Ćrsbästa inomhus seniorer


Ćrsbästa inomhus 2011        
             
    Herrar      
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda vintern 2010/2011  
    60 m        
6.82   Odain Rose -92 IFK Umeć Göteborg 12.2  
7.06   André Brännström -87 Skellefteć AIK Västerćs 23.1  
7.18   Alexander Hćkansson -91 Umedalen IF Haparanda 12.2  
7.32   Mattias Lindberg -90 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
7.35   Jonas Ögren -91 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2  
7.40   Nils Bergmark-91 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
7.42   Alexander Norén-91 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2  
7.47   Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK Luleć 15.1  
7.61   Jonathan Lindholm -93 Skellefteć AIK Haparanda 22.1  
7.66   Johan Westermark-93 Skellefteć AIK Haparanda 22.1  
             
    200 m        
22.62   Odain Rose-92 IFK Umeć Umeć 30.1  
23.25   Alexander Hćkansson-91 Umedalens IF Umeć 30.1  
23.62   Christoffer Ohlsson -93 Umedalens IF Umeć 30.1  
25.09   Teddy Edlund-96 Umedalens IF Sätra 12.12  
25.25   Andreas Petterson-96 Umedalens IF Sätra 12.12  
25.61   Gustav Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
25.65   Andreas Bergström-97 Skellefteć AIK Sätra 12.12  
25.89   Ćke Larsson -57 Umedalens IF Umeć 30.1  
26.48   Magnus Rosenqvist-88 Ume FI Umeć 18.1  
28.40   Viktor Boström-96 Umedalens IF Umeć 29.1  
             
    400 m        
50.62   Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF Sätra 19.2  
52.60   Jonatan Andersson Ceder-92 Ume FI Umeć 25.1  
55.23   Andreas Stenlund-93 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
60.00   Simon Lindberg-94 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
60.87   Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2  
61.03   Jonas Halvarsson-93 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
63.78   Victor Carlsson-93 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
70.48   Agar Mohammed-95 Ume FI Umeć 25.1  
73.37   Henrik Granlund-95 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
78.63   Ludvig Lindström-99 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2  
             
    Överlćng bana        
60.61   Jonas Halvarsson-93 Skellefteć AIK Luleć 19.3  
             
    800 m        
1:55.06   Anton Asplund-90 Ume FI Umeć 18.1  
2:01.07   Elias Bjuhr-93 IFK Umeć Umeć 18.1  
2:02.94   Lars Lindberg-91 Ume FI Umeć 18.1  
2:08.69   Andreas Stenlund-93 Skellefteć AIK Haparanda 22.1  
2:09.93   Jonatan Andersson Ceder-92 Ume FI Umeć 18.1  
2:22.16   Andreas Persson-94 IFK Umeć Umeć 5.2  
2:22.29   Jarabei Hassan-93 Skellefteć AIK Haparanda 22.1  
2:38.49   Jonas Halvarsson-93 Skellefteć AIK Haparanda 12.2  
2:40.68   Jakob Ottoson-99 IFK Umeć Sätra 11.12  
2:52.11   Gustav Björnfot-97 Umedalens IF Piteć 20.11  
    Överlćng bana        
1:50.04   Robin Rohlén-90 IFK Umeć Tampere FIN 5.2  
1:50.20   Anton Asplund-90 Ume FI Tampere FIN 5.2  
             
    1500 m        
3:52.89   Elias Bjuhr-93 IFK Umeć Göteborg 27.2  
4:21.64   Tobias Lustig-88 Ume FI Umeć 5.2  
5:14.06   Jens Olofsson-94 Ume FI Umeć 25.1  
             
    3000 m        
8:42.3m   Tony Berglund-75 IFK Umeć Umeć 28.2  
8:42.4m   Jan Westerberg -80 IFK Umeć Umeć 28.2  
8:42.6m   Tobias Lustig-88 Ume FI Umeć 30.1  
9:01.59   Nicklas Berglund-77 IFK Umeć Umeć 10.1  
9:04.46   Anton Lundin-84 IFK Umeć Västerćs 29.1  
9:36.21   Per Liv-79 IFK Umeć Umeć 10.1  
9:36.55   Rickard Hedelin -70 IFK Umeć Umeć 30.1  
9:53.4m   Andrea Oskarsson-81 IFK Umeć Umeć 28.2  
9:56.8m   Jonathan Edlund-91 IFK Umeć Umeć 28.2  
9:57.24   Lars Lindberg-91 Ume FI Umeć 30.1  
             
    60 m häck/106,7 cm              
9.49   Alexander Norén-91 Skellefteć AIK Umeć 30.1  
             
    Höjd        
2.10   Alexander Hćkansson-91 Umedalens IF Haparanda 22.1  
2.01   Fredrik Konradsson -94 IFK Umeć Västerćs 23.1  
1.82   Oskar Nilsson -96  Skellefteć AIK Huddinge 19.2  
1.80   Isac Enetjärn-95 Ume FI Umeć 30.1  
1.67   Andreas Bergström-97 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
1.66   Hannes Burman-96 Skellefteć AIK Haparanda 22.1  
1.65   Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
1.62   Jonathan Bertilsson-96 Umedalens IF Luleć 19.3  
1.53   Gustav Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
1.45   Andreas Persson-94 IFK Umeć Umeć 5.2  
1.45   Arman Shamsgovara-94 IFK Umeć Umeć 5.2  
    Stav        
3.88   Hannes Burman-96 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
3.20   Alexander Hćkansson-91 Umedalens IF Umeć 30.1  
3.20   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć Umeć 30.1  
3.01   Andreas Persson-94 IFK Umeć Haparanda 13.2  
2.80   Lars Bergsten -48 Skellefteć AIK Umeć 30.1  
2.63   Anton Sjöström-97 Ume FI Luleć 19.3  
2.60   Oskar Nilsson-96 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
2.50   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Umeć 30.1  
2.40   Sune Persson -45 Sandviks IK Umeć 30.1  
2.00   Marcus Arvidsson-97 Ume FI Umeć 4.3  
             
    Längd        
6.48   Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK Skellefteć 29.12  
5.90   Jonathan Lindholm-93 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
5.85   Jonas Ögren-91 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
5.75   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Västerćs 23.1  
5.74   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Skellefteć 16.2  
5.72   Oskar Nilsson-96 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
5.64   Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
5.60   Hannes Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
5.31   Gustav Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
5.14   Teddy Edlund-96 Umedalens IF Umeć 5.2  
             
    Tresteg        
12.95   Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
12.59   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Haparanda 13.2  
12.00   Hannes Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
11.45   Oskar Nilsson-96 Skellefteć AIK Skellefteć 26.1  
11.40   Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK Haparanda 12.2  
9.10   Jonathan Marklund-97 Skellefteć AIK Skellefteć 26.1  
             
    Kula/7,26 kg        
13.12   Daniel Ragnvaldsson-76 IFK Umeć Umeć 30.1  
13.08   Niklas Viklund -85 Skellefteć AIK Skellefteć 16.2  
12.03   Dick Viklund -87 Skellefteć AIK Skellefteć 26.1  
11.10   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
10.74   John Sehlberg -90 IFK Umeć Umeć 5.2  
10.61   Benny Sehlberg -55 IFK Umeć Umeć 30.1  
10.27   Robin Bergqvist-94 IFK Umeć Umeć 30.1  
9.89   Lennarth Johnsson-63 Skellefteć AIK Skellefteć 26.1  
9.63   Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK Skellefteć 16.2  
9.61   Urban Lindberg-55 Skellefteć AIK Umeć 30.1  
             
             
    Vikt/15,88 kg        
    Inga resultat        
             
    Sjukamp        
    Inga resultat        
             
    Damer      
             
    60 m        
7.76   Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK Sätra 19.2  
7.96   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
8.27   Elvira Lindström-94 Skellefteć AIK Haparanda 12.2  
8.47   Paula Israelsson-96 Umedalens IF Umeć 29.1  
8.50   Matilda Sjödin-93 Skellefteć AIK Haparanda 22.1  
8.53   Tilda Nordström-96 IFK Umeć Skellefteć 15.1  
8.60   Emma Nilsson-88 Umedalens IF Skellefteć 16.1  
8.61   Melicia Lindström-98 Umedalens IF Haparanda 12.2  
8.62   Petra Karlsson-97 IFK Umeć Skellefteć 15.1  
8.63   Cecilia Lenman-92 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2  
             
    200 m        
26.23   Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK Umeć 30.1  
28.40   Paula Israelsson-96 Umedalens IF Piteć 20.11  
28.64   Tilda Nordström-96 IFK Umeć Skellefteć 16.1  
29.02   Ebba Broman-98 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
29.09   Petra Karlsson-97 IFK Umeć Skellefteć 16.1  
29.36   Angelica Strandberg-96 IFK Umeć Skellefteć 16.1  
29.37   Elin Välikangas-95 Skellefteć AIK Piteć 20.11  
29.58   Cecilia Lenman-92 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2  
29.82   Melicia Lindström-98 Umedalens IF Haparanda 13.2  
29.93   Emmy Backeström-97 Umedalens IF Piteć 20.11  
             
    400 m        
61.99   Cecilia Lenman-92 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2  
67.81   Frida Norlund-95 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
68.03   Nadja Hedlund-94 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
68.22   Elin Välikangas-95 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
68.31   Linnea Stenberg-95 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
70.49   Minna Södermark-97 Ume FI Umeć 25.1  
79.77   Kristina Nilsson-67 IFK Umeć Umeć 29.1  
83.73   Tyra Johansson-98 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2  
84.04   Saga Backeström-99 Umedalens IF Skellefteć 15.1  
85.51   Tilde Larsson-99 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2  
             
    800 m        
2:08.70   Viktoria Tegenfeldt-87 Ume FI Göteborg 27.2  
2:23.82   Johanna Mann-89 Ume FI Umeć 30.1  
2:27.53   Jenny Jansson-76 Kattisavans IF Umeć 5.2  
2:35.10   Jessica Edlund-95 Umedalens IF Umeć 30.1  
2:35.42   Angelica Strandberg-96 IFK Umeć Umeć 5.2  
2:47.22   Anna Barkander-82 IFK Umeć Umeć 18.1  
2:47.46   Wilma Vidmark-98 Skellefteć AIK Haparanda 12.2  
2:50.82   Erica Wikedal-94 Kattisavans IF Umeć 5.2  
2:54.84   Saga Backeström-99 Umedalens IF Skellefteć 15.1  
2:54.98   Kristina Nilsson-67 IFK Umeć Umeć 30.1  
             
    1500 m        
4:21.48   Viktoria Tegenfeldt-87 Ume FI Stockholm/G 22.2  
5:49.97   Linnea Stenberg-95 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
5:50.61   Nadja Hedlund-94 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
5:56.90   Wilma Widmark-98 Skellefteć AIK Skellefteć 16.1  
             
    3000 m        
10:23.12   Jenny Jansson-76 Kattisavans IF Umeć 30.1  
10:46.25   Malin Skoog-88 IFK Umeć Umeć 30.1  
11:04.88   Emelie Forsmark- IKSU Umeć 10.1  
11:36.77   Anna Jonsson-86 Ume FI Umeć 30.1  
11:39.7m   Anna Barkander-82 IFK Umeć Umeć 28.2  
12:10.94   Karin Bäckström- Ume FI Umeć 10.1  
12:27.56   Erika Bergmark- IKSU Umeć 10.1  
             
    60m häck/84,0 cm        
10.01   Matilda Sjödin-93 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
             
    Höjd        
1.64   Matilda Sjödin-93 Skellefteć AIK Haparanda 22.1  
1.53   Alva Västerby-97 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
1.52   Elvira Lindström-94 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
1.46   Ebba Broman-98 Skellefteć AIK Haparanda 22.1  
1.40   Josefine Wännman-96 Umedalens IF Skellefteć 15.1  
1.40   Elsa Olsson-98 Umedalens IF Piteć 20.11  
1.36   Amanda Nilsson-98 Skellefteć AIK Haparanda 12.2  
1.35   Betty Öhlén-85 IFK Umeć Umeć 5.2  
1.35   Petra Karlsson-96 IFK Umeć Umeć 5.2  
1.35   Saga Backeström-99 Umedalens IF Skellefteć 15.1  
1.35   Evelina Backeström-99 Umedalens IF Umeć 10.1  
             
    Stav        
2.75   Moa Grate-93 Umedalens IF Umeć 18.1  
2.61   Josefine Lohman-96 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
2.37   Frida Norlund-95 Skellefteć AIK Luleć 19.3  
2.06   Malin Lindblom-Burlin-97 Skellefteć AIK Haparanda 12.2  
1.51   Linnea Strömberg-98 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
             
    Längd        
5.41   Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK Skellefteć 29.12  
5.17   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
4.65   Petra Karlsson-97 IFK Umeć Skellefteć 16.1  
4.63   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Haparanda 12.2  
4.46   Minna Södermark-97 Ume FI Haparanda 12.2  
4.45   Josefine Wännman-96 Umedalens IF Haparanda 16.1  
4.43   Tilda Nordström-96 IFK Umeć Umeć 5.2  
4.39   Alva Västerby-97 Skellefteć AIK Haparanda 13.2  
4.17   Amanda Olsson-97 Ume FI Umeć 4.3  
4.05   Linnea Widmark-96 Skellefteć AIK Skellefteć 16.2  
             
    Tresteg        
10.27   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Umeć 30.1  
9.50   Tilda Nordström-96 IFK Umeć Skellefteć 15.1  
9.34   Liv Andersson-92 Ume FI Umeć 5.2  
8.78   Alexandra Nilsson-97 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
8.69   Alva Wästerby-97 Skellefteć AIK Skellefteć 26.1  
8.52   Linnea Widmark-96 Skellefteć AIK Haparanda 12.2  
7.70   Amanda Nordin-97 Skellefteć AIK Skellefteć 15.1  
             
    Kula/ 4,0 kg        
11.14   Annelie Johansson-69 Ume FI Umeć 30.1  
9.46   Betty Öhlén-85 IFK Umeć Umeć 5.2  
8.34   Frida Norlund-95 Skellefteć AIK Haparanda 12.2  
7.77   Matilda Sjödin-93 Skellefteć AIK Haparanda 23.1  
6.20   Malin Forsberg-93 Ume FI Umeć 5.2  
4.76   Kerstin Johansson-39 IFK Umeć Umeć 30.1  
             
    Vikt/9,08 kg        
    Inga resultat        
             
             
    Femkamp        
    Inga resultat        

 

 

Första sidan