Västerbottens seniorstatistik inomhus 2012


Ćrsbästa inomhus 2012 Herrar        
               
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson pć resultat gjorda inomhus vintern 2011/2012    
    60 m          
6.79   OŽDain Rose -92 IFK Umeć Malmö 28.1    
7.09   André Brännström -87 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
7.10   Alexander Hćkansson -91 Umedalen IF Umeć 11.2    
7.15   David Andersson-94 Skellefteć AIK Skellefteć 7.1    
7.26   Sebastian Eriksson-94 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
7.38   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć Umeć 15.1    
7.47   Jonathan Andersson Ceder-92 Ume FI Umeć 11.2    
7.47   Albin Broman-95 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
7.49   Erik Olofsson-93 IFK Umeć Umeć 15.1    
7.51   Andreas Bergström-97 Skellefteć AIK Göteborg 25.2    
               
    200 m          
22.55   Odain Rose-92 IFK Umeć Umeć 15.1    
23.31   Christoffer Ohlsson -93 Umedalens IF Umeć 15.1    
23.55   Alexander Hćkansson-91 Umedalens IF Haparanda 21.1    
23.70   André Brännström-87 Skellefteć AIK Skellefteć 1.2    
23.92   Andreas Bergström-97 Skellefteć AIK Göteborg 25.2    
24.32   Jonatan A Ceder-92 Ume FI Umeć 15.1    
24.36   Dennis Wikström-Roos-93 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
24.59   Albin Broman-95 Skellefteć AIK Skellefteć 1.2    
25.34   Gustav Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 1.2    
26.01   Joel Kerro-93 Ume FI Umeć 15.1    
               
    400 m          
50.16   Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF Sätra 5.2    
50.59   Marcus Johansson-90 Ume FI Umeć 28.1    
51.30   Elias Bjuhr-93 IFK Umeć Umeć 12.2    
52.10   Jonatan Andersson Ceder-92 Ume FI Haparanda 22.1    
52.93   Dennis Wikström Roos-93 Skellefteć AIK Umeć 12.2    
53.96   Albin Broman-95 Skellefteć AIK Bollnäs 26.2    
55.92   Simon Lindberg-94 Skellefteć AIK Skellefteć 1.2    
56.09   Joel Kerro-93 Ume FI Umeć 28.1    
58.38   Jesper Rönnlund-96 Ume FI Umeć 12.2    
59.95   Jonas Halvarsson-93 Skellefteć AIK Umeć 12.2    
               
    800 m          
1:56.45   Elias Bjuhr-93 IFK Umeć Huddinge 21.1    
2:00.28   Jan Westerberg-80 IFK Umeć Umeć 11.2    
2:05.78   Lars Lindberg-91 Ume FI Umeć 15.1    
2:06.21   Andreas Stenlund-93 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
2:18.92   Alex Olofsson-96 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
2:20.94   Fredrik Öberg-91 Skellefteć AIK Huddinge 21.1    
2:24.86   Simon Lindberg-94 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
2:25.16   Andreas Björk-91 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
2:25.91   Johan Westermark-93 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
2:26.68   Jens Olofsson-94 UmeFI Umeć 11.2    
    1500 m          
3:51.16   Elias Bjuhr-93 IFK Umeć Sätra 5.2    
               
    3000 m          
8:44.99   Kristoffer Österlund-72 IFK Umeć Umeć 12.2    
8:53.23   Jan Westerberg -80 IFK Umeć Umeć 15.1    
8:55.55   Tobias Lustig-88 IFK Umeć Umeć 15.1    
9:29.1m   Mussie Tomzegie-86 IFK Umeć Umeć 19.3    
9:29.2m   Tony Berglund-75 IFK Umeć Umeć 19.3    
9:46.51   Lukas Borgemo-87 IFK Umeć Umeć 12.2    
9:47.6m   Per Liv-79 IFK Umeć Umeć 19.12    
10:14.8m Johan Sandberg-68 IFK Umeć Umeć 19.3    
10:17.73   Lars Mattson-68 IFK Umeć Umeć 15.1    
10:35.3m Per Niklasson-87 IFK Umeć Umeć 19.3    
               
    60 m häck/106,7 cm                
9.08   Alexander Norén-91 Skellefteć AIK Haparanda 22.1    
9.58   Jonatan A Ceder-92 Ume FI Haparanda 22.1    
               
    Höjd          
2.08   Alexander Hćkansson-91 Umedalens IF Umeć 15.1    
2.06   Fredrik Konradsson -94 IFK Umeć Bollnäs 25.2    
1.90   Oskar Nilsson -96  Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
1.70   Hannes Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 26.12    
1.68   Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK Skellefteć 7.1    
1.64   Gustav Burman-96 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
1.63   Jonathan Bertilsson-96 Umedalens IF Umeć 28.1    
1.55   Anton Sjöström-97 Ume FI Umeć 3.3    
1.54   Henrik Granlund-95 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
1.43   Gustav Björnfot-97 Umedalens IF Haparanda 3.12    
               
    Stav          
4.30   Hannes Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
3.84   Gustav Burman-96 Skellefteć AIK Göteborg 25.2    
3.53   Alexander Hćkansson-91 Umedalens IF Umeć 12.2    
3.33   Anton Sjöström-97 Ume FI Umeć 12.2    
3.30   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć Umeć 15.1    
2.83   Marcus Arvidsson-97 Ume FI Umeć 12.2    
2.50   Lars Bergsten -48 Skellefteć AIK Huddinge 11.2    
2.10   Ludvig Lindström Wölker-99 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
1.92   Sebastian Häggström-98 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
1.85   William Lindberg-99 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
               
    Längd          
6.61   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć Haparanda 22.1    
6.27   Jacob Nordlund-92 Skellefteć AIK Skellefteć 26.12    
6.27   Oskar Nilsson-96 Skellefteć AIK Göteborg 15.2    
6.20   Hannes Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 18.2    
6.16   Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK Skellefteć 26.12    
6.09   Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK Umeć 11.2    
5.96   Tor Lindberg-95 IFK Umeć Skellefteć 18.2    
5.86   Alexander Norén-91 Skellefteć AIK Skellefteć 26.12    
5.82   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Skellefteć 26.12    
5.59   Jonas Ögren-91 Skellefteć AIK Skellefteć 26.12    
               
    Tresteg          
14.19   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć Umeć 12.2    
11.89   Jonatan A Ceder-92 Ume FI Umeć 12.2    
11.28   Andreas Petterson-96 Umedalens IF Umeć 12.2    
               
    Kula/7,26 kg          
15.56   Thomas Hammarsten-66 Ume FI Helsingfors FIN 7.4    
11.47   Dick Viklund -87 Skellefteć AIK Skellefteć 1.2    
11.28   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Skellefteć 1.2    
11.24   John Sehlberg -90 IFK Umeć Umeć 11.2    
10.43   Benny Sehlberg -55 IFK Umeć Umeć 11.2    
9.62   Tony Holmkvist-74 IFK Umeć Umeć 15.1    
8.71   Lars Bergsten-48 Skellefteć AIK Skellefteć 7.1    
               
    Vikt/15,88 kg          
    Inget resultat          
               
    Sjukamp          
    Inget resultat          
               
Ćrsbästa inomhus 2012 Damer        
               
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson pć resultat gjorda inomhus vintern 2011/2012    
               
    60 m          
7.75   Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
7.92   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
8.15   Elvira Lindström-94 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
8.49   Minna Södermark-97 Ume FI Skellefteć 18.2    
8.53   Emma Nilsson-88 Umedalens IF Haparanda 3.12    
8.64   Paula Israelsson-96 Umedalens IF Umeć 3.3    
8.64   Ebba Broman-98 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
8.64   Emma Karlsson-94 Umedalens IF Umeć 28.1    
8.67   Hanna Viklund-99 Umedalens IF Umeć 31.3    
8.69   Alva Lind-99 IFK Umeć Umeć 31.3    
               
    200 m          
26.34   Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK Skellefteć 1.2    
26.42   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Umeć 15.1    
28.43   Minna Södermark-97 Ume FI Umeć 12.2    
29.26   Alva Lind-99 IFK Umeć Umeć 12.2    
29.43   Hanna Viklund-99 Umedalens IF Skellefteć 19.2    
29.45   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Skellefteć 1.2    
29.55   Saga Backeström-99 Umedalens IF Umeć 28.1    
29.66   Molly Sjöstam-97 Umedalens IF Umeć 12.2    
29.66   Evelina Backeström-99 Umedalens IF Piteć 19.11    
29.78   Emma Nilsson-88 Umedalens IF Piteć 19.11    
               
    400 m          
77.76   Malin Forsberg-93 Ume FI Haparanda 22.1    
72.09   Anja Holmgren-93 IFK Umeć Skellefteć 18.2    
               
    800 m          
2:08.06   Viktoria Tegenfeldt-87 Ume FI Örebro 19.2    
2:27.47   Jenny Jansson-76 Kattisavans IF Umeć 11.2    
2:35.96   Jessica Edlund-95 Umedalens IF Umeć 15.1    
2:46.60   Saga Backeström-99 Umedalens IF Umeć 11.2    
2:47.12   Anja Holmgren-93 IFK Umeć Umeć 3.3    
2:47.36   Evelina Backeström-99 Umedalens IF Piteć 19.11    
2:49.05   Amanda Sandgren-99 IFK Umeć Umeć 3.3    
2:52.77   Malin Forsberg-93 Ume FI Umeć 11.2    
2:53.71   Hanna Viklund-99 Umedalens IF Umeć 11.2    
2:55.45   Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF Haparanda 21.1    
               
    1500 m          
4:24.44   Viktoria Tegenfeldt-87 Ume FI Steinkjer NOR 11.2    
6:19.84   Saga Backeström-99 Umedalens IF Skellefteć 19.2    
6:38.70   Amanda Sandgren-99 IFK Umeć Skellefteć 19.2    
    Överlćng bana          
6:01.41   Anja Holmgren-93 IFK Umeć Luleć 10.3    
    3000 m          
10:19.28   Jenny Jansson-76 IFK Umeć Umeć 15.1    
11:52.2m Astrid Gregorsson-96 IFK Umeć Umeć 19.12    
11:53.5m Camilla Sjöberg-77 IFK Umeć Umeć 19.12    
11:56.6m Erika Bergmark-? IFK Umeć Umeć 19.3    
12:02.8m Jennifer Nygren-94 IFK Umeć Umeć 19.3    
12:15.5m Märtas Gregorsson-97 IFK Umeć Umeć 19.3    
12:48.9m Anna-Karin Bäcklund-69 IFK Umeć Umeć 19.3    
12:54.18   Cecilia Edström-70 Umedalens IF Umeć 12.2    
13:10.0m Cecilia Lindgren-94 IFK Umeć Umeć 19.3    
13:17.0m Stina Zetterlund-71 IFK Umeć Umeć 19.3    
               
    60m häck/84,0 cm          
10.01   Matilda Sjödin-93 Skellefteć AIK Haparanda 23.1    
10.57   Annie Johansson-93 IFK Umeć Umeć 12.2    
12.00   Malin Forsberg-93 Ume FI Umeć 12.2    
               
    Höjd          
1.57   Annie Johansson-93 IFK Umeć Umeć 15.1    
1.54   Alva Västerby-97 Skellefteć AIK Umeć 11.2    
1.52   Elvira Lindström-94 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
1.46   Alva Lind-99 IFK Umeć Umeć 31.3    
1.43   Evelina Backeström-99 Umedalens IF Umeć 11.2    
1.43   Saga Backeström-99 Umedalens IF Umeć 11.2    
1.42   Amanda Nilsson-98 Skellefteć AIK Skellefteć 18.2    
1.41   Amanda Sandgren-99 IFK Umeć Umeć 28.1    
1.35   Elsa Olsson-98 Umedalens IF Piteć 19.11    
1.34   Meliha Salgut-99 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
               
    Stav          
3.00   Josefine Lohman-96 Skellefteć AIK Luleć 10.3    
2.38   Hanna Viklund-99 Umedalens IF Skellefteć 19.2    
2.28   Saga Backeström-99 Umedalens IF Skellefteć 19.2    
2.03   Evelina Backeström-99  Umedalens IF Umeć 12.2    
1.91   Melia Salgut-99 Skellefteć AIK Haparanda 22.1    
1.83   Lovisa Sandgren-99 IFK Umeć Umeć 12.2    
1.83   Isabella Viklund-99 IFK Umeć Umeć 12.2    
               
    Längd          
5.24   Annie Johansson-93 IFK Umeć Umeć 15.1    
5.13   Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK Skellefteć 26.12    
5.09   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Skellefteć 26.12    
4.73   Alva Västerby-97 Skellefteć AIK Skellefteć 26.12    
4.72   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Skellefteć 1.2    
4.67   Minna Södermark-97 Ume FI Skellefteć 19.2    
4.46   Alexandra Nilsson-97 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
4.40   Ebba Broman-98 Skellefteć AIK Haparanda 21.1    
4.31   Emma Nilsson-88 Umedalens IF Haparanda 3.12    
4.30   Linnea Widmark-96 Skellefteć AIK Skellefteć 18.2    
4.30   Wilma Vidmark-98 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
               
    Tresteg          
10.53   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
9.60   Josefine Lohman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
9.39   Wilma Vidmark-98 Skellefteć AIK Skellefteć 18.2    
9.16   Elsa Olsson-98 Skellefteć AIK Skellefteć 18.2    
8.97   Linnea Widmark-96 Skellefteć AIK Skellefteć 19.2    
8.79   Amanda Nordin-97 Skellefteć AIK Skellefteć 18.2    
8.75   Alexandra Nilsson-97 Skellefteć AIK Haparanda 22.1    
               
    Kula/4,0 kg          
10.66   Annelie Johansson-69 Ume FI Umeć 15.1    
9.24   Annie Johansson-93 IFK Umeć Umeć 15.1    
9.13   Ronja Fredriksson-95 Ume FI Haparanda 22.1    
5.98   Carina Eneroth-69 IFK Umeć Umeć 3.3    
5.29   Kerstin Johansson-39 IFK Umeć Umeć 15.1    
               
    Vikt/9,08 kg          
    Inget resultat          
               
    Femkamp          
    Inget resultat