Ćrsbästa Västerbotten 2010, seniorer utomhus


Västerbotten 2010
100 m
1) Odain Rose -92 IFK Umeć 10,74 Mannheim 03-jul + 1,7  
2) André Brännström -87 Skellefteć AIK 10,93 Skellefteć 24-maj + 1,1  
3) Adam Andersson -91 Skellefteć AIK 11,01 Skellefteć 24-maj +1,1  
4) David Andersson -94 Skellefteć AIK 11,15 Kil 13-aug + 0  
5) Alexander Hćkansson -91 Umedalens IF 11,20 Umeć 11-sep + 0,9  
6) Robin Rohlén -90 IFK Umeć 11,54 Sollentuna 11-jun - 0,1  
7) Fredrik Konradsson -94 IFK Umeć 11,74 Gävle 17-jul + 0,9  
8) David Rćngefors -90 Skellefteć AIK 11,75 Skellefteć 19-jun - 0,23  
9) Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 11,81 Örnsköldsvik 31-jul + 2,0  
10) Jonathan Lindholm -93 Skellefteć AIK 11,89 Skellefteć 19-jun - 0,41  
  Medvind            
0) Odain Rose -92 IFK Umeć 10,66w Gävle 16-jul + 3,1  
0) André Brännström -87 Skellefteć AIK 10,81w Sundsvall 08-aug + 2,6  
0) David Andersson -94 Skellefteć AIK 11,01w Örnsköldsvik 31-jul + 2,6  
0) Nils Bergmark -91 Skellefteć AIK 11,55w Örnsköldsvik 31-jul + 2,5  
0) Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 11,59w Örnsköldsvik 31-jul + 2,5  
0) Jonathan Lindholm -93 Skellefteć AIK 11,66w Örnsköldsvik 31-jul + 2,6  
0) Erik Östlund -93 Skellefteć AIK 11,89w Örnsköldsvik 31-jul + 2,6  
  Okänd vind            
0) Odain Rose -92 IFK Umeć 10,67 Akureyri 28-aug    
0) Alexander Hćkansson -91 Umedalens IF 11,01 Luleć 28-aug    
  200 m        
1) Odain Rose -92 IFK Umeć 21,71 Karlstad 15-aug + 0  
2) Robin Rohlén -90 IFK Umeć 22,26 Karlstad 14-aug + 0  
3) André Brännström -87 Skellefteć AIK 22,44 Gävle 16-jul + 1,5  
4) Alexander Hćkansson -91 Umedalens IF 23,75 Göteborg 04-jul + 0,4  
5) Nils Bergmark -91 Skellefteć AIK 23,80 Örnsköldsvik 01-aug + 2,0  
6) David Rćngefors -90 Skellefteć AIK 23,84 Skellefteć 31-maj - 0,3  
7) Christoffer Ohlsson -93 Umedalens IF 24,05 Göteborg 04-jul + 1,0  
8) Erik Östlund -93 Skellefteć AIK 24,26 Skellefteć 05-sep + 0,52  
9) Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 24,28 Skellefteć 05-sep + 0,52  
10) Jonathan Lindholm -93 Skellefteć AIK 24,86 Skellefteć 31-maj - 0,3  
  Medvind            
0) Erik Östlund -93 Skellefteć AIK 24,23w Örnsköldsvik 01-aug + 3,0  
0)              
  Okänd vind            
0) Alexander Hćkansson -91 Umedalens IF 22,69 Luleć 28-aug    
0)              
  400 m        
1) Robin Rohlén -90 IFK Umeć 47,99 Karlstad 14-aug    
2) Anton Asplund -90 Ume FI 48,77 Skellefteć 19-jun    
3) Markus Johansson -90 Ume FI 49,35 Göteborg 03-jul    
4) Christoffer Ohlsson -93 Umedalens IF 50,73 Karlstad 14-aug    
5) Jonathan Andersson Ceder -92 Ume FI 50,91 Sollentuna 13-jun    
6) Anton Lundin -84 IFK Umeć 54,16 Sätra 16-maj    
7) Johnny Ulinder -84 Ume FI 54,23 Skellefteć 19-jun    
8) Simon Lindberg -94 Skellefteć AIK 58,82 Skellefteć 31-jul    
9) Jonas Halvarsson -93 Skellefteć AIK 63,38 Skellefteć 19-jun    
10) Victor Carlsson -93 Skellefteć AIK 64,86 Skellefteć 19-jun    
  800 m        
1) Robin Rohlén -90 IFK Umeć 1.47,94 Göteborg 10-aug    
2) Anton Asplund -90 Ume FI 1.48,12 Karlstad 15-jul    
3) Christoffer Ohlsson -93 Umedalens IF 1.54,65 Leppävaara 28-aug    
4) Elias Bjuhr -93 IFK Umeć 1.57,76 Sollentuna 12-jun    
5) Jan Westerberg -80 IFK Umeć 2.01,39 Sundsvall 30-maj    
6) Anton Lundin -84 IFK Umeć 2.01,67 Örnsköldsvik 01-aug    
7) Andreas Stenlund -93 Skellefteć AIK 2.03,99 Boden 24-jul    
8) Tim Kerro -84 IFK Umeć 2.04,99 Örnsköldsvik 01-aug    
9) Andreas Persson -94 IFK Umeć 2.11,12 Stockholm 08-aug    
10) Joel Kerro -93 Ume FI 2.11,79 Gävle 18-jul    
  1500 m        
1) Johan Bagge -84 Ume FI 3.48,74 Celle Ligure 08-jul    
2) Elias Bjuhr -93 IFK Umeć 3.52,57 Sollentuna 13-jul    
3) Anton Lundin -84 IFK Umeć 4.07,34 Sollentuna 13-jun    
4) Daniel Westerberg -82 Ćsjöns IF 4.11,99 Boden 25-jul    
5) Jan Westerberg -80 IFK Umeć 4.12,10 Sundsvall 29-maj    
6) Niklas Berglund -79 IFK Umeć 4.13,91 Örnsköldsvik 31-jul    
7) Kristoffer Österlund -72 IFK Umeć 4.16,20 Skellefteć 24-maj    
8) Pär Wikberg -83 Skellefteć AIK 4.18,55 Skellefteć 24-maj    
9) Eric Degerman -72 Skellefteć AIK 4.26,26 Skellefteć 19-jun    
10) Joel Kerro -93 Ume FI 4.27,23 Västerćs 10-sep    
3 000 m
1) Niklas Berglund -79 IFK Umeć 8.48,36 Sätra 16-maj    
2) Jan Westerberg -80 IFK Umeć 8.59,27 Sollentuna 13-jun    
3) Tobias Lustig -88 Ume FI 9.06,52 Falun 22-aug    
4) Elias Bjuhr -93 IFK Umeć 9.17,74 Västerćs 12-sep    
5) Eric Degerman -72 Skellefteć AIK 9.46,75 Skellefteć 20-jun    
6) Tim Kerro -84 IFK Umeć 9.47,24 Gävle 18-jul    
7) Adam Milsson -86 Skellefteć AIK 11.12,4m Skellefteć 31-maj    
8) Jonny Hjertström -67 Skellefteć AIK 11.18,7m Skellefteć 31-maj    
9) Karl-Erik Karlsson -53 Skellefteć AIK 13.25,66 Skellefteć 31-maj    
10)              
  5000 m        
1) Kristoffer Österlund -72 IFK Umeć 15.34,84 Umeć 18-sep    
2) Tobias Lustig -88 Ume FI 15.39,48 Falun 22-aug    
3) Tim Kerro -84 IFK Umeć 15.51,00 Umeć 18-sep    
4) Niklas Berglund -79 IFK Umeć 16.07,16 Umeć 18-sep    
5) Joakim Jonsson -83 Lavsjö ISS 16.11,91 Umeć 18-sep    
6) Anders Hemmyr -73 IFK Umeć 16.25,67 Umeć 18-sep    
7) Jonny Hjertström -67 Skellefteć AIK 16.41,89 Skellefteć 05-sep    
8) Erik Degerman -72 Skellefteć AIK 16.43,54 Umeć 18-sep    
9) Richard Bindler -63 Jalles TC 16.43,74 Umeć 18-sep    
10) Lars-Ćke Ekman -60 Iksu 16.44,31 Umeć 18-sep    
  10000 m
1) Tobias Lustig -88 Ume FI 31.48,03 Falun 20-aug    
2) Jan Westerberg -80 IFK Umeć 33.24,06 Boden 25-jul    
3) Johan Sandberg -68 IFK Umeć 34.24,34 Skellefteć 29-aug    
4) Erik Degerman -72 Skellefteć AIK 34.45,67 Skellefteć 29-aug    
5) Jonny Hjertström -67 Skellefteć AIK 35.00,57 Skellefteć 29-aug    
6) Robert Johansson -69 Skellefteć AIK 35.19,18 Skellefteć 29-aug    
7) Lars Eriksson -58 Skellefteć AIK 39.32,22 Skellefteć 29-aug    
8) Göran Kero -79 Iksu 40.20,84 Skellefteć 29-aug    
9) Per Wikström -67 Skellefteć AIK 42.00,41 Skellefteć 29-aug    
10) Eskil Berggren -52 Skellefteć AIK 43.54,32 Skellefteć 29-aug    
  h 110 m
1) Johnny Ulinder -84 Ume FI 16,59 Örnsköldsvik 01-aug + 2,0  
2) Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 19,57 Skellefteć 05-sep + 0  
  Medvind:            
0) Alexander Norén -91 Skellefteć AIK 16,23w Boden 26-jul + 2,19  
0) Markus Johansson -90 Ume FI 26,56w Boden 26-jul Ž+ 2,19  
2 h 400 m Al
1) Markus Johansson -90 Ume FI 54,39 Falun 20-aug    
2) Alexander Norén -91 Skellefteć AIK 58,78 Boden 24-jul    
  Manuell tid            
0)              
  h 3000 m
1) Johan Bagge -84 Ume FI 9.19.26 Falun 21-aug    
2) Jan Westerberg -80 IFK Umeć 9.38,67 Boden 16-jul    
3) Mattias Brunström -88 IFK Umeć 13.29,75 Boden 16-jul    
4)              
  höjd
1) Alexander Hćkansson -91 Umedalens IF 2,08 Kil 05-jun    
2) Fredrik Konradsson -94 IFK Umeć 2,00 Kil 13-aug    
3) Jonathan Lyttbacka -91 Umedalens IF 1,97 Skellefteć 07-jul    
4) Johnny Ulinder -84 Ume FI 1,89 Örnsköldsvik 31-jul    
5) Oskar Nilsson -96 Skellefteć AIK 1,71 Skellefteć 20-jun    
6) Andreas Bergström -97 Skellefteć AIK 1,64 Sundsvall 12-sep    
7) Ludwig Sjödin -95 Skellefteć AIK 1,56 Örnsköldsvik 31-jul    
8) Andreas Persson -94 IFK Umeć 1,52 Skellefteć 07-jul    
9) Hannes Burman -96 Skellefteć AIK 1,51 Skellefteć 20-jun    
  Jonathan Bertilsson -96 Umedalens IF 1,51 Sundsvall 12-sep    
  längd
1) Fredrik Konradsson -94 IFK Umeć 6,71 Stockholm 08-aug + 0,6  
  Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 6,71 Karlstad 14-aug + 1,2  
3) Jacob Nordlund -92 Skellefteć AIK 6,69 Lerum 24-jun + 0,3  
4) Johnny Ulinder -84 Ume FI 6,37 Örnsköldsvik 01-aug + 0,5  
5) Jonas Nylén -92 Umedalens IF 6,10 Skellefteć 07-jul + 0,2  
6) Adam Johansson -87 Skellefteć AIK 5,99 Skellefteć 20-jun + 0,8  
7) Jonas Ögren -91 Skellefteć AIK 5,98 Skellefteć 06-jan + 1,8  
8) Mattias Brunström -88 IFK Umeć 5,96 Sätra 16-maj + 2,0  
9) Jonathan Lindholm -93 Skellefteć AIK 5,93 Skellefteć 20-jun + 1,4  
10) Mattias Lindberg -90 Skellefteć AIK 5,79 Skellefteć 07-jul + 0,7  
  Medvind:            
0) Fredrik Konradsson -94 IFK Umeć 6,87w Örnsköldsvik 01-aug + 2,8  
0) Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 6,73w Örnsköldsvik 01-aug + 4,8  
0) Jonas Nylén -92 Umedalens IF 6,29w Sollentuna 12-jun + 2,8  
0) Jonathan Lindholm -93 Skellefteć AIK 6,11w Örnsköldsvik 01-aug + 3,7  
  stav    
1) Johnny Ulinder -84 Ume FI 3,83 Örnsköldsvik 01-aug    
2) Hannes Burman -96 Skellefteć AIK 3,51 Sundsvall 11-sep    
3) Andreas Persson -94 IFK Umeć 2,88 Stockholm 07-aug    
4) Lars Bergsten -48 Skellefteć AIK 2,80 Skellefteć 07-jul    
5) Oskar Nilsson -96 Skellefteć AIK 2,47 Sundsvall 11-sep    
6) Anton Sjöström -97 Ume FI 2,40 Sundsvall 12-sep    
7)              
8)              
9)              
10)              
tresteg
1) Mattias Brunström -88 IFK Umeć 14,41 Falun 22-aug + 1,2  
2) Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 13,12 Skellefteć 04-sep - 0,2  
3) Jonas Nylén -92 Umedalens IF 12,97 Västerćs 10-sep - 1,2  
4) Jonathan Lyttbacka -91 Umedalens IF 12,43 Göteborg 04-jul + 2,0  
5) Hannes Burman -96 Skellefteć AIK 11,58 Sundsvall 12-sep + 1,1  
6) Alexander Wallin -89 Umedalens IF 10,94 Örnsköldsvik 31-jul + 1,2  
7) Oskar Nilsson -96 Skellefteć AIK 10,73 Skellefteć 19-jun + 0,1  
8) Andreas Bergström -97 Skellefteć AIK 10,63 Skellefteć 19-jun + 0,5 zon
9) Gustav Burman -96 Skellefteć AIK 10,46 Sundsvall 12-sep + 0,5  
10) Teddy Edlund -96 Umedalens IF 9,63 Sundsvall 12-sep + 0,9  
  Medvind:            
0) Alexander Wallin -89 Umedalens IF 11,68w Örnsköldsvik 31-jul + 2,6  
0)              
kula
1) Daniel Ragnvaldsson -76 IFK Umeć 13,48 Umeć 25-sep    
2) Lars Andersson -80 IFK Umeć 12,86 Umeć 26-sep    
3) Niklas Wiklund -85 Skellefteć AIK 12,66 Skellefteć 29-maj    
4) John Sehlberg -90 IFK Umeć 10,59 Umeć 25-sep    
5) Mattias Lindberg -90 Skellefteć AIK 10,53 Skellefteć 20-jun    
6) Christer Sjödin -64 Skellefteć AIK 10,49 Skellefteć 11-sep    
7) Benny Sehlberg -55 IFK Umeć 10,38 Umeć 25-sep    
8) André Brännström -87 Skellefteć AIK 10,23 Skellefteć 20-jun    
9) Adam Johansson -87 Skellefteć AIK 10,07 Skellefteć 20-jun    
10) David Rćngefors -90 Skellefteć AIK 10,03 Skellefteć 20-jun    
diskus        
1) Lars Andersson -80 IFK Umeć 38,99 Umeć 26-sep    
2) Niklas Wiklund -85 Skellefteć AIK 38,98 Skellefteć 07-aug    
3) Mattias Lindberg -90 Skellefteć AIK 37,12 Skellefteć 12-jun    
4) Daniel Ragnvaldsson -76 IFK Umeć 36,90 Umeć 25-sep    
5) John Sehlberg -90 IFK Umeć 36,62 Skellefteć 04-sep    
6) Sten-Erik Wihlborg -58 Skellefteć AIK 33,21 Skellefteć 04-sep    
7) Benny Sehlberg -55 IFK Umeć 33,16 Skellefteć 04-sep    
8) Fredrik Björklund -73 IFK Umeć 29,32 Umeć 26-sep    
9) Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 28,80 Skellefteć 12-jun    
10) Lars Bergsten -48 Skellefteć AIK 28,18 Skellefteć 11-sep    
spjut        
1) Daniel Ragnvaldsson -76 IFK Umeć 76,57 Falun 22-aug    
2) Niklas Wiklund -85 Skellefteć AIK 65,41 Skellefteć 04-sep    
3) Erik Olofsson -93 IFK Umeć 58,93 Umeć 18-sep    
4) Benjamin Hyvönen -90 IFK Umeć 58,40 Umeć 16-jun    
5) Fredrik Björklund -73 IFK Umeć 50,76 Umeć 26-sep    
6) Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 50,18 Skellefteć 04-sep    
7) Roger Boström -59 IFK Umeć 48,24 Umeć 11-sep    
8) Christer Sjödin -64 Skellefteć AIK 42,35 Skellefteć 11-sep    
9) Johnny Ulinder -84 Ume FI 41,12 Örnsköldsvik 01-aug    
10) André Brännström -87 Skellefteć AIK 39,75 Skellefteć 04-sep    
slägga        
1) Mattias Lindberg -90 Skellefteć AIK 54,92 Skellefteć 25-sep    
2) Daniel Ragnvaldsson -76 IFK Umeć 53,07 Umeć 25-sep    
3) Niklas Wiklund -85 Skellefteć AIK 45,31 Skellefteć 11-sep    
4) John Sehlberg -90 IFK Umeć 33,59 Skellefteć 05-sep    
5) Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK 33,36 Skellefteć 07-aug    
6) Benny Sehlberg -55 IFK Umeć 32,99 Skellefteć 05-sep    
7) Lars Andersson -80 IFK Umeć 31,32 Umeć 26-sep    
8) Sten-Erik Wihlborg -58 Skellefteć AIK 29,04 Umeć 02-okt    
9) André Brännström -87 Skellefteć AIK 27,50 Umeć 02-okt    
10) Lars Bergsten -48 Skellefteć AIK 27,49 Umeć 02-okt    
Damer 100 m        
1) Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK 12,18 Gävle 17-jul + 0,7  
2) Johanna Panboon -93 Skellefteć AIK 12,44 Gävle 17-jul + 0,7  
3) Fanny Panboon -95 Skellefteć AIK 12,79 Örnsköldsvik 31-jul + 1,6  
4) Annie Johansson -93 IFK Umeć 12,93 Västerćs 10-sep + 0,1  
5) Tilda Nordström -96 IFK Umeć 13,83 Sundsvall 11-sep - 0,8  
6) Emma Granlund -89 Skellefteć AIK 13,91 Skellefteć 04-sep motvind  
7) Paula Israelsson -96 IFK Umeć 14,16 Sundsvall 11-sep - 0,8  
8) Evelina Backeström -99 Umedalens IF 14,98 Umeć 11-sep + 1,6  
9) Molly Sjöstam -96 Umedalens IF 15,05 Umeć 11-sep + 1,6  
10) Linnea Stenberg -95 Skellefteć AIK 15,17 Skellefteć 19-jun - 0,18  
  Medvind:            
0) Evira Lindström -94 Skellefteć AIK 12,93w Skellefteć 24-maj + 2,5  
0) Cecilia Lenman -92 Skellefteć AIK 13,27w Skellefteć 24-maj + 2,5  
0) Minna Södermark -97 Ume FI 14,49w Skellefteć 24-maj + 2,5  
  Okänd vind            
0)              
200 m
1) Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK 25,43 Gävle 17-jul + 1,9  
2) Johanna Panboon -93 Skellefteć AIK 25,81 Stockholm 07-aug - 0,4  
3) Jessica Lundmark -90 Skellefteć AIK 27,16 Skellefteć 31-maj - 0,9  
4) Cecilia Lenman -92 Skellefteć AIK 27,70 Skellefteć 31-maj - 0,9  
5) Fanny Panboon -95 Skellefteć AIK 27,81 Skellefteć 05-sep + 1,3  
6) Emma Granlund -89 Skellefteć AIK 28,69 Skellefteć 31-maj - 0,9  
7) Saga Georgsson -97 IFK Umeć 29,98 Sundsvall 12-sep - 1,4  
8) Minna Södermark -97 Ume FI 30,33 Sundsvall 12-sep - 1,4  
9) Malin Linblom-Burlin 97 Skellefteć AIK 32,23 Sundsvall 12-sep - 0,3  
10) Alexandra Nilsson -97 Skellefteć AIK 32,72 Sundsvall 12-sep - 0,3  
  Medvind:            
0)              
  Manuell tid            
0)              
 400 m         
1) Viktoria Tegenfeldt -87 Ume FI 57,77 Skellefteć 19-jun    
2) Jessica Lundmark -90 Skellefteć AIK 58,42 Gävle 18-jul    
3) Cecilia Lenman -92 Skellefteć AIK 61,94 Skellefteć 19-jun    
4) Annie Johansson -93 IFK Umeć 64,02 Boden 24-jul    
5) Julia Jakobsson -93 Skellefteć AIK 66,80 Skellefteć 04-sep    
6) Evelina Backeström -99 Umedalens IF 72,08 Sundsvall 29-maj    
7) Saga Backeström -99 Umedalens IF 72,35 Sundsvall 29-maj    
8) Erika Wikedahl -94 Örćns SK 72,96 Västerćs 11-sep    
  Manuell tid:            
0) Linnea Stenberg -95 Skellefteć AIK 74,1m Skellefteć 24-maj    
0) Minna Södermark -97 Ume FI 74,8m Skellefteć 24-maj    
0)              
800 m        
1) Viktoria Tegenfeldt -87 Ume FI 2.07,29 Helsingfors 28-aug    
2) Jessica Lundmark -90 Skellefteć AIK 2.13,22 Karlstad 15-aug    
3) Mimmi Björn -95 Fredrika IK 2.26,96 Umeć 18-sep    
4) Angelica Strandberg -96 IFK Umeć 2.29,44 Halmstad 17-jul    
5) Julia Jakobsson -93 Skellefteć AIK 2.30,66 Boden 06-jun    
6) Linnea Stenberg -95 Skellefteć AIK 2.36,54 Örnsköldsvik 31-jul    
7) Petra Karlsson -97 IFK Umeć 2.47,25 Örnsköldsvik 05-jun    
8) Amanda Sandberg -96 IFK Umeć 3.00,80 Göteborg 02-jul    
9) Paula Israelsson -96 IFK Umeć 3.08,01 Sundsvall 11-sep    
10) Vendela Jacobsson -96 Skellefteć AIK 3.30,70 Sundsvall 11-sep    
1500 m        
1) Viktoria Tegenfeldt -87 Ume FI 4.24,35 Helsingfors 27-aug    
2) Malin Skoog -88 IFK Umeć 5.04,48 Örnsköldsvik 31-jul    
3) Mimmi Björn -95 Fredrika IK 5.11,46 Skellefteć 24-maj    
4) Angelica Strandberg -96 IFK Umeć 5.20,60 Stockholm 08-aug    
5) Erika Wikedahl -94 Örćns SK 5.49,11 Västerćs 10-sep    
6) Anne Sundberg -60 Vännäs SK 5.58,10 Skellefteć 24-maj    
7) Maritha Sund -60 Storrödingsbergs IF 6.21,37 Skellefteć 24-maj    
8)              
9)              
10)              
3000 m
1) Maritha Sundh -60 Storrödingsbergs IF 12.51,69 Skellefteć 31-maj    
2)              
3)              
4)              
5)              
6)              
7)              
8)              
9)              
10)              
5000 m
1) Malin Skoog -88 IFK Umeć 18.39,38 Örnsköldsvik 01-aug    
2) Jenny Jansson -76 Kattisavans IF 19.10,70 Skellefteć 05-sep    
3) Anna Barkander -82 IFK Umeć 20.00,58 Umeć 18-sep    
4) Maritha Sund -60 Storrödingsbergs IF 21.33,16 Umeć 18-sep    
  Utländsk medborgare            
0) Jerie Emeru -89 Skellefteć AIK 16.24,67 Skellefteć 05-sep    
               
               
               
10000 m
1) Gunilla Büstedt -49 Skellefteć AIK 45.10,54 Skellefteć 29-aug    
2) Marita Sundh -60 Storrödningsbergs IF 45.20,60 Skellefteć 29-aug    
3) Edith Hult -56 Skellefteć AIK 47.25,96 Skellefteć 29-aug    
  Utländsk medborgare            
0) Jerie Emeru -89 Skellefteć AIK 34.26,48 Skellefteć 29-aug    
               
               
h 100 m              
1) Sandra Eriksson -91 Skellefteć AIK 16,27 Skellefteć 20-jun - 1,57  
2) Elvira Lindström -94 Skellefteć AIK 18,03 Boden 25-jul - 0,82  
3)              
  Medvind:            
0) Sandra Eriksson -91 Skellefteć AIK 15,83w Örnsköldsvik 01-aug + 2,4  
0) Emma Granlund -89 Skellefteć AIK 17,41w Örnsköldsvik 01-aug + 2,4  
h 400 m
1) Elvira Lindström -94 Skellefteć AIK 71,36 Boden 24-jul    
2)              
höjd        
1) Mathilda Sjödin -93 Skellefteć AIK 1,68 Boden 25-jul    
2) Annie Johansson -93 IFK Umeć 1,60 Skellefteć 05-sep    
3) Fanny Panboon -95 Skellefteć AIK 1,55 Örnsköldsvik 31-jul    
4) Alva Västerby -97 Skellefteć AIK 1,50 Sundsvall 12-sep    
5) Petra Karlsson -97 IFK Umeć 1,45 Örnsköldsvik 05-jun    
6) Elvira Lindström -94 Skellefteć AIK 1,44 Skellefteć 07-jul    
7) Josefine Wännman -96 IFK Umeć 1,35 Umeć 18-sep    
8) Amanda Nilsson -98 Skellefteć AIK 1,32 Skellefteć 07-jul    
9) Saga Backeström -99 Umedalens IF 1,30 Sundsvall 30-maj    
10) Emmy Backeström -97 Umedalens IF 1,28 Sundsvall 12-sep    
längd
1) Annie Johansson -93 IFK Umeć 5,52 Stockholm 07-aug + 0  
2) Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK 5,49 Skellefteć 20-jun + 1,2  
3) Johanna Panboon -93 Skellefteć AIK 5,33 Skellefteć 20-jun '- 0,1  
4) Fanny Panboon -95 Skellefteć AIK 5,04 Stockholm 07-aug - 2,0  
5) Emma Granlund -89 Skellefteć AIK 4,87 Skellefteć 20-jun + 0,9  
6) Petra Karlsson -97 IFK Umeć 4,68 Stockholm 07-aug + 0 zon
7) Minna Södermark -97 Ume FI 4,53 Sundsvall 12-sep + 2,0  
8) Tilda Nordström -96 IFK Umeć 4,45 Sundsvall 12-sep + 0,9 zon
9) Alva Västerby -97 Skellefteć AIK 4,39 Sundsvall 12-sep + 1,0 zon
10) Saga Georgsson -97 IFK Umeć 4,31 Sundsvall 12-sep + 1,6 zon
  Medvind:            
0) Fanny Panboon -95 Skellefteć AIK 5,26w Örnsköldsvik 01-aug    
0) Sandra Eriksson -91 Skellefteć AIK 5,18w Skellefteć 20-jun + 3,4  
0) Mathilda Sjödin -93 Skellefteć AIK 4,96w Örnsköldsvik 31-jul + 2,3  
stav        
1) Lisa Nilsson -93 Skellefteć AIK 3,10 Skellefteć 07-jul    
2) Moa Grate -93 Umedalens IF 2,50 Skellefteć 19-jun    
3) Josefine Lohman -96 Skellefteć AIK 2,30 Skellefteć 07-jul    
4)              
5)              
6)              
7)              
8)              
9)              
10)              
tresteg
1) Stina Nilsson -87 Ume FI 11,96 Boden 25-jul + 1,7  
2) Annie Johansson -93 IFK Umeć 11,10 Skellefteć 07-jul + 0  
3) Emma Granlund -89 Skellefteć AIK 10,72 Skellefteć 07-jul - 0,1  
4) Liv Andersson -92 Ume FI 10,12 Västerćs 12-sep + 1,6  
5) Alva Västerby -97 Skellefteć AIK 9,81 Sundsvall 11-sep + 0,7 zon
6) Tilda Nordström -96 IFK Umeć 9,60 Sundsvall 11-sep + 0,9  
7) Isabelle Nilsson -96 Skellefteć AIK 9,04 Sundsvall 11-sep + 1,9  
8) Josefine Lohman -96 Skellefteć AIK 8,85 Sundsvall 11-sep + 1,4  
9) Linnea Vidmark -96 Skellefteć AIK 8,46 Sundsvall 11-sep + 1,9  
10) Alexandra Nilsson -97 Skellefteć AIK 8,06 Sundsvall 11-sep - 0,3 zon
  Medvind:            
0) Annie Johansson -93 IFK Umeć 11,42w Gävle 16-jul + 3,0  
0) Liv Andersson -92 Ume FI 10,19w Västerćs 12-sep + 3,5  
0) Josefine Lohman -96 Skellefteć AIK 9,58w Sundsvall 11-sep + 2,3  
0)              
kula        
1) Annelie Johansson -69 Ume FI 11,38 Boden 24-jul    
2) Charlotta Hyvönen -92 IFK Umeć 10,40 Västerćs 12-sep    
3) Liv Andersson -92 Ume FI 9,54 Örnsköldsvik 31-jul    
4) Annie Johansson -93 IFK Umeć 9,47 Umeć 02-okt    
5) Sofie Ögren -91 Skellefteć AIK 8,47 Skellefteć 25-sep    
6) Mathilda Sjödin -93 Skellefteć AIK 8,43 Skellefteć 11-sep    
7) Lina Bjurman -91 Skellefteć AIK 7,85 Skellefteć 11-sep    
8) Johanna Panboon -93 Skellefteć AIK 7,62 Skellefteć 11-sep    
9) Therese Konradsson -90 IFK Umeć 7,60 Umeć 02-okt    
10) Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK 7,39 Skellefteć 25-sep    
diskus        
1) Annelie Johansson -69 Ume FI 38,76 Boden 25-jul    
2) Liv Andersson -92 Ume FI 34,47 Strömsund 19-jun    
3) Galina Kuznetsova -62 Skellefteć AIK 26,43 Skellefteć 12-jun    
4) Annie Johansson -93 IFK Umeć 25,10 Umeć 02-okt    
5) Anna Jonsson -86 Ume FI 23,39 Umeć 07-okt    
6) Frida Norlund -95 Skellefteć AIK 21,93 Skellefteć 04-sep    
7) Sofie Ögren -91 Skellefteć AIK 21,02 Skellefteć 25-sep    
8) Mathilda Sjödin -93 Skellefteć AIK 20,98 Skellefteć 11-sep    
9) Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK 20,76 Skellefteć 11-sep    
10) Johanna Panboon -93 Skellefteć AIK 20,56 Skellefteć 25-sep    
spjut        
1) Annie Johansson -93 IFK Umeć 39,64 Skellefteć 04-sep    
2) Lina Bjurman -91 Skellefteć AIK 33,76 Boden 24-jul    
3) Mathilda Sjödin -93 Skellefteć AIK 24,49 Örnsköldsvik 01-aug    
4) Johanna Paulsson -93 Skellefteć AIK 23,12 Umeć 18-sep    
5) Sofie Ögren -91 Skellefteć AIK 20,18 Skellefteć 25-sep    
6) Malin Forsberg -93 Ume FI 19,76 Stockholm 07-aug    
7) Frida Norlund -95 Skellefteć AIK 19,48 Skellefteć 12-jun    
8) Anna Jonsson -86 Ume FI 19,45 Umeć 07-okt    
9) Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK 18,95 Skellefteć 11-sep    
10) Nathalie Kristoffersson -93 IFK Umeć 18,49 Stockholm 07-aug    
slägga
1) Charlotta Hyvönen -92 IFK Umeć 52,71 Umeć 16-jun    
2) Liv Andersson -92 Ume FI 51,42 Gävle 16-jul    
3) Mathilda Sjödin -93 Skellefteć AIK 27,28 Örnsköldsvik 31-jul    
4) Sofie Ögren -91 Skellefteć AIK 22,92 Skellefteć 25-sep    
5) Annie Johansson -93 IFK Umeć 21,89 Boden 25-jul    
6) Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK 21,78 Skellefteć 11-sep    
7) Johanna Panboon -93 Skellefteć AIK 20,16 Skellefteć 11-sep    
8) Lina Bjurman -91 Skellefteć AIK 19,93 Skellefteć 11-sep    
9) Galina Kuznetsova -62 Skellefteć AIK 19,60 Skellefteć 12-jun    
10) Therese Konradsson -90 IFK Umeć 18,43 Umeć 02-okt    
             
Fel eller kompletteringar: roger.lindstrom@norran.se, 070-5785404      
Copyright: Roger Lindström, Norran          
Materialet fćr inte användas i sin helhet i annat sammanhang      
Däremot är det fritt fram att hänvisa via länkar