Ćrsbästa inomhus seniorer


Ćrsbästa inomhus 2010 Herrar    
           
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2009/2010
    60 m      
6.87   OŽDain Rose -92 IFK Umeć Göteborg 13.2
7.02   André Brännström -87 Skellefteć AIK Sätra 27.2
7.07   Adam Andersson -91 Skellefteć AIK Malmö 21.2
7.14   Alexander Hćkansson -91 Umedalen IF Malmö 21.2
7.16   David Andersson -94 Skellefteć AIK Norrköping 28.2
7.36   Johan Bäckman-91 Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
7.47   Erik Jonasson -91 Umedalens IF Umeć 20.1
7.50   Nils Bergmark-91 Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
7.51   Mathias Lindberg -90 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
7.51   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć Umeć 13.3
           
    200 m      
22.49   Alexander Hćkansson-91 Umedalens IF Umeć 30.1
23.48   Odain Rose-92 IFK Umeć Umeć 20.1
24.02   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
24.33   Christoffer Ohlsson -93 Umedalens IF Huddinge 15.1
24.62   Jonathan A Ceder-92 Ume FI Umeć 20.1
24.85   Jonny Ulinder -84 Ume FI Umeć 20.1
24.87   Andreas Stenlund-93 Skellefteć AIK Haparanda 24.1
24.88   Sebastian Eriksson-94 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
25.10   Jonathan Lyttbacka-91 Umedalens IF Umeć 20.1
25,15   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Umeć 20.1
           
    400 m      
49.16   Anton Asplund-90 Ume FI Malmö 21.2
51.20   Markus Johansson-90 Ume FI Sätra 23.1
51.24   Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF Malmö 21.2
52.32   Jonatan A Ceder-92 Ume FI Malmö 20.2
53.83   Elias Bjur-93 IFK Umeć Umeć 14.3
55.98   Andreas Stenlund-93 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
57.16   Fredrik Kondradsson-94 IFK Umeć Umeć 14.3
57.18   Simon Lindberg-94 Skellefteć AIK Umeć 14.3
58.28   Andreas Persson IFK Umeć Umeć 14.3
59.65   Sebastian Eriksson-94 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
           
    800 m      
1:48.48   Anton Asplund-90 Ume FI Globen 10.2
1:50.76   Robin Rohlén90 IFK Umeć Globen 10.2
1:59.05   Ossian Lundin-89 Ume FI Globen 10.2
1:59.47   Elias Bjuhr-93 IFK Umeć Umeć 20.1
2:04.08   Andreas Stenlund-93 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
2:14.91   Joel Kerro-93 Ume FI Umeć 30.1
2:23.04   Teddy Edlund-96 Umedalens IF Umeć 30.1
2:26.54   Jens Malmgren-59 IKSU Bollnäs 14.2
2:28.92   Andreas Persson-94 IFK Umeć Umeć 23.1
2:31.7 m Filip Ottoson-97 IFK Umeć Umeć 11.1
           
    1500 m      
4:02.14   Elias Bjuhr-93 IFK Umeć Malmö 21.2
4:40.98   Joel Kerro-93 Ume FI Umeć 23.1
4:45.97   Jens Malmgren -59 IKSU Friidrott Bollnäs 13.2
4:48.87   Mikael Nilsson-93 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
           
    3000 m      
8:53.0 m Jan Westerberg -80 IFK Umeć Umeć 11.1
8:54.0 m Nicklas Berglund-77 IFK Umeć Umeć 11.1
9:12.0 m Kristoffer Österlund -72 IFK Umeć Umeć 11.1
9:38.0 m Rickard Hedelin -70 IFK Umeć Umeć 11.1
9:50.0 m Per Liv-79 IFK Umeć Umeć 11.1
10:08.0 m Lars Mattson-68 IFK Umeć Umeć 11.1
10:23.0 m Jonathan Edlund-91 IFK Umeć Umeć 11.1
10:28.75   Oscar Björnfot-92 Umedalens IF Haparanda 24.1
10:59.0 m Hans Nilsson-65 IFK Umeć Umeć 11.1
11:01.0 m Filip Björnfot-94 Umedalens IF Umeć 11.1
           
    60 m häck/106,7 cm            
9.02   Alexander Norén-91 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
9.29   Jonny Ulinder-84 Ume FI Umeć 20.1
10.00   Alexander Tegelström-86 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
           
           
    Höjd      
2.04   Alexander Hćkansson-91 Umedalens IF Luleć 20.3
1.98   Fredrik Konradsson -94 IFK Umeć Umeć 30.1
1.92   Jonathan Lyttbacka-91 Umedalens IF Sätra 14.2
1.92   Jonny Uhlinder -84 Ume FI Umeć 13.3
1.90   Alexander Tegelström-86 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
1.83   Isac Enetjärn-95 Ume FI Sätra 12.12
1.74   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Haparanda 23.1
1.65   Edvard Holm-92 Skellefteć AIK Skellefteć 13.1
1.65   Oskar Nilsson -96  Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
1.55   Oscar Björnfot-92 Umedalens IF Skellefteć 31.1
    Stav      
4.03   Jonny Ulinder -84 Ume FI Umeć 14.3
3.80   Börje Almqvist -60 Skellefteć AIK Bollnäs 14.2
3.52   Edward Holm -92 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
3.00   Ludvig Sandström-95 Skellefteć AIK Skellefteć 28.12
2.85   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć Umeć 11.1
2.85   Hannes Burman-96 Skellefteć AIK Umeć 14.3
2.73   Andreas Persson-94 IFK Umeć Umeć 14.3
2.70   Lars Bergsten -48 Skellefteć AIK Bollnäs 14.2
2.62   Urban Lindberg-55 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
2.62   Sune Persson -45 Sandviks IK Skellefteć 31.1
           
    Längd      
6.25   Robert Lindberg -88 Skellefteć AIK Luleć 20.3
6.17   Jakob Nordlund -92 Skellefteć AIK Skellefteć 28.12
6.04   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć Umeć 13.3
6.00   Isac Enetjärn-95 Ume FI Sätra  12.12
5.98   Jonathan Lyttbacka-91 Umedalens IF Piteć 21.11
5.92   Johan Bäckman-91 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2
5.72   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Umeć 13.3
5.23   Oskar Nilsson-96 Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
5.13   Teddy Edlund-96 Umedalens IF Umeć 13.3
5.06   Simon Lindberg-94 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2
           
    Tresteg      
14.04   Mattias Brunström-88 IFK Umeć Sätra 27.2
12.99   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeć Umeć 14.3
12.35   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Skellefteć 17.3
11.76   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Umeć 11.1
11.32   Hannes Burman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 17.3
10.40   Oskar Nilsson-96 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2
9.65   Jonathan Lyttbacka-91 Umedalens IF Umeć 14.3
 9.50   Ludwig Sjödin-95 Skellefteć AIK Skellefteć 18.1
 9.39   Jonas Halvarsson-93 Skellefteć AIK Skellefteć 18.1
           
    Kula/7,26 kg      
13.03   Daniel Ragnvaldsson-76 IFK Umeć Umeć 13.3
10.82   John Sehlberg -90 IFK Umeć Umeć 13.3
10.47   David Rćngefors-90 Skellefteć AIK Skellefteć 13.1
10.40   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Skellefteć 13.1
10.30   Christer Sjödin-62 Skellefteć AIK Skellefteć 13.1
9.95   Lennarth Johnsson-63 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
9.72   Börje Almqvist-60 Skellefteć AIK Skellefteć 13.1
9.65   Urban Lindberg-55 Skellefteć AIK Skellefteć 13.1
9.47   Jonas Ögren-91 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
9.47   Benny Sehlberg -55 IFK Umeć Umeć 13.3
           
           
    Vikt/18 kg      
    Inga resultat      
           
    Sjukamp      
    Inga resultat      
           
Ćrsbästa inomhus 2010 Damer    
           
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2009/2010
           
    60 m      
7.78   Johanna Panboon-93 Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
7.84   Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK Umeć 13.3
8.03   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
8.24   Annie Johansson-93 IFK Umeć Umeć 23.1
8.28   Elvira Lindström-94 Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
8.40   Cecilia Lenman-92 Skellefteć AIK Haparanda 23.1
8.43   Sofie Ögren-91 Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
8.46   Elin Ellman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
8.46   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
8.54   Ida Egell-92 Umedalens IF Luleć 16.1
           
    200 m      
27.19   Cecilia Lenman-92 Skellefteć AIK Haparanda 24.1
27.61   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Haparanda 24.1
27.66   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Piteć 22.11
27.87   Elin Ellman-96 Skellefteć AIK Piteć 21.11
27.91   Jessica Lundmark-90 Skellefteć AIK Haparanda 24.1
28.44   Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
28.45   Ida Egnell-92 Umedalens IF Piteć 22.11
28.75   Johanna Panboon-93 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
29.22   Klara Stefansson-92 Umedalens IF Umeć 30.1
29.45   Linnea Gabrielsson-96 Skellefteć AIK Piteć 22.11
           
    400 m      
60.44   Jessica Lundmark-90 Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
61.52   Cecilia Lenman-92 Skellefteć AIK Haparanda 23.1
61.67   Johanna Panboon-93 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
61.79   Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
63.62   Julia Jakobsson-93 Skellefteć AIK Skellefteć 6.2
64.88   Elin Ellman-96 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
65.11   Elvira Lindström-94 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
66.08   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
67.45   Fanny Panboon-96 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
77.54   Linnea Widmark-96 Skellefteć AIK Haparanda 23.1
           
    Överlćng bana      
71,66   My Bergmark-95 Skellefteć AIK Luleć 16.1
72,81   Linnea Stenberg-95 Skellefteć AIK Luleć 16.1
75.58   Elsa Olsson-98 Umedalens IF Luleć 20.3
76.15   Saga Backeström-99 Umedalens IF Luleć 16.1
76.92   Evelina Backeström-99 Umedalens IF Luleć 16.1
           
    800 m      
2:20.22   Jessica Lundmark-90 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
2:21.63   Julia Jakobsson-93 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
2:34.36   Angelica Strandberg-96 IFK Umeć Umeć 30.1
2:36.32   Elin Ellman-96 Skellefteć AIK Piteć 22.11
2:51.63   Wilma Vidmark-98 Skellefteć AIK Piteć 22.11
2:52.51   Linnea Stenberg-95 Skellefteć AIK Umeć 30.1
2:54.66   Annie Johansson-93 IFK Umeć Umeć 23.1
2:54.71   Tilda Nordström-96 IFK Umeć Piteć 22.11
3:00.18   Evelina Backeström-99 Umedalens IF Piteć 22.11
3:00.21   Saga Backeström-99 Umedalens IF Piteć 22.11
           
           
    1500 m      
4:51.56   Julia Jakobsson-93 Skellefteć AIK Malmö 21.2
6:14.84   Linnea Stenberg-95 Skellefteć AIK Skellefteć 11.1
           
           
    3000 m      
    Inga resultat      
           
           
    60m häck/84,0 cm      
10.28   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Haparanda 24.1
           
           
    Höjd      
1.58   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Umeć 30.1
1.56   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Skellefteć 13.1
1.54   Elvira Lindström-94 Skellefteć AIK Skellefteć 13.1
1.51   Terese Konradsson-90 IFK Umeć Umeć 11.1
1.50   Annie Johansson-93 IFK Umeć Umeć 23.1
1.44   Alva Västerby-97 Skellefteć AIK Haparanda  23.1
1.40   Sonja Byström-96 IFK Umeć Umeć 23.1
1.40   Paula Rosenhall-Gomis-97 IFK Umeć Umeć 28.3
1.39   Emmy Backeström-97 Umedalens IF Luleć 16.1
1.38   Vanessa Jakobzon-96 IFK Umeć Umeć 13.3
           
    Stav      
2.82   Lisa Nilsson-93 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2
2.72   Fanny Lundgren-95 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2
2.62   Sofie Almqvist-90 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
2.40   Moa Grate-93 Umedalens IF Umeć 11.1
2.40   Ida Normark-94 Skellefteć AIK Skellefteć 18.1
2.03   Josefine Lohman-96 Skellefteć AIK Umeć 14.3
2.00   Linnea Sjöström-88 Umedalens IF Umeć 11.1
           
    Längd      
5.68   Johanna Panboon-93 Skellefteć AIK Skellefteć 28.12
5.44   Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2
5.29   Annie Johansson-93 IFK Umeć Umeć 30.1
5.00   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
4.67   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Umeć 14.3
4.63   Therese Konradsson-90 IFK Umeć Umeć 23.1
4.61   Ida Egnell-92 Umedalens IF Piteć 22.11
4.48   Moa Grate-93 Umedalens IF Piteć 22.11
4.47   Elin Ellman-96 Skellefteć AIK Haparanda 23.1
4.37   Emma Karlsson-94 Umedalens IF Umeć 23.1
           
    Tresteg      
11.30   Stina Nilsson -87 Ume FI Umeć 3.2
11.30   Evelina Nilsson -94 Skellefteć AIK Skellefteć 17.3
10.98   Annie Johansson-93 IFK Umeć Umeć 14.3
10.93   Johanna Panboon -93 Skellefteć AIK Skellefteć 17.3
10.79   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Skellefteć 17.3
10.00   Therese Konradsson-91 IFK Umeć Umeć 11.1
9.17   Linnea Gabrielsson-96 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2
8.79   Isabell Nilsson-96 Skellefteć AIK Skellefteć 18.1
8.67   Linnea Widmark-96 Skellefteć AIK Skellefteć 7.2
           
           
    Kula/ 4,0 kg      
8.48   Sofie Ögren-91 Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
7.72   Therese Konradsson-91 IFK Umeć Umeć 23.1
6.69   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Skellefteć 13.1
5.50   Wiveca Ögren Skellefteć AIK Skellefteć 31.1
           
           
    Vikt/10 kg      
12.03   Charlotta Hyvänen-92 IFK Umeć Umeć 26.1
           
           
    Femkamp      
    Inga resultat      
           

 

Första sidan