Ċrsbästa Västerbotten inomhus 2010/2011 flickor


 

Västerbottens ungdomsstatistik inomhus för 2011      
           
Ċrsbästa F19 - F14 Flickor 19      
           
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda vintern 2010/2011  
             
    60 m        
8.50   Matilda Sjödin-93 Skellefteċ AIK Haparanda 22.1  
8.63   Cecilia Lenman-92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
             
    400 m        
61.99   Cecilia Lenman-92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
             
    1500 m        
    Inga  resultat        
             
    60 m häck/84,0 cm        
10.01   Matilda Sjödin-93 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
             
    Höjd        
1.64   Matilda Sjödin-93 Skellefteċ AIK Haparanda 22.1  
             
    Stav        
2.75   Moa Grate-93 Umedalens IF Umeċ 18.1  
             
    Längd        
    Inga resultat        
             
    Tresteg        
9.34   Liv Andersson-92 Ume FI Umeċ 5.2  
             
    Kula/4,0 kg        
7.77   Matilda Sjödin-93 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
6.20   Malin Forsberg-93 Ume FI Umeċ 5.2  
             
    Vikt/9,08 kg        
    Inga resultat        
             
             
    Femkamp        
    Inga resultat        
             
      Flickor 17      
             
    60 m        
7.76   Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK Sätra 19.2  
8.27   Elvira Lindström-94 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
8.70   Emma Karlsson-94 Umedalens IF Haparanda 12.2  
             
    400 m        
68.03   Nadja Hedlund-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
             
    1500 m        
5:50.61   Nadja Hedlund-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
             
    60 m häck/76,2 cm        
    Inga resultat        
             
    Höjd        
1.52   Elvira Lindström-94 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
             
    Stav        
    Inga resultat        
             
    Längd        
5.41   Evelina Nilsson -94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 29.12  
             
    Tresteg        
    Inga resultat        
             
    Kula/3,0 kg        
9.19   Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 26.1  
7.41   Elvira Lindström-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 26.1  
             
    Vikt/9,08 kg        
    Inga resultat        
             
             
    Femkamp        
    Inga resultat        
             
      Flickor 16       
    60 m        
7.96   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
8.90   Andrea Millkvist-95 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
8.98   Ronja Fredriksson-95 Ume FI Umeċ 4.3  
9.00   Frida Norlund-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
             
    400 m        
67.81   Frida Norlund-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
68.22   Elin Välikangas-95 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
68.31   Linnea Stenberg-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
70.49   Minna Södermark-97 Ume FI Umeċ 25.1  
83.73   Tyra Johansson-98 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
84.04   Saga Backeström-99 Umedalens IF Skellefteċ 15.1  
85.51   Tilde Larsson-99 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
87.24   Alice Ċdell-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
87.41   Elin Andersson-98 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
    Överlċng bana        
67.43   Elin Välikangas-95 Skellefteċ AIK Luleċ 19.3  
             
    1500 m        
5:49.97   Linnea Stenberg-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
5:56.90   Wilma Widmark-98 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
             
    60 m häck/76,2 cm        
10.49   Frida Norlund-95 Skellefteċ AIK Luleċ 19.3  
             
    Höjd        
    Inga resultat        
             
    Stav        
2.37   Frida Norlund-95 Skellefteċ AIK Luleċ 19.3  
             
    Längd        
5.17   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
4.02   Elin Välikangas-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 29.12  
             
    Tresteg        
    Inga resultat        
             
    Kula/3,0 kg        
9.52   Frida Norlund-95 Skellefteċ AIK Haparanda 21.1  
7.19   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2  
    Vikt/9,08 kg        
    Inga Resultat        
             
    Femkamp        
    Inga resultat        
      Flickor 15      
    60 m        
8.47   Paula Israelsson-96 Umedalens IF Umeċ 29.1  
8.53   Tilda Nordström-96 IFK Umeċ Skellefteċ 15.1  
8.67   Elin Välikangas-95 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
9.03   Josefine Wännman-96 Umedalens IF Haparanda 12.2  
9.35   Isabelle Nilsson-96 Skellefteċ AIK Haparanda 21.1  
9.60   Linnea Widmark-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
             
    200 m        
28.40   Paula Israelsson-96 Umedalens IF Piteċ 20.11  
28.64   Tilda Nordström-96 IFK Umeċ Skellefteċ 16.1  
29.36   Angelica Strandberg-96 IFK Umeċ Skellefteċ 16.1  
30.83   Isabelle Nilsson-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
             
    1000 m        
3:19.68   Angelica Strandberg-96 IFK Umeċ Huddinge 19.2  
4:02.08   Tilda Nordström-96 IFK Umeċ Umeċ 29.1  
             
    60 m häck/76,2 cm        
10.76   Josefin Wännman-96 Umedalens IF Umeċ 29.1  
11.78   Linnea Widmark-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.1  
             
    Höjd        
1.40   Josefine Wännman-96 Umedalens IF Skellefteċ 15.1  
1.35   Petra Karlsson-96 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
             
    Stav        
2.61   Josefine Lohman-96 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
             
    Längd        
4.45   Josefine Wännman-96 Umedalens IF Haparanda 16.1  
4.43   Tilda Nordström-96 IFK Umeċ Umeċ 5.2  
4.05   Linnea Widmark-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2  
             
    Tresteg        
9.50   Tilda Nordström-96 IFK Umeċ Skellefteċ 15.1  
8.52   Linnea Widmark-96 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
             
    Kula/3,0 kg        
8.06   Isabelle Nilsson-96 Skellefteċ AIK Haparanda 21.1  
7.31   Linnea Widmark-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 26.1  
             
    Vikt/7,26 kg        
    Inga resultat        
           
    Femkamp        
    Inga resultat        
      Flickor 14 och yngre    
    60 m        
8.61   Melicia Lindström-98 Umedalens IF Haparanda 12.2  
8.62   Petra Karlsson-97 IFK Umeċ Skellefteċ 15.1  
8.64   Minna Södermark-97 Ume FI Haparanda 12.2  
8.71   Ebba Broman-98 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
8.85   Emmy Backeström-97 Umedalens IF Skellefteċ 15.1  
8.85   Maja Bodén-99 Umedalens IF Luleċ 19.3  
8.86   Alva Lind-99 IFK Umeċ Luleċ 19.3  
8.91   Amanda Nilsson-98 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
9.00   Molly Sjöstam-97 Umedalens IF Haparanda 12.2  
9.05   Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
    200 m        
29.02   Ebba Broman-98 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
29.09   Petra Karlsson-97 IFK Umeċ Skellefteċ 16.1  
29.82   Melicia Lindström-98 Umedalens IF Haparanda 13.2  
29.93   Emmy Backeström-97 Umedalens IF Piteċ 20.11  
29.98   Minna Södermark-97 Ume FI Haparanda 13.2  
30.15   Elsa Olsson-98 Umedalens IF Piteċ 20.11  
30.53   Alva Lind-99 IFK Umeċ Umeċ 29.1  
30.65   Molly Sjöstam-99 Umedalens IF Umeċ 29.1  
30.94   Evelina Backeström-99 Umedalens IF Umeċ 29.1  
30.95   Saga Backeström-99 Umedalens IF Umeċ 10.1  
             
    1000 m        
3:57.45   Molly Sjöstam-97 Umedalens IF Haparanda 12.2  
4:00.38   Alexandra Nilsson-97 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
4:15.45   Amanda Sandgren-99 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
4:15.77   Matilda Sandgren-02 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
             
    60 m häck/76,2 cm        
10.47   Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
11.05   Minna Södermark-97 Ume FI Haparanda 13.2  
11.40   Alva Forssén-97 Ume FI Haparanda 13.2  
11.58   Ebba Broman-98 Skellefteċ AIK Haparanda  23.1  
11.67   Evelina Backeström-99 Umedalens IF Piteċ 21.11  
11.68   Wilma Widmark-98 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
11.79   Amanda Olsson-97 Ume FI Haparanda 13.2  
11.84   Ida Välikangas-97 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
12.00   Saga Backeström-99 Umedalens IF Piteċ 21.11  
12.01   Lovisa Sandgren-99 IFK Umeċ Umeċ 29.1  
             
    Höjd        
1.53   Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
1.46   Ebba Broman-98 Skellefteċ AIK Haparanda 22.1  
1.40   Elsa Olsson-98 Umedalens IF Piteċ 20.11  
1.36   Amanda Nilsson-98 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
1.35   Saga Backeström-99 Umedalens IF Skellefteċ 15.1  
1.35   Evelina Backeström-99 Umedalens IF Umeċ 10.1  
1.34   Emmy Backeström-97 Umedalens IF Skellefteċ 15.1  
1.31   Agnes Granberg-98 Umedalens IF Umeċ 2.4  
1.31   Isabella Wiklund-99 IFK Umeċ Umeċ 2.4  
1.30   Amanda Sandgren-99 IFK Umeċ Luleċ 19.3  
             
    Stav        
2.06   Malin Lindblom-Burlin-97 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
1.51   Linnea Strömberg-98 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
             
    Längd        
4.65   Petra Karlsson-97 IFK Umeċ Skellefteċ 16.1  
4.46   Minna Södermark-97 Ume FI Haparanda 12.2  
4.39   Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
4.17   Amanda Olsson-97 Ume FI Umeċ 4.3  
4.02   Emmy Backeström-97 Ume FI Umeċ 29.1  
4.02   Alexandra Nilsson-97 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2  
3.98   Amanda Jonsson-97 Ume FI Umeċ 29.1  
3.96   Molly Sjöstam-97 Umedalens IF Umeċ 29.1  
3.91   Ida Välikangas-97 Skellefteċ AIK Haparanda 12.2  
3.81   Alva Forsén-97 Ume FI Umeċ 29.1  
             
    Tresteg        
8.78   Alexandra Nilsson-97 Skellefteċ AIK Haparanda 23.1  
8.69   Alva Wästerby-97 Skellefteċ AIK Skellefteċ 26.1  
7.70   Amanda Nordin-97 Skellefteċ AIK Skellefteċ 15.1  
             
    Kula/3,0 kg        
6.50   Alexandra Nilsson-97 Skellefteċ AIK Haparanda 21.1  
6.49   Alva Wästerby-97 Skellefteċ AIK Skellefteċ 26.1  
6.08   Malin Lindblom-Burlin-97 Skellefteċ AIK Haparanda 13.2  
             
    Vikt/7,26 kg        
    Inga resultat        
             
    Femkamp        
    Inga resultat        
             

 

Första sidan