Västerbottens seniorstatistik inomhus2007 (10-bästa)


Västerbottens seniorstatistik inomhus 2007    
10-bästa för Män och Kvinnor      
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2006/2007
    60 m      
7.05   Adam Andersson -91 Skellefteć AIK Haparanda  20.1
7.05   André Brännström -87 Skellefteć AIK Sätra 3.2
7.10   Robin Rohlén -90 IFK Umeć Bollnäs 20.1
7.20   OŽDain Rose -92 IFK Umeć Malmö 10.3
7.26   Oscar Rosén-Olofsson -88 IFK Umeć Umeć 7.2
7.30   Staffan Ekefjärd -87 Skellefteć AIK Umeć 7.2
7.32   Emil Olofsson -82 FK Älven Umeć 17.1
7.40   Erik Jonasson -91 Umedalens IF Umeć  17.2
7.44   Daniel Idenfors-88 Umedalens IF Umeć 18.11
7.45   David Rćngefors-90 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
           
    200 m      
22.79   Robin Rohlén -90 IFK Umeć Bollnäs 20.1
23.49   Erik Jonasson-91 Umedalens IF Umeć 13.1
23.50   Adam Andersson-91 Skellefteć AIK Umeć 18.11
23.66   Adam Tegelström-89 Skellefteć AIK Umeć  7.2
23.95   Daniel Idenfors-88 Umedalens IF Umeć 18.11
24.41   David Rćngefors-90 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
24.48   Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
24.55   Markus Johansson-90 Örćns SK Umeć 24.1
24.78   Ćke Larsson -57 Umedalens IF Umeć 31.1
24.95   Alexander Norén-91 Skellefteć AIK Umeć 13.1
           
    400 m      
49.05   Robin Rohlén -90 IFK Umeć Malmö 27.1
52.13   Markus Johansson-90 Örćns SK Nyköping 17.2
52.19   Erik Jonasson -91 Umedalens IF Sätra  11.2
53.45   Oskar Rosén-Olofsson-88 IFK Umeć Umeć 14.2
54.67   Jonas Ögren-91 Skellefteć AIK Haparanda 24.3
55.65   Alexander Norén-91 Skellefteć AIK Malmö 10.3
55.99   Nils Bergmark-91 Skellefteć AIK Haparanda 24.3
57.21   Adam Andersson-91 Skellefteć AIK Haparanda 24.3
           
    800 m      
2:00,2m   Anton Asplund-90 Ume FI Umeć 13.1
2:03,06   Markus Johansson-90 Örćns SK Umeć 10.1
2:08,2m   Elias Bjuhr-93 IFK Umeć Umeć 13.1
2:16,95   Andreas Stenlund-93 Skellefteć AIK Piteć 18.11
2:20,51   Joel Dynesius-90 Umedalens IF Bollnäs 20.1
2:27,14   Kristoffer Ohlsson-93 Umedalens IF Umeć 24.1
2:30,48   Jonathan Edlund-91 Umedalens IF Umeć 24.1
2:35,36   Edward Holm-92 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
3:00,46   Aron Dynesius-93 Umedalens IF Umeć 24.1
           
    1500 m      
4:12,89   Anton Asplund -90 Ume FI Nyköping  18.2
4:14,29   Niklas Berglund -79 IFK Umeć Umeć 17.3
4:14,30   Anton Lundin -84 IFK Umeć Umeć 17.3
4:28,43   Elias Bjuhr-93 IFK Umeć Umeć 21.4
4:39,26   Jonathan Edlund-91 Umedalens IF Umeć 21.4
4:40,29   Markus Johansson-90 Örćns SK Umeć 17.1
4:40,50   Johan Brändström -63 IKSU Friidrott Umeć 18.2
4:49,54   Peter Tefke -66 IKSU Friidrott Umeć 18.2
4:51,38   Jens Malmgren -59 IKSU Friidrott Umeć 18.2
4:54,33   Joel Dynesius-90 Umedalens IF Umeć 31.1
           
    3000 m      
8:38,17   Kristoffer Österlund -72 IFK Umeć Umeć 13.1
8:59,02   Daniel Westerberg-82 Ćsjöns IF Umeć 13.1
9:23,7m   Anton Lundin-84 IFK Umeć Umeć 13.1
9:49,03   Johan Brändström -63 IKSU Friidrott Umeć 17.3
10:06,90   Marcus Tefke-91 Strycksele IF Umeć 17.3
10:18,2m   Björn Nordmark-82 IFK Umeć Umeć 13.1
11:00,6m   Anton Van Der Meer-90 IFK Umeć Umeć 13.1
11:31,18   Timofey Makoveychuk-88 IFK Umeć Umeć 17.3
           
    60 m häck/106,7 cm            
9.04   Jonny Ulinder -84 Älven Umeć 13.1
           
    Höjd      
1.94   Jonny Uhlinder -84 FK Älven Umeć 13.1
1.86   Adam Johansson -87 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
1.83   Jonas Ögren -91 Skellefteć AIK Malmö 10.3
1.80   Mats Fors -69 IFK Umeć Umeć 13.1
1.75   Henrik Lindmark-88 Skellefteć AIK Umeć 13.1
1.70   Fredrik Konradsson -94 IFK Umeć Umeć 17.2
1.70   Markus Johansson-90 Örćns SK Umeć 18.11
1.70   Alexander Hćkansson-91 Umedalens IF Umeć 13.1
1.66   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
1.65   Adam Lundmark-90 Skellefteć AIK Umeć 17.2
           
    Stav      
4.70   Jonas Almqvist -88 Skellefteć AIK Nyköping 17.2
4.40   John Gustafsson -88 Skellefteć AIK Skellefteć 10.2
4.30   Jonny Ulinder -84 FK Älven Umeć 10.1
3.03   Edward Holm -92 Skellefteć AIK Haparanda  20.1
3.00   Börje Almqvist -60 Skellefteć AIK Umeć 13.1
2.60   Lars Bergsten -48 Skellefteć AIK Umeć 13.1
2.20   Stig Ćdén -45 Storuman RC Umeć 13.1
           
    Längd      
6.30   Adam Johansson -87 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
6.11   Jakob Nordlund -92 Skellefteć AIK Malmö 11.3
6.02   Robert Lindberg-88 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
5.87   David Rćngefors-90 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
5.81   Anton Mickelsson-90 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
5.72   Niklas Viklund -85 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
5.35   Mattias Lindberg-90 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
5.22   Andreas Stenlund-93 Skellefteć AIK Umeć 18.2
5.03   Erik Krane-89 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
5.01   Magnus Nydahl-93 Örćns SK Umeć 27.1
           
    Tresteg      
14.32   Adam Johansson -87 Skellefteć AIK Sätra 3.2
11.99   Aleksander Norén -91 Skellefteć AIK Haparanda 25.3
11.89   Jakob Nordlund-92 Skellefteć AIK Umeć 17.2
11.19   Magnus Nydahl-93 Örćns SK Umeć 17.2
11.12   Andreas Stenlund-93 Skellefteć AIK Umeć 17.2
           
    Kula/7,26 kg      
13.51   Christoffer Karlsson -85 Skellefteć AIK Umeć 13.1
13.03   Christer Sarin -78 IFK Umeć Umeć 13.1
12.32   Niklas Viklund -85 Skellefteć AIK Umeć 7.2
11.93   Jonny Uhlinder -84 FK Älven Umeć 18.11
11.74   Dick Viklund -87 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
10.82   Erik Krane -89 Skellefteć AIK Umeć 13.1
10.55   Benny Sehlberg -55 IFK Umeć Umeć 13.1
9.98   Benjamin Hyvönen -90 Vännäs FI Umeć 18.11
9.46   André Brännström -87 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
9.42   Adam Johansson -87 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
           
    Vikt/18 kg      
           
    Inga resultat      
           
    Sjukamp      
           
    Inga resultat      
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
Kvinnor        
           
Statistiken sammanställd av Yngve Nilsson och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2006/2007
           
    60 m      
8.06   Johanna Panboon-93 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
8.12   Sandra Eriksson-91 Skellefteć AIK Haparanda 25.3
8.20   Amanda Lidström-91 Umedalens IF Umeć 17.2
8.24   Linn Bodén-90 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
8.41   Cecilia Lenman-92 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
8.42   Beatrice Norberg-90 Umedalens IF Umeć 13.1
8.48   Sofie Ögren-91 Skellefteć AIK Piteć 18.3
8.52   Evelina Nilsson-94 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
8.60   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
8.65   Amanda Holmqvist-91 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
           
    200 m      
24.62   Lena Aruhn -70 Ume FI Umeć 13.1
26.81   Amanda Lidström-91 Umedalens IF Umeć 13.1
27.39   Linn Bodén-90 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
27.78   Johanna Panboon-93 Skellefteć AIK Umeć 18.2
27.84   Jessica Lundmark-90 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
27.90   Beatrice Norberg-90 Umedalens IF Umeć 13.1
28.02   Cecilia Lenman-92 Skellefteć AIK Umeć 18.2
28.53   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Umeć 18.2
28.85   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Umeć 18.2
29.07   Therese Karlsson-93 Umedalens IF Umeć 18.11
           
    400 m      
53.98   Lena Aruhn -70 Ume FI Umeć 14.2
59.68   Jessica Lundmark-90 Skellefteć AIK Nyköping 17.2
61.90   Linn Bodén-90 Skellefteć AIK Umeć 17.2
84.31   Lovisa Lundgren-97 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
           
    800 m      
2:23.5m   Jessica Lundmark-90 Skellefteć AIK Umeć 13.1
2:32.92   Frida Wiksten-90 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
2:42.62   Fanny Lundgren-95 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
3:14.35   Linnea Stenberg-95 Skellefteć AIK Piteć 18.3
           
    1500 m      
4:46,13   Angelica Wiklund -91 IKSU Umeć 18.2
5:11,97   Anna Jonsson -86 FK Älven Umeć 17.1
5:16,42   Frida Wiksten-90 Skellefteć AIK Umeć 18.2
5:36,07   Natalie Kyrk-92 Örćns SK Umeć 27.1
6:15,13   Jessica Edlund-95 Umedalens IF Umeć 17.3
           
           
    3000 m      
10:00,8   Karin Harnesk-80 IFK Umeć Umeć 13.1
10:36,9   Angelica Wiklund-91 IKSU Umeć 13.1
10:43,3   Ćsa Lindqvist -78 IKSU Umeć 13.1
11:05,7   Anna Jonsson -86 FK Älven Umeć 13.1
11:37,6   Frida Wiksten-90 Skellefteć AIK Umeć 13.1
           
    60m häck/84,0 cm      
           
    Inga resultat      
           
    Höjd      
1.64   Sofie Almqvist-90 Skellefteć AIK Skellefteć 24.2
1.53   Amanda Holmqvist-91 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
1.48   Matilda Sjödin-93 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
1.47   Sofie Ögren-91 Skellefteć AIK Haparanda 25.3
1.46   Petra Lindström-91 Umedalens IF Umeć 27.1
1.42   Frida Eriksson-93 Skellefteć AIK Umeć 17.2
1.42   Fanny Panboon-95 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
1.40   Kajsa Wikström-92 Skellefteć AIK Piteć 18.11
1.40   Nina Jakobsson-94 Skellefteć AIK Piteć 18.11
1.38   Sanna Andersson-92 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
1.38   Maria Wörlén-90 Umedalens IF Umeć 27.1
           
    Stav      
3.80   Lisa Wälitalo -82 Umedalen Malmö 18.2
3.65   Amanda Forsman 90 Skellefteć AIK Nyköping  18.2
3.20   Sofie Almqvist-90 Skellefteć AIK Nyköping 18.2
2.75   Lisa Nilsson-93 Skellefteć AIK Umeć 18.2
2.70   Nina Jakobsson-94 Skellefteć AIK Piteć 18.11
2.54   Lovisa Brännström-93 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
2.50   Hanna Berglund-92 Skellefteć AIK Piteć 18.11
1.71   Fanny Lundgren-95 Skellefteć AIK Skellefteć 10.2
           
    Längd      
5.32   Stina Nilsson -87 IFK Umeć Umeć 10.1
5.31   Sandra Eriksson -91 Skellefteć AIK Luleć 27.1
4.92   Sofie Ögren-91 Skellefteć AIK Piteć 18.3
4.91   Johanna Panboon-93 Skellefteć AIK Piteć 18.11
4.77   Amanda Holmqvist-91 Skellefteć AIK Umeć 13.1
4.65   Matilda Sjödin-93 Skellefteć AIK Piteć 18.11
4.50   Kajsa Wikström-92 Skellefteć AIK Piteć 18.11
4.49   Lovisa Brännström-93 Skellefteć AIK Haparanda 20.1
4.44   Natalie Kyrk-92 Örćns SK Umeć 27.1
4.43   Lisa Nilsson-93 Skellefteć AIK Piteć 18.11
           
           
           
    Tresteg      
11.87   Stina Nilsson -87 IFK Umeć Umeć 13.1
10.90   Sandra Eriksson -91 Skellefteć AIK Haparanda  25.3
10.05   Emma Granlund-89 Skellefteć AIK Umeć 13.1
9.40   Lisa Nilsson-93 Skellefteć AIK Umeć 17.2
9.11   Lisa Johansson-93 Umedalens IF Umeć 17.2
9.10   Petronella Wikander-93 Umedalens IF Umeć 17.2
9.05   Matilda Manns -94 FK Älven Umeć 21.4
8.55   Therese Karlsson-93 Umedalens IF Umeć 17.2
8.33   Josefin Ćhlström-Ricklund-93 Umedalens IF Umeć 17.2
8.28   Hannah Lundkvist-95 FK Älven Umeć 21.4
           
    Kula/ 4,0 kg      
11.17   Betty Öhlén-85 FK Älven Umeć 13.1
8.82   Amanda Holmqvist-91 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
8.69   Sofie Ögren-91 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
8.48   Charlotte Hyvönen-92 Vännäs FI Umeć 18.11
8.32   Samielle Drake-91 IFK Umeć Umeć 18.11
7.84   Linn Bodén-90 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
7.65   Renée Rćngefors-88 Skellefteć AIK Haparanda 21.1
           
    Vikt/10 kg      
           
    Inga resultat      
           
           
    Femkamp      
           
    Inga resultat      
           

 

Första sidan