Ċrsbästa Västerbotten inomhus 2010/2011 pojkar


 

Västerbottens ungdomsstatistik inomhus för 2011      
           
Ċrsbästa P19 - P14  Pojkar 19      
           
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda vintern 2010/2011  
    60 m        
6.82   O´Dain Rose -92 IFK Umeċ Göteborg 12.2  
7.61   Jonathan Lindholm -93 Skellefteċ AIK Haparanda 22.1  
7.66   Johan Westermark-93 Skellefteċ AIK Haparanda 22.1  
7.67   Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF Umeċ 5.2  
7.85   Jonathan Andersson Ceder-92 Ume FI Umeċ 18.1  
8.64   Jonas  Halvarsson-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
             
    400 m        
50.62   Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF Sätra 19.2  
52.60   Jonatan Andersson Ceder-92 Ume FI Umeċ 25.1  
55.23   Andreas Stenlund-93 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
61.03   Jonas Halvarsson-93 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
63.78   Victor Carlsson-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
    Överlċng bana        
60.61   Jonas Halvarsson-93 Skellefteċ AIK Luleċ 19.3  
             
    1500 m        
3:52.89   Elias Bjuhr-93 IFK Umeċ Göteborg 27.2  
             
    60 m häck/100,0 cm              
    Inga resultat        
             
    Höjd        
    Inga resultat        
             
    Stav        
2.50   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Umeċ 30.1  
             
    Längd        
5.90   Jonathan Lindholm-93 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
5.75   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Västerċs 23.1  
             
    Tresteg        
12.59   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Haparanda 13.2  
             
    Kula/6,0 kg        
    Inga resultat        
             
    Vikt/15,88 kg        
    Inga resultat        
             
    Sjukamp        
    Inga resultat        
      Pojkar 17      
           
           
    60 m        
8.15   Simon Lindberg-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
             
    400 m        
60.00   Simon Lindberg-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
             
    1500 m        
5:14.06   Jens Olofsson-94 Ume FI Umeċ 25.1  
             
    60 m häck/91,4 cm              
    Inga resultat        
             
    Höjd        
2.01   Fredrik Konradsson -94 IFK Umeċ Västerċs 23.1  
1.45   Andreas Persson-94 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
1.45   Arman Shamsgovara-94 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
             
    Stav        
3.20   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeċ Umeċ 30.1  
3.01   Andreas Persson-94 IFK Umeċ Haparanda 13.2  
             
    Längd        
4.55   Andreas Persson-94 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
4.49   Arman Shamsgovara-94 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
3.83   Gustav Björnfot-94 Umedalens IF Umeċ 10.1  
             
    Tresteg        
    Inga resultat        
             
    Kula/5,0 kg        
12.78   Robin Bergqvist-94 IFK Umeċ Umeċ 29.1  
9.11   Tor Lindberg-94 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
7.49   Arman Shamsgovara-94 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
             
    Vikt/11,34 kg        
    Inga resultat        
             
    Sjukamp        
    Inga resultat        
             
      Pojkar 16      
           
           
    60 m        
7.81   Ludwig Sjödin-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
8.09   Tor Lindberg-95 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
8.09   Filip Skoog-95 Skellefteċ AIK Luleċ 19.3  
8.65   Agar Mohammed-95 Ume FI Umeċ 18.1  
             
    400 m        
60.87   Ludvig Sjödin-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
70.48   Agar Mohammed-95 Ume FI Umeċ 25.1  
73.37   Henrik Granlund-95 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
             
    1500 m        
    Inga resultat        
             
    60 m häck/91,4 cm              
9.30   Ludwig Sjödin-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
             
    Höjd        
1.80   Isac Enetjärn-95 Ume FI Umeċ 30.1  
1.65   Ludwig Sjödin-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
1.44   Henrik Granlund-95 Skellefteċ AIK Haparanda 22.1  
             
    Stav        
    Inga resultat        
             
    Längd        
5.64   Ludwig Sjödin-95 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
4.93   Tor Lindberg-95 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
4.11   Agar Mohammed-95 Ume FI Umeċ 18.1  
3.95   Henrik Granlund-95 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
             
    Tresteg        
11.40   Ludwig Sjödin-95 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
             
    Kula/5,0 kg        
    Inga resultat        
             
    Vikt/11,34 kg        
    Inga resultat        
             
    Sjukamp        
    Inga resultat        
             
      Pojkar 15      
           
    60 m        
7.67   Gustav Burman-96 Skellefteċ AIK Piteċ 6.2  
7.72   Andreas Petterson-96 Umedalens IF Luleċ 19.3  
7.73   Teddy Edlund-96 Umedalens IF Sätra 11.12  
7.91   Hannes Burman-96 Skellefteċ AIK Haparanda 22.1  
8.19   Oskar Nilsson-96 Skellefteċ AIK Haparanda 22.1  
8.87   Jesper Rönnlund-96 Ume FI Umeċ 4.3  
9.40   Saun Jutberg-96 Umedalens IF Umeċ 29.1  
9.41   Anton Andersson-96 Umedalens IF Umeċ 5.2  
             
    200 m        
25.09   Teddy Edlund-96 Umedalens IF Sätra 12.12  
25.25   Andreas Petterson-96 Umedalens IF Sätra 12.12  
25.61   Gustav Burman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
28.40   Viktor Boström-96 Umedalens IF Umeċ 29.1  
29.12   Jesper Rönnlund-96 Ume FI Umeċ 18.1  
30.80   Anton Andersson-96 Umedalens IF Umeċ 18.1  
30.96   Saun Jutberg-96 Umedalens IF Umeċ 29.1  
             
    1000 m        
    Inga resultat        
             
    60 m häck/84,0 cm              
9.38   Hannes Burman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
9.84   Viktor Boström-96 Umedalens IF Luleċ 19.3  
             
    Höjd        
1.82   Oskar Nilsson -96  Skellefteċ AIK Huddinge 19.2  
1.66   Hannes Burman-96 Skellefteċ AIK Haparanda 22.1  
1.62   Jonathan Bertilsson-96 Umedalens IF Luleċ 19.3  
1.53   Gustav Burman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
1.44   Johan Bertilsson-96 Umedalens IF Umeċ 29.1  
1.32   Anton Andersson-96 Umedalens IF Umeċ 29.1  
1.22   Saun Jutberg-96 Umedalens IF Umeċ 29.1  
             
    Stav        
3.88   Hannes Burman-96 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
2.60   Oskar Nilsson-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
             
    Längd        
5.72   Oskar Nilsson-96 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
5.60   Hannes Burman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
5.31   Gustav Burman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
5.14   Teddy Edlund-96 Umedalens IF Umeċ 5.2  
4.82   Viktor Boström-96 Umedalens IF Luleċ 19.3  
4.47   Jonatan Bertilsson-96 Umedalens IF Piteċ 20.11  
4.46   Jesper Rönnlund-96 Ume FI Umeċ 5.2  
4.03   Anton Andersson-96 Umedalens IF Piteċ 20.11  
             
    Tresteg        
12.00   Hannes Burman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
11.45   Oskar Nilsson-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 26.1  
             
    Kula/4,0 kg        
14.87   Hannes Burman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2  
13.99   Gustav Burman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2  
10.56   Oskar Nilsson-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 26.1  
8.30   Anton Andersson-96 Umedalens IF Piteċ 21.11  
             
    Vikt/9,08 kg        
10.27   Gustav Burman-96 Skellefteċ AIK Huddinge 20.2  
             
    Sjukamp        
    Inga resultat        
             
      Pojkar 14 och yngre    
           
           
    60 m        
7.77   Andreas Bergström-97 Skellefteċ AIK Luleċ 19.3  
8.59   Jonathan Marklund-97 Skellefteċ AIK Luleċ 19.3  
8.81   Filip Ottoson-97 IFK Umeċ Skellefteċ 15.1  
8.83   Fritiof Sten-97 Ume FI Haparanda 12.2  
9.25   Edwin Panboon-98 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
9.41   Ludvig Lindström-99 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
9.42   Anders Landin-97 Ume FI Umeċ 25.1  
9.49   Markus Arvidsson-97 Ume FI Umeċ 4.3  
9.55   Gustav Björnfot-97 Umedalens IF Piteċ 21.11  
9.72   Anton Sjöström-97 Ume FI Umeċ 29.1  
             
    200 m        
25.65   Andreas Bergström-97 Skellefteċ AIK Sätra 12.12  
28.59   Filip Ottoson-97 IFK Umeċ Skellefteċ 16.1  
29.08   Jonathan Marklund-97 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
30.17   Fritiof Sten-97 Ume FI Haparanda 13.2  
31.68   Jakob Ottoson-99 IFK Umeċ Sätra 12.12  
32.26   Anton Sjöström-97 Ume FI Umeċ 18.1  
32.87   Joel Ċström-98 Umedalens IF Haparanda 13.2  
33.10   Jacob Olsson-98 Umedalens IF Umeċ 29.1  
33.28   Vincent Malm-99 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
33.34   William Rydfjäll-99 IFK Umeċ Skellefteċ 16.1  
             
    1000 m        
3:05.56   Andreas Bergström-97 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
3:51.87   Jonathan Marklund-97 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
4:36.97   Gustav Björnfot-97 Umedalens IF Haparanda 12.2  
             
    60 m häck/84,0 cm              
12.68   Gustav Björnfot-97 Umedalens IF Haparanda 13.2  
13.85   Fritiof Sten-97 Ume FI Haparanda 13.2  
             
    Höjd        
1.67   Andreas Bergström-97 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
1.36   Jacob Olsson-98 Umedalens IF Haparanda 12.2  
1.35   Anton Sjöström-97 Ume FI Umeċ 5.2  
1.31   Sebastian Häggström-98 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
1.27   Gustav Björnfot-97 Umedalens IF Piteċ 20.11  
1.27   William Rydfjäll-99 IFK Umeċ Skellefteċ 29.1  
1.26   Joel Ċström-98 Umedalens IF Haparanda 12.2  
1.22   Erik Sjöström-99 Ume FI Umeċ 29.1  
1.21   Jakob Ottoson-99 IFK Umeċ Skellefteċ 15.1  
1.16   Fabian Danielsson-98 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
    Stav        
2.63   Anton Sjöström-97 Ume FI Luleċ 19.3  
2.00   Marcus Arvidsson-97 Ume FI Umeċ 4.3  
             
    Längd        
5.11   Andreas Bergström-97 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
4.53   Filip Ottoson-97 IFK Umeċ Skellefteċ 16.1  
4.42   Jonathan Marklund-97 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
4.15   Anton Sjöström-97 Ume FI Umeċ 5.2  
3.94   Erik Sjöström-99 Ume FI Umeċ 18.1  
3.68   Fritiof Sten-97 Ume FI Haparanda 12.2  
             
    Tresteg        
9.10   Jonathan Marklund-97 Skellefteċ AIK Skellefteċ 26.1  
             
    Kula/4,0 kg        
10.28   Andreas Bergström-97 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
7.50   Anton Sjöström-97 Ume FI Luleċ 19.3  
             
    Vikt/9,08 kg        
    Inga resultat        
             
    Sjukamp        
    Inga resultat        
             

 

Första sidan