Ċrsbästa inomhus 2007-2008, seniorer


Ċrsbästa inomhus 2008 Herrar    
           
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2007/2008
    60 m      
7,06   André Brännström -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
7,07   Adam Andersson -91 Skellefteċ AIK Bollnäs 2.2
7,11   O´Dain Rose -92 IFK Umeċ Skellefteċ 16.2
7,21   David Rċngefors-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 5.12
7,25   Anton Sundin -91 Skellefteċ AIK Eskilstuna 2.3
7,27   Staffan Ekefjärd -87 Skellefteċ AIK Haparanda 19.1
7,41   Alexander Norén-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
7,43   Alexander Hċkansson -91 Umedalen IF Umeċ 26.1
7,43   Jonas Ögren -91 Skellefteċ AIK Haparanda 19.1
7,44   Nils Bergmark-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
           
    200 m      
22,89   Adam Andersson-91 Skellefteċ AIK Umeċ 22.1
23,10   Odain Rose-92 IFK Umeċ Umeċ 22.1
23,62   Erik Jonasson-91 Umedalens IF Umeċ 26.1
23,89   André Brännström -87 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
23,94   Jonny Ulinder -84 Ume FI Umeċ 12.1
24,11   Robert Lindberg -88 Skellefteċ AIK Umeċ 12.1
24,16   Staffan Bylund -83 Ume FI Umeċ 22.1
24,19   Nils Bergmark-91 Skellefteċ AIK Umeċ 12.1
24,52   David Andersson-94 Skellefteċ AIK Umeċ 26.1
24,59   Jonas Ögren -91 Skellefteċ AIK Umeċ 12.1
           
    400 m      
51,04   Markus Johansson-90 Ume FI Eskilstuna 1.3
51,94   Erik Jonasson -91 Umedalens IF Umeċ 23.2
52,35   Adam Tegelström-89 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
54,20   Robert Lindberg-88 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
54,79   Nils Bergmark-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
56,75   Joel Dynesius-90 Umedalens IF Umeċ 23.2
61,81   Oscar Björnfot-92 Umedalens IF Umeċ 23.2
67,45   Henning Perneholm-50 Sandviks IK Huddinge 9.2
    Ej normalvarv      
73,08   Isac Enetjärn-95 Ume FI Luleċ 15.3
    Manuella tider      
52,5m   Jonny Ulinder -84 Ume FI Umeċ 29.1
59,7m   Christoffer Olsson-93 Umedalens IF Umeċ 29.1
    800 m      
1:52,47   Johan Bagge-84 Ume FI Stockholm 21.2
1:54,1m   Anton Asplund-90 Ume FI Umeċ 5.2
1:56,8m   Markus Johansson-90 Ume FI Umeċ 5.2
2:04,44   Mattias Grahn-87 Vännäs FI Göteborg 9.2
2:04,69   Elias Bjuhr-93 IFK Umeċ Umeċ 12.1
2:13,34   Joel Dynesius-90 Umedalens IF Umeċ 22.1
2:17,2m   Andreas Stenlund-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 5.12
2:24,76   Nils Bergmark-91 Skellefteċ AIK Haparanda 14.10
2:26,75   Kristoffer Ohlsson-93 Umedalens IF Piteċ 17.11
2:29,24   Oscar Björnfot-92 Umedalens IF Umeċ 22.1
           
    1500 m      
3:59,71   Johan Bagge-84 Ume FI Umeċ 29.1
4:07,60   Kristoffer Österlund-72 IFK Umeċ Umeċ 15.1
4:10,92   Anton Asplund -90 Ume FI Umeċ 29.1
4:26,58   Markus Johansson-90 Ume FI Umeċ 29.1
4:28,32   Elias Bjuhr-93 IFK Umeċ Umeċ 26.1
4:44,77   Jens Malmgren -59 IKSU Friidrott Huddinge 9.2
4:49,50   Lars Mattson-60 IFK Umeċ Umeċ 29.1
5:12,92   Oscar Björnfot-92 Umedalens IF Umeċ 15.1
           
    3000 m      
8:38,4m   Kristoffer Österlund -72 IFK Umeċ Umeċ 5.2
8:41,31   Jan Westerberg -80 IFK Umeċ Umeċ 22.1
8:41,9m   Pär Wikberg -83 Skellefteċ AIK Umeċ 5.2
9:57,19   Rickard Hedelin -70 IFK Umeċ Umeċ 12.1
10:22,33   Lars Mattson-68 IFK Umeċ Umeċ 22.1
10:18,99   Jens Malmgren -59 IKSU Huddinge 10.2
           
    60 m häck/106,7 cm            
8,92   Jonny Ulinder-84 Ume FI Skellefteċ 17.2
9,04   Jonas Almqvist-88 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
9,43   Adam Lundmark-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
9,66   Alexander Tegelström-86 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
    Manuell tid      
8,5m   Jonny Ulinder-84 Ume FI Umeċ 5.2
           
    Höjd      
1.90   Jonny Uhlinder -84 Ume FI Umeċ 14.1
1.88   Alexander Hċkansson-91 Umedalens IF Luleċ 15.3
1.86   Alexander Tegelström-86 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
1.82   Adam Johansson-87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1
1.76   Fredrik Konradsson -94 IFK Umeċ Umeċ 26.1
1.76   Mattias Lindberg -90 Skellefteċ AIK Haparanda 19.1
1.74   Jonas Ögren -91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1
1.74   Niklas Wiklund-85 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1
1.72   Adam Lundmark -90 Skellefteċ AIK Haparanda 19.1
1.62   Andreas Stenlund-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
           
    Stav      
4.72   Jonas Almqvist -88 Skellefteċ AIK Västerċs 29.2
4.20   Jonny Ulinder -84 Ume FI Umeċ 29.1
4.05   John Gustafsson -88 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
3.45   Börje Almqvist -60 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
3.00   Alexander Hċkansson-91 Umedalens IF Umeċ 22.1
2.76   Lars Bergsten -48 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
2.76   Edward Holm -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
2.71   Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK Haparanda 13.10
2.70   Sune Persson -45 Sandviks IK Umeċ 12.1
2.21   Nils Bergmark-91 Skellefteċ AIK Haparanda 13.10
           
    Längd      
6.38   Adam Johansson -87 Skellefteċ AIK Umeċ 12.1
6.29   Jakob Nordlund -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
6.24   Jonny Uhlinder-84 Ume FI Umeċ 5.2
6.11   Robert Lindberg -88 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
5.91   Jonas Ögren-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
5.88   Anton Mickelsson-90 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
5.79   Mattias Lindberg-90 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
5.70   Alexander Hċkansson-91 Umedalens IF Piteċ 9.2
5.67   Anton Sundin -91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
5.62   Daniel Andersson-92 IFK Umeċ Skellefteċ 17.2
           
    Tresteg      
13.96   Adam Johansson -87 Skellefteċ AIK Umeċ 12.1
11.95   Daniel Andersson -92 IFK Umeċ Piteċ 18.11
11.61   Andreas Stenlund -93 Skellefteċ AIK Sätra 8.3
11.27   Alexander Hċkansson -91 Umedalens IF Piteċ 18.11
9.70   Christoffer Ohlsson -93 Umedalens IF Piteċ 18.11
8.38   Filip Björnfot-94 Umedalens IF Umeċ 23.2
8.34   Gunnar Johansson-57 IFK Umeċ Umeċ 15.1
           
    Kula/7,26 kg      
11.90   Jonny Uhlinder -84 Ume FI Umeċ 26.1
11.15   John Sehlberg -90 IFK Umeċ Umeċ 12.1
11.08   Benjamin Hyvönen -90 Vännäs FI Umeċ 12.1
10.12   Benny Sehlberg -55 IFK Umeċ Umeċ 26.1
9.76   Robert Lindberg -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ  5.12
           
           
           
Ċrsbästa inomhus 2007/2008 Damer    
           
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2007/2008
           
    60 m      
7,96   Johanna Panboon-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
8,08   Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
8,25   Amanda Lidström-91 Umedalens IF Skellefteċ 16.2
8,30   Sandra Eriksson-91 Skellefteċ AIK Haparanda 19.1
8,31   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
8,35   Beatrice Norberg-90 Umedalens IF Bollnäs 2.2
8,36   Linn Bodén-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
8,37   Jessica Lundmark -90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
8,39   Sofie Ögren-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 5.12
8,39   Therese Öhman -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ 5.12
           
    200 m      
27,02   Johanna Panboon-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
27,09   Jessica Lundmark-90 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
27,19   Amanda Lidström-91 Umedalens IF Umeċ 22.1
27,35   Evelina Nilsson-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
27,75   Linn Bodén-90 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
27,87   Beatrice Norberg-90 Umedalens IF Umeċ 26,1
28,01   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
28,16   Fanny Ek-94 IFK Umeċ Piteċ 17.11
28,26   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Piteċ 17.11
28,48   Moa Grate 93 Umedalens IF Umeċ 24.2
    Manuella tider      
26,8m   Jessica Lundmark-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
26,9m   Amanda Lidström-91 Umedalens IF Umeċ 5.2
27,8m   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
           
    400 m      
58,09   Jessica Lundmark-90 Skellefteċ AIK Eskilstuna 1.3
61,30   Cecilia Lenman-92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
65,28   Sirak Amanuel-92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
66,44   Fanny Lundgren -95 Skellefteċ AIK Haparanda 19.1
73,15   My Bergmark-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
74,43   Sara Nilsson-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
77,20   Leila Maye-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
78,58   Erika Forsgren-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
83,35   Lovisa Lundgren-97  Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
86,35   Fanny Petterson-96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
    Ej normalvarv      
78,32   Lovisa Lundgren-97 Skellefteċ AIK Luleċ 15.3
    800 m      
2:18,87   Jessica Lundmark-90 Skellefteċ AIK Umeċ 12.1
2:27,87   Angelica Wiklund-91 IKSU Skellefteċ 16.2
2:31,80   Fanny Lundgren-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
2:37,28   Jessica Edlund-95 Umedalens IF Skellefteċ 16.2
2:52,01   Linnea Stenberg-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
2:53,28   Angelica Strandberg IFK Umeċ Piteċ 17.11
2:54,22   Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK Haparanda 13.10
2:59,34   Jessica Lindström-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ 16.2
3:08,84   Lovisa Lundgren -97 Skellefteċ AIK Piteċ 17.11
3:12,48   Vendela Jakobsson -96 Skellefteċ AIK Skellefteċ 5.12
           
    1500 m      
4:53,82   Angelica Wiklund -91 IKSU Umeċ 24.2
5:43m   Anja Holmgren-93 Umedalens IF Umeċ 26.1
5,55m   Jessica Edlund-95 Umedalens IF Umeċ 26.1
           
    3000 m      
10:48,66   Angelica Wiklund-91 IKSU Umeċ 12.1
           
    60m häck/84,0 cm      
10,08   Sofie Almqvist-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
11,05   Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK Haparanda  13.10
           
    Höjd      
1.74   Sandra Asplund -85 IFK Umeċ Sätra 10.2
1.74   Sofie Almqvist-90 Skellefteċ AIK Eskilstuna 1.3
1.62   Therese Öhman -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1
1.60   Matilda Sjödin-93 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
1.58   Sofie Ögren-91 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
1.53   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Umeċ 23.2
1.50   Amanda Holmqvist-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 3.1
1.48   Fanny Panboon-95 Skellefteċ AIK Haparanda 19.1
1.45   Nina Jakobsson-94 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
1.40   Matilda Manns-94 Ume FI Umeċ 29.1
    Stav      
3.61   Amanda Forsman 90 Skellefteċ AIK Eskilstuna 2.3
3.36   Sofie Almqvist-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
3.05   Lisa Nilsson-93 Skellefteċ AIK Umeċ 24.2
3.00   Frida Eriksson-93 Skellefteċ AIK Luleċ 26.1
2.93   Nina Jakobsson-94 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
2.73   Lovisa Brännström-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
2.45   Fanny Lundgren-95 Skellefteċ AIK Umeċ 24.2
2.18   Carolina Norberg-94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
1.96   Matilda Sjödin-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
1.95   Rebecka Flodell-94 IFK Umeċ Umeċ 24.2
1.95   Sara Nilsson-95 Skellefteċ AIK Umeċ 24.2
    Längd      
5.50   Therese Öhman-88 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
5.42   Sandra Eriksson 91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
5.24   Johanna Panboon-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
5.07   Sofie Ögren-91 Skellefteċ AIK Haparanda 19.1
4.93   Stina Nilsson-87 Ume FI Umeċ 22.1
4.82   Sandra Asplund-85 IFK Umeċ Umeċ 22.1
4.76   Evelina Nilsson -94 Skellefteċ AIK Haparanda 19.1
4.73   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Piteċ 17.11
4.63   Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK Haparanda 13.10
4.43   Moa Grates-93 Umedalens IF Umeċ 26.1
           
    Tresteg      
11.48   Therese Öhman -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
11.34   Stina Nilsson -87 Ume FI Umeċ 12.1
10.37   Johanna Panboon -93 Skellefteċ AIK Piteċ 10.2
10.32   Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK Skellefteċ 17.2
9.86   Eveleina Nilsson -94 Skellefteċ AIK Skellefteċ 5.12
9.43   Lisa Johansson-93 Umedalens IF Umeċ 23.2
9.29   Josefin Ċhlström-Ricklund-93 Umedalens IF Umeċ 23.2
9.22   Mathilda Manns-94 Ume FI Umeċ 23.2
9.15   Lisa Nilsson-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 5.12
8.99   Therese Karlsson-93 Umedalens IF Umeċ 23.2
           
    Kula/ 4,0 kg      
10.56   Betty Öhlén IFK Umeċ Piteċ  18.11
10.38   Therese Öhman-88 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.2
9.06   Sofie Ögren-91 Skellefteċ AIK Umeċ 12.1
8.59   Amanda Holmqvist-91 Skellefteċ AIK Umeċ 12.1
8.46   Linn Bodén-90 Skellefteċ AIK Haparanda 20.1
6.55   Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK Haparanda 13.10
           
           
    Vikt/10 kg      
    Inga resultat      
           
    Femkamp      
2009   Emma Granlund-89 Skellefteċ AIK Haparanda 13.10
           

 

Första sidan