Västerbottens seniorstatistik inomhus 2006 (10-bästa)


Västerbottens seniorstatistik inomhus 2006    
           
    10-bästa inomhus Herrar    
           
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2005/2006
    60 m      
7.06   André Brännström -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
7.18   Emil Olofsson -82 IFK Umeċ Umeċ 28.1
7.21   Adam Andersson -91 Skellefteċ AIK Västerċs 5.3
7.31   Robin Rohlén -90 IFK Umeċ Umeċ 28.1
7.34   Staffan Ekefjärd -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 10.12
7.35   Oscar Rosén-Olofsson -88 IFK Umeċ Umeċ 14.1
7.37   Nils Mattjus-87 Skellefteċ AIK Umeċ 14.1
7.38   O´Dain Rose -92 IFK Umeċ Skellefteċ 18.2
7.45   Niklas Andersson -87 IFK Umeċ Umeċ 25.1
7.50   Erik Jonasson -91 Umedalens IF Bollnäs 4.2
           
    200 m      
23.07   Oskar Rosén-Olofsson -88 IFK Umeċ Umeċ 25.1
23.17   André Brännström -87 Skellefteċ AIK Umeċ 14.1
23.18   Robin Rohlén -90 IFK Umeċ Umeċ 14.1
23.26   Adam Andersson -91 Skellefteċ AIK Västerċs  4.3
23.93   Erik Jonasson -91 Umedalens IF Umeċ 28.1
23.93   Daniel Idenfors -88 Umedalens IF Umeċ 28.1
23.93   Erik Jonasson -91 Umedalens IF Umeċ 28.1
24.11   Adam Tegelström -89 Skellefteċ AIK Haparanda 15.1
24.20   Anton Sundin -91 Skellefteċ AIK Västerċs 3.3
24.23   Nils Mattjus-87 Skellefteċ AIK Umeċ 14.1
24.23   Robert Lindberg-88 Skellefteċ AIK Umeċ 14.1
           
    400 m      
50.15   Robin Rohlén -90 IFK Umeċ Västerċs 5.3
53.00   Adam Tegelström -89 Skellefteċ AIK Skellefteċ 18.2
54.80   Markus Johansson -90 Örċns SK Skellefteċ 18.2
59.22   David Rċngefors -90 IFK Umeċ Skellefteċ 18.2
80.47   Ludwig Sjödin -95 Skellefteċ AIK Luleċ 25.3
98.40   Henrik Granlund -95 Skellefteċ AIK Skellefteċ  8.2
98.64   Jesper Häggström -95 Skellefteċ AIK Skellefteċ  8.2
           
    800 m      
2:08.67   Mattias Grahn -87 Vännäs FI Umeċ 28.1
2:09.52   Markus Johansson -90 Örċns SK Piteċ 19.11
2:25.78   Alexander Norén -91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 10.12
2:27.00   Elias Bjuhr -93 IFK Umeċ Skellefteċ 18.2
2:28.28   Simon Klein -91 IFK Umeċ Umeċ 28.1
2.29.00   Magnus Nydahl -93 Örċns SK Skellefteċ 18.2
2:31.54   Andreas Stenlund -93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 10.12
2:41.16   Kristoffer Ohlsson -93 Umedalens IF Umeċ 15.2
2:43.09   Edward Holm -92 Skellefteċ AIK Piteċ 19.11
2:50.05   Philip Svensson -94 IFK Umeċ Skellefteċ 18.2
           
    1500 m      
4:07,87   Mattias Grahn -87 Vännäs FI Umeċ 15.2
4:18,68   Oskar Karlsson -87 Slussfors IK Umeċ 21.1
4:54,63   Markus Johansson -90 Örċns SK Skellefteċ 19.2
5:19,78   Per Sundin -65 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
           
    3000 m      
8:51,5m   Kristoffer Österlund -72 IFK Umeċ Umeċ 4.2
8:54,8m   Niklas Berglund -79 IFK Umeċ Umeċ 14.1
9:03,16   Andreas Brodin -72 IKSU Friidrott Umeċ 14.1
9:16,63   Peter Karlsson -80 Skellefteċ AIK Umeċ 14.1
9:22,50   Mattias Grahn -87 Vännäs FI Umeċ 14.1
9:28,8m   Salomon Tseguye -?? Skellefteċ AIK Umeċ 4.2
9:30,94   Oskar Karlsson -87 Slussfors IK Luleċ  21.1
9:31,28   Michael Lindgren -74 IFK Umeċ Umeċ 14.1
9:41,1m   Anton Stenlund -85 Skellfteċ AIK Umeċ 14.1
10:21,03   Jens Malmgren -59 IK Studenterna Umeċ 14.1
           
    60 m häck/106,7 cm            
           
    Inga resultat      
           
    Höjd      
1.80   Adam Johansson -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ  1.12
1.80   Alexander Tegelström -86 Skellefteċ AIK Skellefteċ  30.1
1.75   Henrik Lindmark -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ  19.2
1.73   Jonas Ögren -91 Skellefteċ AIK Piteċ 19.11
1.72   Markus Johansson -90 Örċns SK Umeċ 28.1
1.71   Ted Karlsson -92 IFK Umeċ Skellefteċ  18.2
1.64   Fredrik Strömberg -91 IFK Umeċ Skellefteċ  18.2
1.60   Simon Lindgren -91 Skellefteċ AIK Luleċ 25.3
1.56   Jonas Almqvist -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ  1.12
1.56   John Gustafsson -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ  1.12
1.56   Robert Lindberg -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ  1.12
           
    Stav      
5.01   Jonas Almqvist -88 Skellefteċ AIK Västerċs 3.3
4.40   John Gustafsson -88 Skellefteċ AIK Malmö 28.1
3.20   Simon Lindgren -91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 9.3
2.95   Lars Bergsten -48 Skellefteċ AIK Umeċ 14.1
2.60   Markus Johansson -90 Örċns SK Skellefteċ 18.2
2.60   Erik Krane -89 Skellefteċ AIK Skellefteċ 18.2
2.50   Edward Holm -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
2.50   Sune Persson -45 Sandviks IK Umeċ 14.1
2.40   Henning Perneholm -50 Sandviks IK Umeċ 14.1
2.30   Stig Ċdén -45 Storuman RC Umeċ 14.1
           
    Längd      
6.38   Emil Olofsson -82 IFK Umeċ Umeċ 14,1
6.30   Christian Bergmark -83 Skellefteċ AIK Umeċ 18.1
6.10   Adam Andersson -91 Skellefteċ AIK Haparanda 15.1
6.08   Adam Johansson -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ  1.12
5.99   Robert Lindberg -88 Skellefteċ AIK Luleċ  25.3
5.67   O´Dain Rose -92 IFK Umeċ Umeċ 14.1
5.65   Anton Mickelsson -90 Skellefteċ AIK Skellefteċ  9.3
5.63   André Brännström -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ  9.3
5.50   Anton Sundin -91 Skellefteċ AIK Västerċs 4.3
5.49   John Gustafsson -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ  1.12
           
    Tresteg      
13.77   Adam Johansson -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.12
13.32   Adam Andersson -91 Skellefteċ AIK Västerċs 3.3
12.66   Staffan Ekefjärd -87 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.12
12.54   Alexander Tegelström -86 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.12
11.83   Aleksander Norén -91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.12
11.79   Robert Lindberg -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
11.65   Jonas Ögren -91 Skellefteċ AIK Västerċs 3.3
10.80   Fredrik Strömberg -91 IFK Umeċ Skellefteċ 18.2
10.50   Jakob Nordlund -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 18.2
10.10   Daniel Andersson -92 IFK Umeċ Skellefteċ 18.2
           
    Kula/7,26 kg      
13.50   Christoffer Karlsson -85 Skellefteċ AIK Umeċ 14.1
13.32   Christer Sarin -78 IFK Umeċ Umeċ 14.1
11.26   Niklas Viklund -85 Skellefteċ AIK Skelledteċ 9.3
9.30   Benjamin Hyvönen -90 Vännäs FI Umeċ 14.1
           
    Vikt/18 kg      
    Inga resultat      
           
    Sjukamp      
    Inga resultat      
    10-bästa inomhus Damer    
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2005/2006
    60 m      
7.76   Lena Aruhn -70 Ume FI Umeċ 14.1
8.00   Louise Johansson -88 Umedalens IF Sätra 25.2
8.05   Linda Fransson -89 Umedalens IF Umeċ 18.1
8.25   Angelica Konradsson -92 IFK Umeċ Skellefteċ 18.2
8.29   Amanda Lidström-91 Umedalens IF Bollnäs  4.2
8.31   Beatrice Norberg-90 Umedalens IF Umeċ 15.2
8.39   Linn Bodén-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
8.41   Johanna Panboon-93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 18.2
8.48   Amanda Holmqvist-91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 18.2
8.48   Jenny Lindgren -89 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
           
    200 m      
24.22   Lena Aruhn -70 Ume FI Umeċ 14.1
25.81   Louise Johansson -88 Umedalens IF Umeċ 1.2
26.54   Amanda Lidström-91 Umedalens IF Västerċs  3.3
27.56   Beatrice Norberg-90 IFK Umeċ Umeċ 14.1
27.56   Linn Bodén-90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1
27.98   Elin Johansson -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
28.26   Sofie Ögren -91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
28.30   Josefina Lundmark -89 Skellefteċ AIK Haparanda 15.1
28.38   Jenny Lindgren -89 Skellefteċ AIK Haparanda 15.1
28.45   Angelica Konradsson -92 IFK Umeċ Skellefteċ 19.2
           
    400 m      
53.69   Lena Aruhn -70 Ume FI Stockholm/G 2.2
63.39   Jessica Lundmark -90 Skellefteċ AIK Haparanda  15.1
64.63   Linn Bodén -90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2
66.13   Cecilia Lenman -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2
68.91   Sofia Karlsson -90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2
69.52   Nina Jakobsson -94 Skellefteċ AIK Luleċ 21.1
69.58   Frida Viksten -90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2
75.69   Malin Karlsson -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2
76,73   Fanny Lundgren -95 Skellefteċ AIK Haparanda  15.1
79.14   Kajsa Nygren -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 30.1
           
    800 m      
2:30,80   Jessica Lundmark -90 Skellefteċ AIK Skellefteċ  10.12
2:32,68   Cecilia Lenman -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ  10.12
2:41,26   Natalie Kyrk -92 Örċns SK Piteċ 19.11
2:43,84   Hanne Langels -91 Umedalens IF Umeċ 15.2
2:48,37   Fanny Lundgren-95 Skellefteċ AIK Skellefteċ  9.3
2:54,03   Amanda Lindahl -93 Skellefteċ AIK Skellefteċ  18.2
2:54,74   Josefin Ċhlström-Riklund -93 IFK Umeċ Skellefteċ  18.2
3:00,23   Jenny Berglund -93 Örċns SK Piteċ 18.3
    1500 m      
5:23,08   Frida Wiksten -90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1
7:46,3m   Clara Lundgren -96 Umedalens IF Umeċ 4.2
7:46,3m   Moa Lundgren -97 Umedalens IF Umeċ 4.2
           
    3000 m      
10:06,47   Karin Harnesk -80 IFK Umeċ Sätra 25.2
           
    60 m häck/84,0 cm            
9.16   Amanda Nilsson -83 Skellefteċ AIK Skellefteċ  18.2
           
    Höjd      
1.73   Sandra Asplund -85 IFK Umeċ Mustasaari,FIN 19.2
1.65   Therese Öhman -88 Skellefteċ AIK Umeċ 14.1
1.60   Amanda Holmqvist -91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 1.12
1.50   Sofie Ögren-91 Skellefteċ AIK Haparanda  15.1
1.50   Therese Konradsson -90 IFK Umeċ Skellefteċ 19.2
1.48   Matilda Sjödin -93 Skellefteċ AIK Luleċ 25.3
1.45   Natalie Kyrk -92 Örċns SK Piteċ 19.11
1.45   Viktoria Ekenberg -92 Umedalens IF Umeċ 25.1
1.44   Elin Johansson -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 31.1
1.40   Sofia Karlsson -90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
1.40   Petra Lindström -91 Umedalens IF Umeċ 25.1
1.40   Jonna Haglund -92 IFK Umeċ Skellefteċ 18.2
           
    Stav      
3.62   Lisa Wälitalo -82 Umedalens IF Skellefteċ 8.2
3.50   Amanda Forsman -90 Skellefteċ AIK Västerċs  4.3
3.12   Katja Gustavsson -84 Skellefteċ AIK Skellefteċ 8.2
3.00   Sofie Almqvist -90 Skellefteċ AIK Skellefteċ 27.12
2.90   Frida Eriksson -93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
2.90   Therese Zittra -86 IFK Umeċ Umeċ 25.1
2.70   Lisa Nilsson -93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
2.70   Lovisa Brännström -93 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
2.70   Nina Jakobsson -94 Skellefteċ AIK Luleċ 25.3
2.20   Hanna Berglund -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
           
    Längd      
5.09   Therese Öhman -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ  1.12
4.92   Louise Sahlman -91 Umedalens IF Västerċs 4.3
4.78   Amanda Holmqvist -91 Skellefteċ AIK Piteċ 19.11
4.77   Jenny Lindgren -89 Skellefteċ AIK Haparanda 15.1
4.61   Sandra Eriksson -91 Skellefteċ AIK Piteċ 19.11
4.61   Therese Konradsson -90 IFK Umeċ Skellefteċ 18.2
4.55   Antonia Boman -91 Umedalens IF Umeċ  18.1
4.45   Sofie Ögren -91 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
4.44   Emma Granlund -89 Skellefteċ AIK Skellefteċ 18.2
4.43   Kajsa Wikström -92 Skellefteċ AIK Skellefteċ 19.2
           
    Tresteg      
13.28   Anna Göransdotter Nilsson -77 Umedalens IF Stockholm/G 2.2
11.61   Stina Nilsson -87 IFK Umeċ Umeċ 22.2
11.25   Therese Öhman -88 Skellefteċ AIK Skellefteċ  27.12
10.35   Therese Zittra -86 IFK Umeċ Skellefteċ  19.2
10.22   Sandra Eriksson -91 Skellefteċ AIK Piteċ 20.11
10.17   Therese Konradsson -90 IFK Umeċ Skellefteċ  19.2
10.10   Louise Sahlman -91 Umedalens IF Västerċs  3.3
9.88   Emma Granlund -89 Skellefteċ AIK Skellefteċ  8.2
9.45   Olivia Hägglund -90 Örċns SK Skellefteċ  19.2
9.06   Matilda Andersson -92 Örċns SK Piteċ 18.3
           
    Kula/4,0 kg      
8.13   Ida Johansson -86 Skellefteċ AIK Skellefteċ 9.3
7.83   Stina Nilsson IFK Umeċ Umeċ 25.1
           
    Vikt/10 kg      
           
    Inga resultat      
           
    Femkamp      
           
    Inga resultat      

Första sidan