 IFK Umeć 61,06   Boden 16.6  
Angelica Strandberg-96 IFK Umeć 64,90   Umeć 25.5  
Julia Markström-96 Skellefteć AIK 65,01   Gävle 20.7  
Minna Södermark-97 IFK Umeć 66,59   Huddinge 21.9  
Kerstin Rudolfsson-05 Umedalens IF 1:30.12   Umeć 20.8  
Birgitta Eklund-38 Skellefteć AIK 1:40.78   Gävle 16.8  
             
800 m            
Jessica Edlund-95 Umedalens IF 2:13.29   Uppsala 16.6  
Angelica Strandberg-96 IFK Umeć 2:23.32   Göteborg/S 30.7  
Julia Markström-96 Skellefteć AIK 2:29.59   Gävle 21.7  
Ebba Olsson-99 Umedalens IF 2:31.51   Härnösand 31.8  
Matilda Brännström-98 Umedalens IF 2:36.60   Härnösand 31.8  
Elsa Olsson-98 Umedalens IF 2:44.49   Sundsvall 15.6  
Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 2:46.38   Sundsvall 15.6  
Kebne Juthberg-98 Umedalens IF 2:48.73   Härnösand 31.8  
Saga Backeström-99 Umedalens IF 2:50.64   Sollentuna 8.6  
Cecilia Edström-70 Umedalens IF 2:54.41   Skellefteć 19.6  
             
1500 m            
Jessica Edlund-95 Umedalens IF 4:50.56   Nykarleby,FIN 28.5  
Angelica Strandberg-96 IFK Umeć 4:51.24   Västerćs 10.8  
Jenny Jansson-76 IFK Umeć 5:04.82   Umeć 18.8  
Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 5:53.94   Härnösand 1.9  
Irma Jakobsson-00 Täfteć IK 6:13.4m   Umeć 20.8  
Birgitta Eklund-38 Skellefteć AIK 7:59.89   Gävle 17.8  
             
3000 m            
Anna Jonsson-86 IFK Umeć 11:01.3m   Umeć 24.6  
Angelica Strandberg-96 IFK Umeć 11:01.87   Huddinge 22.9  
Patricia Hägglund-89 IFK Umeć 11:20.9m   Umeć 5.8  
Kristina Landman-74 Röbäck 12:09.0m   Umeć 5.8  
Sara Lundström-73 IFK Umeć 12:38.0m   Umeć 24.6  
Maja Berglund-98 Skellefteć AIK 12:47.64   Skellefteć 3.8  
Emma Lövgren-89 Vännäs SK 12:56.1m   Umeć 5.8  
Agneta Gustafsson-64 IFK Umeć 13:22.6m   Umeć 24.6  
Eva Vikner-61 IFK Umeć 13:33.4m   Umeć 24.6  
Therese Ringvall-77 IFK Umeć 13:54.1m   Umeć 24.6  
             
5000 m            
Linn Sömskar-89 IFK Umeć 18:13.49   Skellefteć 14.7  
Malin Skoog-88 IFK Umeć 18:46.45   Umeć 13.8  
             
10000 m            
Anna Bylund-83 Stöcke TS Järnet 47:13.0m   Umeć 18.9  
Myrto Pitsava-77 Skellefteć AIK 47:18.97   Skellefteć 22.8  
Gunilla Büstedt-49 Skellefteć AIK 47:42.61   Skellefteć 22.8  
Edith Hult-56 Skellefteć AIK 48:39.39   Skellefteć 22.8  
Okänd klubb            
Tove Thegerström-81 Klubblös 44:44.8m ? Umeć 18.9  
Lotta Mćrtensson-90 Umeć 46:30.0m ? Umeć 18.9  
             
3000 m hinder/76.2            
Inga resultat            
             
100m häck/84.0 cm            
Inga resultat            
             
400m häck/76.2            
Inga resultat            
             
Höjd            
Alva Västerby-97 Skellefteć AIK 1,52   Umeć 9.6  
Saga Backeström-99 Umedalens IF 1,51   Gävle 21.7  
Hanna Viklund-99 Umedalens IF 1,48   Umeć 13.8  
Agnes Larsson-00 Skellefteć AIK 1,45   Gävle 21.7  
Amanda Nordin-97 Skellefteć AIK 1,45   Skellefteć 3.8  
Helena Dahlqvist-79 Skellefteć AIK 1,45   Skellefteć 14.7  
Anna Nagolova-99 Umedalens IF 1,41   Härnösand 31.8  
Evelina Backeström-99 Umedalens IF 1,36   Sundsvall 15.6  
Alma Sundström-00 IFK Umeć 1,35   Umeć 24.9  
Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 1,35   Sundsvall 16.6  
             
Stav            
Hanna Viklund-99 Umedalens IF 3,16   Härnösand 31.8  
Josefine Lohman-96 Skellefteć AIK 2,80   Skellefteć 13.7  
Evelina Backeström-99  Umedalens IF 2,26   Gävle 21.7  
Saga Backeström-99 Umedalens IF 2,20   Umeć 6.7  
Agnes Larsson-00 Skellefteć AIK 2,05   Skellefteć 3.8  
Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF 2,03   Härnösand 31.8  
             
Längd            
Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK 5,59 +0.6 Skellefteć 13.7  
Alva Västerby-97 Skellefteć AIK 5,15 +1.1 Gävle 20.7  
Isabelle Nilsson-96 Skellefteć AIK 4,88 +0.8 Gävle 20.7  
Hanna Viklund-99 Umedalens IF 4,59 +0.4 Stockholm 24.8  
Saga Backeström-99 Umedalens IF 4,59 +0.5 Umeć 20.8  
Amanda Nilsson-98 Skellefteć AIK 4,49 +0.1 Skellefteć 19.8  
Elsa Olsson-98 Umedalens IF 4,46 +0.5 Härnösand 1.9  
Alexandra Nilsson-97 Skellefteć AIK 4,40 +0.8 Gävle 20.7  
Amanda Nordin-97 Skellefteć AIK 4,33 +1.2 Skellefteć 3.8  
Alva Lind-99 IFK Umeć 4,29 -1.0 Härnösand 1.9  
Hoppzon            
Jelena Bodén-01 Skellefteć AIK 4,83 +0.7 Skellefteć 19.6  
Agnes Larsson-00 Skellefteć AIK 4,62 +1.8 Gävle 20.7  
             
Tresteg            
Emma Granlund-89 Skellefteć AIK 10,99 +0.7 Skellefteć 14.7  
Alva Västerby-97 Skellefteć AIK 10,53 +1.5 Skellefteć 14.7  
Isabelle Nilsson-96 Skellefteć AIK 10,46 +2.0 Gävle 21.7  
Amanda Nilsson-98 Skellefteć AIK 9,81 +1.6 Gävle 21.7  
Linnea Widmark-96 Skellefteć AIK 9,76 -0.4 Gävle 21.7  
Alexandra Nilsson-97 Skellefteć AIK 9,69 +0.1 Gävle 21.7  
Saga Backeström-99 Umedalens IF 9,62 0.0 Härnösand 31.8  
Amanda Nordin-97 Skellefteć AIK 9,43 +1.7 Gävle 21.7  
Elsa Olsson-98 Umedalens IF 9,18 +0.6 Umeć 6.7  
Medvind            
Isabelle Nilsson-96 Skellefteć AIK 10,51w +3.7 Gävle 21.7  
Amanda Nilsson-98 Skellefteć AIK 10,03w +2.8 Gävle 21.7  
Hanna Viklund-99 Umedalens IF 9,43w +2.7 Gävle 21.7  
Hoppzon            
Agnes Larsson-00 Skellefteć AIK 9,56 +1.6 Härnösand 31.8  
             
Kula/4.0 kg            
Bibilotte van der Horst-88 IFK Umeć 11,42   Umeć 25.5  
Ronja Fredriksson-95 IFK Umeć 10,06   Gävle 21.7  
Helena Dahlqvist-79 Skellefteć AIK 9,87   Skellefteć 13.7  
Erica Mattsson-73 Skellefteć AIK 9,38   Skellefteć 19.8  
Frida Norlund-95 Skellefteć AIK 8,88   Skellefteć 19.8  
Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK 8,76   Skellefteć 14.9  
Isabelle Nilsson-96 Skellefteć AIK 7,44   Skellefteć 14.9  
Emma Granlund-89 Skellefteć AIK 7,24   Skellefteć 8.6  
Alva Västerby-97 Skellefteć AIK 6,87   Skellefteć 14.9  
Amanda Nordin-97 Skellefteć AIK 6,60   Skellefteć 7.9  
Okänd klubb            
Charlotta Säfenberg -94 UAF 9,20   Umeć 13.6  
Maria Ph Holmner-86 UAF 8,49   Umeć 13.6  
             
Spjut/600g            
Helena Dahlqvist-79 Skellefteć AIK 31,92   Skellefteć 26.5  
Alva Västerby-97 Skellefteć AIK 26,48   Gävle 21.7  
Frida Norlund-95 Skellefteć AIK 22,93   Skellefteć 14.9  
Alexandra Nilsson-97 Skellefteć AIK 22,68   Gävle 21.7  
Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK 22,51   Skellefteć 26.5  
Amanda Nordin-97 Skellefteć AIK 22,30   Skellefteć 27.7  
Isabelle Nilsson-96 Skellefteć AIK 22,07   Skellefteć 14.9  
Elvira Lindström-94 Skellefteć AIK 20,07   Skellefteć 26.5  
Emma Granlund-89 Skellefteć AIK 19,99   Skellefteć 8.6  
Galina Kuznetsova-62 Skellefteć AIK 12,21   Skellefteć 14.9  
             
Diskus/1.0 kg            
Bibilotte van der Horst-88 IFK Umeć 45,16   Umeć 18.8  
Ronja Fredriksson-95 IFK Umeć 35,10   Gävle 20.7  
Amanda Nordin-97 Skellefteć AIK 26,44   Skellefteć 7.9  
Helena Dahlqvist-79 Skellefteć AIK 25,29   Skellefteć 14.7  
Galina Kuznetsova-62 Skellefteć AIK 25,03   Skellefteć 27.7  
Frida Norlund-95 Skellefteć AIK 24,15   Skellefteć 14.9  
Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK 20,76   Skellefteć 14.9  
Emma Granlund-89 Skellefteć AIK 19,35   Skellefteć 8.6  
Isabelle Nilsson-96 Skellefteć AIK 18,49   Skellefteć 14.9  
Alexandra Nilsson-97 Skellefteć AIK 17,00   Skellefteć 3.8  
             
Slägga/4.0 kg            
Frida Norlund-95 Skellefteć AIK 52,37   Västerćs 9.8  
Helena Dahlqvist-79 Skellefteć AIK 25,73   Skellefteć 14.7  
Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK 24,10   Skellefteć 14.9  
Isabelle Nilsson-96 Skellefteć AIK 20,33   Skellefteć 14.9  
Alva Västerby-97 Skellefteć AIK 18,38   Skellefteć 14.9  
Galina Kuznetsova-62 Skellefteć AIK 18,38   Skellefteć 14.9  
Amanda Nordin-97 Skellefteć AIK 17,78   Skellefteć 14.9  
Linnea Widmark-96 Skellefteć AIK 17,14   Gävle 19.7  
Emma Granlund-89 Skellefteć AIK 16,77   Skellefteć 8.6  
Alexandra Nilsson-97 Skellefteć AIK 13,30   Skellefteć 19.6  
             
Sjukamp            
Inga resultat            
             
Statistiken är sammanställd av Urban Lindberg, Skellefteć 070-52 77 911