Västerbottensbästa inomhus 2009, seniorer


Ċrsbästa inomhus 2009 Herrar      
             
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2008/2009  
    60 m        
6,95   Adam Andersson -91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
6,98   O´Dain Rose -92 IFK Umeċ Göteborg 8.3  
7,17   André Brännström -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
7,20   Alexander Hċkansson -91 Umedalen IF Luleċ 21.3  
7,27   Anton Sundin -91 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
7,29   David Andersson -94 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
7,31   Jonas Hruby -90 Umedalens IF Umeċ 17.12  
7,32   Jonas Ögren -91 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
7,42   David Rċngefors-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
7,45   Markus Johansson-90 Ume FI Umeċ 25.2  
             
    200 m        
23,51   David Andersson-94 Skellefteċ AIK Borċs 7.3  
23,54   Odain Rose-92 IFK Umeċ Skellefteċ 31.1  
23,56   Alexander Hċkansson-91 Umedalens IF Haparanda 18.1  
23,76   Markus Johansson-90 Ume FI Umeċ 11.2  
23,91   Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK Haparanda 18.1  
24,02   Robert Lindberg -88 Skellefteċ AIK Umeċ 10.1  
25,20   Ċke Larsson -57 Umedalens IF Umeċ 10.1  
25,84   Andreas Stenlund-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
26,34   Nils Bergmark-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
26,82   Elias Bjuhr-93 IFK Umeċ Skellefteċ 8.2  
             
             
    400 m        
49,72   Anton Asplund-90 Ume FI Göteborg 7.3  
50,58   Markus Johansson-90 Ume FI Göteborg 7.3  
53,01   Staffan Ekefjärd-87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
53,06   Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
54,34   Elias Bjur-93 IFK Umeċ Skellefteċ 8.2  
54,39   Nils Bergmark-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
54,44   Andreas Stenlund-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
54,54   Christoffer Olsson-93 Umedalens IF Skellefteċ 8.2  
57,82   Erik Östlund-93 Skellefteċ AIK Haparanda 18.1  
60,12   Oscar Björnfot-92 Umedalens IF Haparanda 18.1  
             
    800 m        
1:51,24   Anton Asplund-90 Ume FI Globen 18.2  
2:00,04   Markus Johansson-90 Ume FI Umeċ 10.1  
2:00,19   Elias Bjuhr-93 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
2:00,2 man Ossian Lundin-89 Ume FI Umeċ 24.1  
2:00,63   Anton Lundin-84 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
2:06,18   Andreas Stenlund-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
2:06,4 man Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF Umeċ 24,1  
2:14,08   Oscar Björnfot-92 Umedalens IF Piteċ 23.11  
2:22,38   Jens Malmgren-59 IKSU Huddinge 15.2  
2:32,6 man Calle Knekta-86 Ume FI Umeċ 24,1  
             
    1500 m        
4:06,44   Elias Bjuhr-93 IFK Umeċ Borċs 8.3  
4:12,83   Anton Lundin -84 IFK Umeċ Umeċ 1.3  
4:28,69   Christoffer Ohlsson-93 Umedalens IF Skellefteċ 7.2  
4:37,15   Jonatan Nordebo-92 Ume FI Skellefteċ 7.2  
4:39,77   Johan Brändström -63 IKSU Friidrott Huddinge 14.2  
4:51,96   Jens Malmgren -59 IKSU Friidrott Huddinge 14.2  
5:00,55   Oscar Björnfot-92 Umedalens IF Haparanda 17.1  
             
    3000 m        
8:55,55   Jan Westerberg -80 IFK Umeċ Bollnäs 28.2  
9:23,67   Johnatan Love-?? IFK Umeċ Umeċ 10.1  
9:54,85   Johan Brändström -63 IKSU Friidrott Huddinge 15.2  
10:28,13   Johnatan Nordebo-92 Ume FI Haparanda 18.1  
10:35,90   Jens Malmgren -59 IKSU Umeċ 10.1  
11:10,3 man Oscar Björnfot-92 Umedalens IF Umeċ 10.1  
11:54,67   Filip Björnfot-94 Umedalens IF Umeċ 10.1  
12:08,84   Daniel Sojka-90 IKSU Umeċ 10.1  
12:42,84   Joakim Nolberg-76 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
             
    60 m häck/106,7 cm              
    Inga resultat        
             
             
    Höjd        
1.95   Alexander Hċkansson-91 Umedalens IF Luleċ 21.3  
1.92   Fredrik Konradsson -94 IFK Umeċ Umeċ  28.2  
1.85   Jonathan Lyttbacka-91 Umedalens IF Umeċ  14.2  
1.84   Jonas Ögren -91 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
1.80   Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
1.78   Isac Enetjärn-95 Ume FI Umeċ  24.1  
1.71   Jakob Nordlund-92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
1.63   Jonathan Lindholm-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
1.54   Kalle Ċldal-93 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
1.53   Erik Östlund-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
             
    Stav        
4.86   Jonas Almqvist -88 Skellefteċ AIK Haparanda 18.1  
3.40   Börje Almqvist -60 Skellefteċ AIK Huddinge 14.2  
3.40   Nils Karlander-79 Skellefteċ AIK Skellefteċ 28.12  
2.90   Lars Bergsten -48 Skellefteċ AIK Huddinge 14.2  
2.80   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeċ Umeċ 1.3  
2.60   Sune Persson -45 Sandviks IK Umeċ 10.1  
2.34   Andreas Persson-94 IFK Umeċ Haparanda 17.1  
2.25   Hannes Burman-96 Skellefteċ AIK Umeċ 1.3  
2.10   Stig Ċdén -45 Storuman RC Umeċ 10.1  
2.03   Gustav Burman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
             
    Längd        
6.51   Jakob Nordlund -92 Skellefteċ AIK Haparanda 18.1  
6.45   Robert Lindberg -88 Skellefteċ AIK Haparanda 18.1  
6.45   Adam Johansson -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
6.29   Jonas Ögren-91 Skellefteċ AIK Haparanda 22.2  
6.06   Alexander Hċkansson-91 Umedalens IF Piteċ 23.11  
6.00   Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
5.94   Olle Boström-92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
5.86   Anton Mickelsson-90 Skellefteċ AIK Umeċ 10.1  
5.77   Erik Östlund-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
5.72   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeċ Umeċ 1.3  
             
    Tresteg        
11.99   Fredrik Konradsson-94 IFK Umeċ Umeċ 28.2  
10.64   Jonas Nylén-92 Umedalens IF Umeċ 28.2  
9.19   Filip Björnfot-94 Umedalens IF Piteċ 23.11  
8.71   Henning  Perneholm-50 Sandviks IK Huddinge 15.2  
8.73   Ludvig Sjödin-95 Skellefteċ AIK Piteċ 23.11  
7.63   Arman Shamsgovara-94 IFK Umeċ Umeċ 28.2  
             
    Kula/7,26 kg        
13.57   Daniel Ragnvaldsson-76 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
11.59   Benjamin Hyvönen -90 IFK Umeċ Umeċ 14.2  
11.54   John Sehlberg -90 IFK Umeċ Umeċ 14.2  
11.46   Jonny Uhlinder -84 Ume FI Skelelfteċ 7.2  
11.33   Peter Edfors-89 IFK Umeċ Skellefteċ 7.2  
10.00   André Brännström -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
9.94   Benny Sehlberg -55 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
9.89   Sten-Erik Wihlborg-58 Skellefteċ AIK Umeċ 10.1  
9.61   Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
9.58   Börje Almqvist-60 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
             
    Vikt/18 kg        
    Inga resultat        
             
    Sjukamp        
    Inga resultat        
             
Ċrsbästa inomhus 2009 Damer      
             
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2008/2009  
             
    60 m        
7,65   Isabelle Eurenius-89 Ume FI Göteborg 7.3  
7,93   Johanna Panboon-93 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
8,00   Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
8,14   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
8,29   Moa Grate-93 Umedalens IF Skellefteċ 7.2  
8,29   Annie Johansson-93 IFK Umeċ Umeċ 28.2  
8,37   Ida Egnell-92 Umedalens IF Umeċ 28.2  
8,49   Elin Ellman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
8,50   Matilda Sjödin-93 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
8,51   Elvira Lindström-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
             
    200 m        
25,29   Isabelle Eurenius-89 Ume FI Bollnäs 28.2  
26,01   Johanna Panboon-93 Skellefteċ AIK Umeċ 10.1  
26,53   Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK Borċs 8.3  
27,03   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Haparanda  18.1  
27,91   Ida Egnell-92 Umedalens IF Umeċ 10.1  
28,25   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Piteċ 22.11  
28,43   Linn Bodén-90 Skellefteċ AIK Haparanda  18.1  
28,67   Moa Grate 93 Umedalens IF Umeċ 11.2  
28,67   Elvira Lindström-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
28,73   Fanny Lundgren-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
             
    400 m        
60,54   Jessica Lundmark-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
61,74   Amanda Lidström-91 Umedalens IF Skellefteċ 8.2  
67,48   Fanny Lundgren -95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
71,49   My Bergmark-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
75,70   Ebba Broman-98 Skellefteċ AIK Haparanda 18.1  
75,86   Angelica Strandberg-96 IFK Umeċ Piteċ 22.11  
77,17   Frida Nordlund-95 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
78,84   Linnea Stenberg-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
85,48   Felicia Andersson-98 Ume FI Haparanda 18.1  
89,83   Isabelle Björnfot-00 Umedalens IF Haparanda 18.1  
    Överlċng bana        
65,14   Fanny Lundgren -95 Skellefteċ AIK Luleċ 21.3  
75,20   Lovisa Lundgren-97 Skellefteċ AIK Luleċ 21.3  
             
    800 m        
2:29,87   Linn Bodén-90 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
2:48,02   Angelica Strandberg IFK Umeċ Skellefteċ 7.2  
2:50,0 man Annie Johansson-93 IFK Umeċ Umeċ 14.2  
2:50,30   Linnea Stenberg-95 Skellefteċ AIK Piteċ 22.11  
2:56,9 man Amanda Sandberg-96 IFK Umeċ Umeċ 14.2  
3:01,6 man Josefin Wännman-96 IFK Umeċ Umeċ 14.2  
3:02,0   Sofia Hedblad-94 Skellefteċ AIK Piteċ 22.11  
3:11,7   Gabriella Green-96 Umedalens IF Umeċ 24.1  
3:14,84   Josefin Lohman-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
3:24,0 man Amanda Sandgren-99 IFK Umeċ Umeċ 14.2  
             
             
    1500 m        
7:05,41   Birgitta Eklund-38 Skellefteċ AIK Huddinge 14.2  
             
             
    3000 m        
11:35,28   Sofia Sundberg-84 Vännäs SK Umeċ 10.1  
             
    60m häck/84,0 cm        
10,45   Sofie Almqvist-90 Skellefteċ AIK Haparanda 18.1  
11,23   Matilda Sjödin-93 Skelelfteċ AIK Umeċ 10.1  
             
    Höjd        
1.66   Sofie Almqvist-90 Skellefteċ AIK Umeċ  10.1  
1.62   Matilda Sjödin-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1  
1.58   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Umeċ  28.2  
1.51   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 22.11  
1.49   Annie Johansson-93 IFK Umeċ Haparanda 18.1  
1.44   Nina Jakobsson-94 Skellefteċ AIK Haparanda 18.1  
1.43   Amanda Holmqvist-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
1.42   Elvira Lindström-94 Skellefteċ AIK Piteċ 22.11  
1.38   Elin Wälikangas-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
1.37   Alva Västerby-97 Skellefteċ AIK Skellefteċ 14.3  
             
    Stav        
3.30   Amanda Forsman 90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 28.12  
3.21   Lisa Nilsson-93 Skellefteċ AIK Borċs 8.3  
3.10   Fanny Lundgren-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
3.02   Nina Jakobsson-94 Skellefteċ AIK Borċs 7.3  
2.93   Frida Eriksson-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
2.60   Ida Normark-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 28.12  
2.50   Filippa Bystedt-94 Skellefteċ AIK Umeċ 1.3  
2.18   Sara Nilsson-96 IFK Umeċ Skellefteċ 8.2  
2.05   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 21.2  
             
    Längd        
5.52   Johanna Panboon-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
5.15   Evelina Nilsson -94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
5.04   Annie Johansson-93 IFK Umeċ Umeċ 1.3  
4.96   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.11  
4.81   Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
4.68   Fanny Lundgren-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1  
4.63   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Skellefteċ 7.2  
4.60   Nina Jakobsson-93 Skellefteċ AIK Haparanda 17.1  
4.57   Moa Grate-93 Umedalens IF Piteċ  22.11  
4.48   Matilda Manns-94 Ume FI Umeċ 14.2  
             
    Tresteg        
11.91   Stina Nilsson -87 Ume FI Göteborg 7.3  
11.18   Johanna Suikkanen-84 Ume FI Umeċ 10.1  
10.40   Mathilda Sjödin-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
10.36   Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2  
9.88   Fanny Lundgren-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 24.1  
9.84   Therese Konradsson-91 IFK Umeċ Haparanda 18.1  
9.84   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 24.1  
9.45   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Piteċ 23.11  
9.14   Josefin Ċhlström-Ricklund-93 Umedalens IF Piteċ 23.11  
7.59   Linea Stenberg-95 Skellefteċ AIK Umeċ 28.2  
             
    Kula/ 4,0 kg        
8.63   Amanda Holmqvist-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 7.2  
8.50   Annie Johansson-93 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
8.00   Sofie Ögren-91 Skellefteċ AIK Haparanda 21.2  
6.31   Agnes Karbin-94 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
5.39   Rebecka Djerf-92 IFK Umeċ Umeċ 10.1  
             
    Vikt/10 kg        
13.51   Liv Andersson-92 Ume FI Umeċ 18.2  
12.08   Charlotta Hyvänen-92 IFK Umeċ Umeċ 18.2  
             
             
    Femkamp        
    Inga resultat        

 

Första sidan